Canna - Paciorecznik cz.8

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
lunapomyluna
50p
50p
Posty: 58
Od: 23 lis 2014, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Jak zmusić nasionka by wykiełkowały? Piłowałam moczyłam i nic :( Teraz czekam na nasiona chińskie i tak samo strach . O wrzątku słyszałam ale jak to dokładnie robić?

Orientuje sę ktoś czy kanny są trujące dla krów? Skubane moje rogate lubiły podskubywać jej liście. i nie wiem czy w tym roku mam sadzić w innym miejscu.
darekpaw
50p
50p
Posty: 68
Od: 30 sie 2017, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Ja nasionka trę do momentu aż pojawi się biały środek, wtedy do ciepłej wody i w ciepłe miejsce ,po kilku dniach kiełki i do ziemi.Wrzątkiem zalewa się nasiona bez tarcia.Słychać jak skorupka pęka i moczymy kilka dni,pojawiają się kiełki i do ziemi.Powodzenia.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Piotruś u mnie nigdy w gruncie nie przezimowały, ciekawe jak zachowają się w takim kompoście.
Arek dzięki.
Darku wcześnie zacząłeś chyba pierwszy. Cudowne masz te ciemne siewki, brawo!
Albercik u Ciebie piękna i fauna i flora.
Gosiu pięknie wykiełkowały, gratuluję.
Lunapomyluna witaj, nie wszystkie nasiona kiełkują, pamiętaj, że lubią ciepło. Darek ładnie opisał, pozostaje mi życzyć tylko powodzenia.

Kochani tak kusicie, ;:333 że pewnie na dniach też kilka zetrę i namoczę.
Życzę Wszystkim powodzenia i zapraszam z fotkami. ;:196 :wit
lunapomyluna
50p
50p
Posty: 58
Od: 23 lis 2014, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Ma ktoś fotki jak wygląda kłącze na jesień ,ztakiego nasionka?
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7816
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

I ja muszę siegnąć po swoje nasionka ale wysypały mi sie i teraz mam wymieszane odmiany
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
rosliny
200p
200p
Posty: 287
Od: 11 sty 2015, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Piękne te Wasze canny, sama mam tylko dwie czerwoną i pomarańczową. Nie znam ich nazw. Niestety w ubiegłym roku czerwona mi nie zakwitła, w zasadzie nie wiem jaka była tego przyczyna, mam nadzieję, że w tym zakwitną obie. Zawsze sadziłam je do doniczek, ale w tym roku zamierzam posadzić je w ogrodzie i po jednej sztuce do donic, aby były ozdobą werandy.
Pozdrawiam Danuśka
darekpaw
50p
50p
Posty: 68
Od: 30 sie 2017, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Iwonka dzięki za dobre słowa.Tak jak pisałem zabawę z nasionkami zacząłem przed świętami i oto wynik.Wcześnie ale może wszystkie zakwitną i dużymi kwiatami.Zluzowało mi się trochę miejsca po storczykach na parapetach,więc zastąpią ich miejsce siewki cann.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Lunapomyluna tylko takie zdjęcie znalazłam.
Rosliny musisz je nawozić, aby zakwitły a jak masz w doniczkach to też intensywnie podlewać. Masz może zdjęcia?
Darku wcześnie jak na nasze warunki pogodowe, chodzi mi o brak słońca. Musisz uważać aby Ci się nie powyciągały.

Nareszcie się odważyłam i testuję skaryfikację wrzątkiem, na ocenę jeszcze za wcześnie, ale udało się. :D

Obrazek

Kiedyś ktoś też pytał czy z takich nasionek pomarszczonych, nie dojrzałych coś będzie.
Zostawiłam kilka takich na próbę i nic mi z nich nie wyszło, niestety nie wykiełkowały.
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7816
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Iwonko to ja też tak zrobię bo palce bolą od piłowania .A jeszcze napisz dokładnie jak to zrobiłaś ?
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
rosliny
200p
200p
Posty: 287
Od: 11 sty 2015, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

-Iwona-
Niestety zdjęć nie mam :oops: podlewanie było nawożenie również. Ale może to taki rok był, sąsiadka, od której właśnie dostałam trzy lata temu sadzonkę canny, również w ubiegłym roku miała ten sam problem - nie zakwitły jej.

I ja również proszę pięknie o instrukcje jak z tymi nasionkami i wrzątkiem postępować - dostałam nasionka z tegorocznej akcji nasion i właśnie przymierzam się, do wysiania/kiełkowania :)
Pozdrawiam Danuśka
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Alicjo nie trzymaj nasionka palcami, tylko w kombinerkach(nie uciekają) i tak jest najwygodniej.
Rosliny(może zdradzisz swoje imię?)
Dziewczyny wybaczcie, ale jeszcze nie opiszę jak to robiłam, bo nie chcę mieć waszych nasionek na sumieniu, gdyby coś poszło nie tak.
Przyznam się, że gdybym znalazła papier ścierny(który kupiłam rok temu i gdzieś skutecznie schowałam) to nie zalewałabym teraz wrzątkiem. :oops:
To były nasionka z przed dwóch lat, zrobiłam to na próbę i skoro ich nie ugotowałam to jutro zrobię kolejne doświadczenie z zeszłorocznymi
i wtedy dopiero wszystko opiszę(dajcie mi około tygodnia). Mamy jeszcze dużo czasu, wszystkie lutowe siewki zakwitną a nawet marcowe
i będą miały więcej światła, przez co nie będą się tak wyciągać.
Jak macie mało nasionek to polecam ścieranie(trzymając kombinerkami) o papier ścierny (średnio gruby,nie pamiętam nr. jaka to była gradacja)
W międzyczasie wykombinowałam, że można zetrzeć o płytę chodnikową lub jakiś beton(coś szorstkiego) i to o wiele szybciej niż papierem,
tylko tutaj uwaga, bo tym sposobem można szybko uszkodzić zarodek jak nie zrobimy tego z wyczuciem.
Za kilka dni zdam relację. ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7816
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Iwonko ok o kombinerkach nie pomyślałam :D moje nasionka też są z przed dwóch lat.
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
rosliny
200p
200p
Posty: 287
Od: 11 sty 2015, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Iwonko mam na imię Danuśka... W takim razie poczekam na Twój eksperyment, skoro mamy jeszcze czas na te piękne kwiaty :D. Czekam z niecierpliwością i życzę powodzenia ;:215
Pozdrawiam Danuśka
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”