Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Karolambo, ja mam identyczną dalię, jak Twoja 'Irena' ale podpisaną jako 'Mevrouw Clement Andries' i może to być błąd. Obydwie mają ten sam kolor, jasnopomarańczowy więc druga z pokazanych przez Ciebie dalii raczej nie jest 'Meuwrouv...'. Te dwie dalie różnią się wielkością kwiatu. 'Irena' czytam, że jest większa, dlatego skłaniam się, do stwierdzenia, że mam dalię 'Irena'.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Sezon daliowy zmierza ku końcowi, a ja dopiero się z Wami witam ;:197
Gratuluję Panom kolejnych sukcesów na wystawach ;:173 , a wszystkim pozostałym , pięknych okazów daliowych w ogródkach.
Karolamba widzę, że wpadłaś na amen :lol:
U mnie ten rok bardzo słaby. Po zimie wypadło ponad 30 odmian. Kolejne kilkanaście zgniło w gruncie dzięki zimnej wiośnie. Oj nie nastrajało mnie to do pracy... Szczególnie żal mi do tej pory Jetfire, bo to moja ulubiona dalia.
Poza tym sam sezon... sami wiecie - upał, susza, to znów wichury, gradobicia i ulewy. Co zakwitło i tak zaraz zostało połamane. Sporo dalii jeszcze nie kwitnie i zapewne już nie zdąży. Tak więc wiele do pokazania nie ma.

Z nowości u mnie : Dziękuję Panie Stanisławie ;:167
Nellie & Winnie

Obrazek

Hapet Mona Lisa

Obrazek

Jest i kilka znaków zapytania.

Nr.273 Raczej nie YUUBI. Kwiat ok 16-18, wysokość 120-130. Pod koniec kwiat bardzo roztrzepany.

Obrazek

Kolejna przyszła z numerem 36 czyli Cho-hi. Jest niska - do 100cm, kwiat duży ok 19cm o barwie amarantu z domieszką wiśniowego.

Obrazek

Obrazek

Numer 542v. Czy to Allen's high voltage?
Amarantowo-fioletowa. Kwiat ok 16cm, wysoka - prawie 170cm. Na wzrost tutaj raczej bym nie patrzyła (jako główny wyznacznik), bo u mnie większość dali posadzona w tym miejscu, przekracza "tabelkowe wymiary".

Obrazek

Dziękuję z góry za pomoc ;:197
adawi pisze:
A tu od Stanisława bezimienna , tj przysłana z adnotacją " bez nazwy, a może już się dorobiła jakiegoś imienia?

Obrazek
Adawi czy ta dalia ma duży kwiat i jest bardzo wysoka? Podobna do pięknej siewki, którą dostałam kiedyś pod nazwą Hapet D.
Florianie czyżby to właśnie ona miała mieć teraz nazwę Śląsk?
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Witaj Narine,
już myślałam, że tylko u mnie w tym roku jest taki pogrom wśród dalii - a tu okazuje się, że u Ciebie podobnie... Rok dla dalii fatalny - u mnie 62 szt. nie kwitnie, wypadło po zimie ok. 30 szt. - oczywiście te, na których mi najbardziej zależało. Wielu zniszczeń dokonał grad. Te, które zostały, kwitną bardzo słabo - 2-3 kwiatki i koniec kwitnienia. Niższe niż zazwyczaj są wszystkie. Nie ma wyjścia - trzeba przełknąć gorzką pigułkę i czekać na przyszłe lato. Stanisław twierdzi, że dalie są piękne co drugie lato... Ja jednak czekam, że jeszcze coś się odmieni w tym sezonie.
Dalia o numerze 542v to Allen's High Voltage, purpurowa 18 cm, zwykle bardzo wysoka, nowość z 2017 r. - pięknie się u Ciebie prezentuje.
Reszty, o które pytasz, nie potrafię określić.
Pozdrawiam
Barbara
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Narine to prawda wpadłam z daliami na amen ;:306
Twoja dalia z numerem 36 na pierwszy rzut oka przypomina mi Wyn's Zodiac,ale nigdy jej nie miałam więc to tylko moje gdybanie.
Jetfire niestety nie mam, ale innymi daliami mogę się podzielić po sezonie,bądź na wiosnę.
U mnie sezon ze wzlotami i upadkami, dalie są niskie, dużo nie kwitnie,walczyłam z brakami magnezu, teraz z usychającymi liśćmi. Kwitnienia słabe tak jak napisała Basia po dwa kwiaty i koniec. Tylko nieliczne zachwycają i kwitną bez przerwy jak np Normandy Wild Willie, Mingus Ida,Sombrero czy Philothea
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Przyjrzałam się tej purpurowej strzępiastej, którą dostałaś z nr 36 - być może jest to odmiana Jennifer's Wedding, którą chyba Stanisław skądś odzyskał, bo kiedyś już ją miał. Jedno mi się tylko nie zgadza - wielkość kwiatu - Jennifer's Wedding ma kwiat określony na 16 cm. ale może urósł trochę większy...
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Witaj Narine ;:7
Współczuję strat...jak się coś kocha to zawsze bolesny cios w samo serce ;:168
Ale- straty stratami a i tak powalasz na kolana tym co pokazujesz- jak dla mnie dwie pierwsze foty- miłość od pierwszego wejrzenia ( No HP Mona Lisa może od drugiego..)
Jakby co służę zasobami... u mnie strat nie wiele. Nie wiedzieć czemu nie wystartowała Chloe Janae ( bulwa jesienią nie budziła obaw) i gdzieś zagubiłam Match- czego bardzo żałuję, bo się w niej w ubiegłym roku zakochałam.. nie ma jej nigdzie, a już nieomal wszystko zakwitło.U mnie sezon niezły. Początkowo chłody ( na sucho) trochę przyhamowały rozwój, a później kilka rzutów suszy zmusiły mnie do biegania z konewką ( czasami pewnie nieco za późno), ale kwitną prawie wszystkie, niektóre całkiem obficie... Serce się raduje :D ( tylko nieco się telepie na myśl o wykopkach :? )

Co do białej - kwiat duży, tak ok18/20 cm ( ale muszę zmierzyć bo okiem to słabo obliczam centymetry) .. natomiast nie jest wysoka, ok metra.. i jest w tym konsekwentna niezależnie od miejsca wsadzenia. Do mnie dotarła z numerem 430 ( w 2019r.)
Pozdrawiam
Wiesia
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Narine tak, to dalia 'Śląsk'. Miały się odbyć chrzciny na rybnickiej wystawie ale zakwitła zbyt późno.
Pokazałaś dalię 'Yuubi'. Mam identyczną. Jednak nie przypomina tej z "katalogu odmian naszych dalii". Ciekawe zatem, co posiadamy?
Pod nią pokazałaś dalię amarantową i to będzie raczej 'Wyn's Zodiac'.
Zakwitła u mnie dalia z numerem 324.
Obrazek
Do głowy przychodzi mi z takich 'Hapet Duplo' lub 'Joost Champion'. A może jest jeszcze jakaś podobna?

Dalie w tym roku wyśmienite!
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Florianie,
pozazdrościć pięknych kwitnień - najwyraźniej Brama Morawska i długi na tym terenie okres wegetacyjny robi swoje...

Ad meritum - nie wiem dlaczego uważacie, ze pokazana Yuubi nie jest tą odmianą? Przecież to dalia kaktusowa i myślę, że w pełnym rozkwicie może tak wyglądać - najlepiej będzie wiedział Stanisław.
Co się tyczy Twojej Florianie 324 to numer może być pomylony, ale podaj chociaż wielkość kwiatu - raczej 10 cm, czy może 6-7 cm - jakoś nie kojarzę takiej kolorystyki w balkach, ale jesienna aura powoduje, że kwiaty się już nie wybarwiają w 100%, co może być utrudnieniem w rozpoznaniu odmiany.

Mój Wyn's Zodiac dzisiaj:

Obrazek

Trochę inny w kolorystyce niż dalia zaprezentowana przez Narine... ale się nie upieram, bo właśnie jesień zmienia kolory najbardziej niespodziewanie. Co dziwniejsze, u mnie w tym roku ta odmiana - z natury bardzo wysoka - ma ok. 110 cm
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3653
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

U mnie dalie kwitły pięknie, i krzaki imponującej wielkości. Jednak ostatnie deszcze i wiatry bardzo je zniszczyly- połamane, wyblaknięte, nie ma na co patrzeć.. Mają jeszcze masę pąków, ale czy zdążą się rozwinąć?
Niedawno zakwitła, przyszła z nr 649- kwiat ok 15 cm, wysoka 130

Obrazek
Obrazek
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

A u mnie zupełnie odwrotnie, kwitnie ogromna ilość (14 szt od p. Stanisława) i na dodatek bardzo się rozrastają. Nie dbam o nazwy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Dziękuję dziewczyny za ciepłe słowa i chęci wymiany ;:196

Basiu przykro mi, że też u Ciebie tyle strat. Niestety zazwyczaj padają nam te odmiany, na których właśnie nam zależy. Dziękuję za potwierdzenie Allen's High Voltage ;:167
Mój numer 36 to na pewno nie Jennifer's Wedding. Miałam ją kiedyś.
Karolamba i Florian dziękuję za sugestię z Wyn's Zodiac Nie widziałam jej na żywo, ale patrząc na zdjęcia nie do końca pasuje mi ta odmiana. Chyba Basia ma rację, że to jednak nie ten odcień.
Moja ma dość krótkie łodygi (na zdjęciach Zodiaca wydają się długie) Charakterystyczny jest ciemniejszy środek i rozjaśnianie z czasem końcówek płatków.
Zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem Aramis? Zdjęcia na innym forum przypominają mi moją. A może Top Secret?

Karolamba kto tu zagląda, wpada w daliowanie jak śliwka w kompot :wink:
Z obfitością kwitnienia nie mogę narzekać tylko na niezawodną Petrę, Rebecę Lynn, Tutti Frutti, 750 Let Hradec Králové, Hapet Orange Cyril i Kokoškę. Reszta pewnie pokazałaby na co je stać, o ile październik uraczyłby nas taką fajną ciepłą pogodą, jaka była przez ostatnich kilka dni. Jednak na Warmii to już mało realne.

Basiu co do Yuubi to ja się nie zarzekam. Opieram się tylko na zdjęciu z naszego katalogu, które , jak uznałam, pokazuje tą dalię w pełni jej możliwości. Jasne, że tylko Pan Stanisław może potwierdzić czy to ta odmiana.

adawi Hapet Mona Lisa na żywo ładniejsza :wink: Nellie & Winnie zaś fajny, bo niski. Nadaje się na przód rabaty.
Match miałam zeszłego roku, niestety też nie przetrwała zimowania.
Za to masz dalię Śląsk - przepiękna jest. Tylko czemu u mnie miała z 1,80m?.. :roll:

Florian Twoja dalia przypomina Hapet Aquarell.
http://www.dahlie.net/bilder/fotos/medi ... __3883.jpg

kasik69 649 to chyba Kenora Frills?

Kolejne nowości:

Interblue Ogromne kwiaty.

Obrazek

Przepiękna, delikatna Johanna Preinsdorfer

Obrazek

AC Loomis drugi sezon. Odratowana "rzutem na taśmę" - z jednej bulwki. Zdjęcie słabe, kolor mocno przekłamany.

Obrazek

Kolejne do potwierdzenia:
nr 301 (Havaii) Podejrzewam, że to jednak nr 301 ze znaczkiem - Hamari Katrina? Wysoka na 100cm, kwiat 16cm.

Obrazek

Numer 299 Just Married. Może jednak 299v Fiorilla ? Trudno znaleźć zdjęcie w necie. Moja ma 110cm, kwiat dość duży, "uczesany" trochę w stylu Spartacusa.

Obrazek

Numer 418 - MINGUS HARRY L. Bardzo wysoka, kwiat duży. Kojarzy mi się z jakąś japońską odmianą, ale nie mogę sobie przypomnieć nazwy.

Obrazek
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Choć nie dbam o nazwy to zawsze coś od Was podejrzę: moja chyba też jest Interblue?
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Narine,
pierwsza kremowa to na pewno Hamari Katrina, drugie zdjęcie, to będzie może Inca Vanguard, a trzecia to Yukimukae.
Zazdroszczę AC Loomis -jest przepiękną odmianą. Szkoda, że nie było w tym roku wystawy w Olsztynie...
Pozdrawiam
Barbara
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”