Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Karolambo:
'Bryflit Jen'
Obrazek

'Adam'
Obrazek

'Chamois D'ore' zgodna
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Florianie ;:180 w życiu bym tego Adama nie poznała zdjęcia na naszym forum całkowicie różne. W Chamois D'ore zmylił mnie kolor bo nie ma w nim brązu,ani łososiowego,może to dlatego,że to pierwszy rok :) Jak wiadomo dalie zmienne są i co roku mogą być różne,a u mnie te odmiany pierwszy rok :wink: i nie widzę tego co trzeba
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Karolamba

Kaktusowa w odcieniach pomarańczowożółtych to chyba Ludek Vele,

https://www.fotosik.pl/zdjecie/06c78f6a418ec00a

Natomiast ta strzępiasta w dwóch odcieniach pomarańczu to może Mevrouw Clement Andries, chociaż wydaje mi się, że Stanisław nie ma tej odmiany...
Pozdrawiam
Barbara
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Mevrouw Clement Andries może zbunkrowała się jako Express i Stanisław nie wiedział,że ją ma :wink: Na początku myślałam,że to jest dalia którą nazwałam jako Irena(zasugerowałam się zdjęciem z tego roku dalii Stanisława),ale tam kwiat jest dużo większy bo ponad 20 cm i jest w jednej tonacji pomarańczu, a u tej ok 15cm. i ma dwa odcienie pomarańczu. Nie dopasowałam jej do tej,dziękuję Basiu.
Co do CHAMOIS D?OR też brakowało mi tego rożu,ale na Ludek Vele bym nie wpadła ;:167
Awatar użytkownika
Lipien
200p
200p
Posty: 499
Od: 21 lis 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ptaszków,dolnośląskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Przygotowuję się już do wykopków.

Hapet Spartaboy

Obrazek

Obrazek
Hapet Night Dream

Obrazek

Obrazek
Ryn Fov

Obrazek

Obrazek
Faraon

Obrazek

Obrazek
Jovey Petra

Obrazek

Obrazek

-- 24 wrz 2021, o 15:55 --

Kenora Sunset

Obrazek

Obrazek
Lilac Times

Obrazek

Obrazek
Edge of Gold

Obrazek

Obrazek
N.N. 4012 Ukraina

Obrazek

Obrazek
Dorothy Rose

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Stanisławie, litości :!: :!: :!:
Wszystkie cudne - Jowey Petra i Dorothy Rose ;:167 ;:167 ;:167 Od Natalii z Ukrainy też ;:333 . Hapet Nightdream i Faraon - czarne piękności! Pytam sama siebie - co ja mam wyrzucić... To dopiero jest zagwozdka ;:223
Pozdrawiam
Barbara
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Ja to już od dwóch tygodni szykuję listę do wyrzucenie,piszę etykiety i codziennie je przewieszam. Jednego dnia pozbywam się tego drugiego dnia zmieniam zdanie ;:306 Bo niby żółtych nie lubię i sadzę w warzywniku,aleee jednak lubię mieć każdej odmiany po sztuce :;230 .Lista chciejstw to już pęka w szwach, miejsce na nowe rabatki jest,ale ile można ;:223
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Karolamba,

jeśli jest miejsce i siły do pracy to można! Udanych wyborów!
Pozdrawiam
Barbara
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Basiu,
miejsce na sadzenie jest, siły też mam,ale mój mąż nie odda ani kawałka garażu już na skrzynki z karpami ;:224 Na jednej ścianie na całej długości mam dalie pod sufitem: 10 skrzynek i taki mam przydział miejsca. Kiedyś przechowywałam u babci w piwnicy, ale było zbyt wiele strat bo wysychały na wiór ;:131 I już w zeszłym roku miałam problem, aby upchać do skrzynek, a w tym roku u Stanisława tylko zakupiłam 50 odmian ;:306
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Karolamba,
na to jest jeden sposób - dzielić karpy i zostawiać dla siebie nie za duże, ale zdrowe, najlepiej te, które przyrosły w tym roku. Korzyści jest kilka: możesz zmieścić więcej karp w swojej przechowalni, karpy się tak nie psują i nie gniją - mniej chorują, robisz przyjemność swoim znajomym, bo rozdajesz nadwyżki bulw i zawsze możesz od nich odzyskać, jak stracisz odmianę, masz więcej odmian do posadzenia, odnawiasz kolekcję. Warto? Warto - ja tak robię. Mnie nie brakuje miejsca na przechowanie, ale miejsca na sadzenie...
Pozdrawiam
Barbara
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Dzielę ile mogę,ale nie lubię na siłę rozrywać karp po sezonie, odrywam to co lekko idzie, rozdaje to co mam podwójne.Przeprowadzam taka wstępną inwentaryzację zawsze po sezonie z braku miejsca w przechowalni. Mam jednak dużo karp z pojedynczym pędem(nowości z tego i zeszłego roku), a odrywać po kartofelku też się nigdy jeszcze nie odważyłam.Mniejsze karpy to i mniej dźwigania :wink: Kiedyś dwie karpy wchodziły na jedną skrzynkę, a potem nie chciały kwitnąć.Za Twoją radą podzieliłam je wszystkie w zeszłym roku,zostawiając po jednym pędzie i w tym roku kwitną przepięknie. Sadzenie też było wiosną przyjemnością, wystarczyła mała łopatka,a nie szpadel i kopanie rowów ;:306 Ale kilka kartonów rozdałam jesienią, a jeszcze więcej wiosną...w tym roku kolejka też już czeka koleżanek z pracy :wink:
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

'Hapet Night Dream' i 'Jovey Petra' przepiękne!
Karolambo, zrobiłaś bardzo dobre zdjęcie 'Adamowi', wzorcowe. To w katalogu jest w zbyt wczesnej fazie kwitnienia, nie jest dobre do porównywania.
Jestem ciekawy, czy Twoja dalia to 'Irena' czy 'Mevrouw Clement Andries', bo mam tę samą i nie mam pewności, czy dobrze oznaczoną. Zasadnicze pytanie - którą ma Mistrz? 'Irena' jest większa i wydaje mi się bardziej prawdopodobna.
I jeszcze jedna dalia od Mistrza, której nazwy nie znam. Podejrzewam, że przyszła z Łotwy. Nieduża, lotosowa w pięknym kolorze neonowego amarantu:
Obrazek

Obrazek
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Florianie mam dwie dalie ta jest bliższa Irenie(tak sądzę po porównaniu zdjęcia z dalią Pana Stanisława)
Obrazek
Tą drugą dalię Basia zidentyfikowała jako właśnie Mevrouw Clement Andries jest dużo mniejsza niż "moja" Irena
Obrazek
Obrazek
Basia jednak napisał,że nie jest pewna czy odmianę Mevrouw Clement Andries ma nasz Mistrz.W sieci są jej zdjęcia bardzo podobne do Ireny właśnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”