Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 33, 34, 35, 36, 37
Autor Wiadomość
Adek13
 Tytuł: Re: Dalie wymagania,problemy - cz.4
PostNapisane: 8 cze 2019, o 02:05 
200p
200p

0 szt.
Ja nie nawożę niczym oprócz wody deszczowej bo dalie są bardzo wrażliwe na nawóz i kiedyś jak próbowałem dawać nawet niewielką ilość to bardzo je "palił" dalie na chwilę więdły i dopiero po jakimś czasie odżywały ze wzrostem. Najlepszym sposobem na wzrost moim zdaniem jest zapewnienie im stale wilgotnego podłoża wtedy rosną bardzo szybko i są zdrowe. Chociaż sam jestem ciekawy czy ktoś się jeszcze wypowie w tej kwestii nawożenia. Nie próbowałem obornikiem granulowanym on może by był dobry? :wink:

Zobacz profil Wyślij e-mail      

joannamm
PostNapisane: 8 cze 2019, o 07:58 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
Daliom na starcie daje kompost, rozsypyje wokół na ziemi, nie daje pod bulwe, jak podlewam albo pada deszcz to całe dobrodziejstwo spływa na dół i to im wystarcza. Rosną i kwitną pięknie. A dodam, że ziemię mam kiepskiej jakości 5 klasy piach, tylko wzbogacony co roku kompostem i ziemią kupiona w workach.

BarbaraR
PostNapisane: 9 cze 2019, o 15:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Najlepiej jest zasięgnąć rady eksperta w temacie: hodowla dalii. W związku z powyższym porozmawiałam ze Stanisławem... Okazuje się, że dalie to rośliny, które nie wymagają żadnych cudów, aby pięknie kwitły. Nawożenie jak wszystkich kwiatów, które, jak wiadomo, do pięknego kwitnienia potrzebują POTASU! Stanisław używa nawozu Polifoska, który ma w składzie po 24% potasu i fosforu, trochę azotu - 8%. Nawóz dajemy wiosną, gdy dalie już wyjdą z ziemi. Rozsypujemy wokół rośliny uważając, aby nie sypać po liściach. Następnie lekko spulchniamy, aby nawóz wymieszał się z ziemią. Ilość nawozu - 1 garstka (damska) pod roślinę. W okresach suszy dalie należy koniecznie podlewać - bez wody nie będą ładnie kwitły! Ale i z wodą nie należy przesadzać, bo nadmiar wilgoci też nie jest korzystny, zwłaszcza dla korzeni. Pamiętajmy też o tym, że należy ścinać przekwitłe kwiatostany (z łodygą!), aby nie dopuścić do zawiązywania się nasion. Obrywanie samych przekwitłych kwiatostanów powoduje skracanie pędów w następnych kwiatach.

Kamil73
PostNapisane: 11 cze 2019, o 15:14 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

0 szt.
Wie ktoś może co jest z tą jedną dalią(ta polewej) nie tak, wcześniej wyglądała tak samo dobrze jak ta obok, a teraz wszystkie liście żółkną. Czemu tak się dzieje?
Obrazek

Obrazek

BarbaraR
PostNapisane: 12 cze 2019, o 10:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Tu jest sporo o chorobach dalii - może znajdziesz odpowiedź.

https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 9#p4103329

Kamil73
PostNapisane: 16 cze 2019, o 15:02 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

0 szt.
Wsadzając je jednak do gruntu zauważyłem że ktoś się po prostu o nią oparł i złamał u podstawy :evil: , ale wszystkie młode pędy są w dobrej kondycji :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 510 ]  Idź do strony nr...        1 ... 33, 34, 35, 36, 37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości