Begonia bulwiasta cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Maksio123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 27 paź 2017, o 06:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Jak je już kupiłem to bulwy były delikatnie miękkie, oczywiście nie tak, że można by było je rozgnieść w dłoniach ? chyba zrezygnuję z kupywania tam bulw skoro nie są dobrej jakości. Tydzień temu zamówiłem w sklepie ,,Królik" bulwy begonii i mam nadzieję, że będą normalne. Może ktoś z was zamawiał kiedyś bulwy begonii w tym sklepie ? I czy moglibyście ewentualnie powiedzieć jaki sklep jest według was najbardziej zaufany ?
Wątek gdzie kupić mamy tutaj, zapraszam. Iwona
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Czy bulwy begonii można już posadzić,ponieważ zauważyłem,że wypuszczają pędy :shock: :?:
Maksio123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 27 paź 2017, o 06:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Czy ktoś wie dlaczego moje bulwy begonii gdy je kupiłem były miękkie ? Czym to mogło by być spowodowane ? Pozdrawiam ;)
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Moje w zeszłym roku też już kiełkowały w styczniu, ale wsadziłam je na samym początku marca, jak kiełki miały ok. 3 cm - nie miałam gdzie ich wcześniej trzymać, bo parapety miałam zajęte.

Z góry przepraszam za słabą jakość zdjęć (klikając na zdjęcie można zobaczyć kiedy dokładnie zostało ono wykonane).
Tak kwitły moje w 2016r.
Obrazek

a tak w 2017r.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Kupna begonia 'Million Kisses' przyniesiona z piwnicy, na szczęście producent sadził z bulwek. Przechowała się ładnie, jeszcze nie ma kiełków.
I teraz mamy pytanie - bardzo obskubujecie stare podłoże? Tyle ile na foto starczy? czy może jeszcze?
Obrazek
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Ja swoje jesienią dokładnie oczyszczam z ziemi po wykopaniu a po obeschnięciu jeszcze wymiatam ziemię pędzelkiem - bulwy przechowuję na sucho w pudełku z trocinami a w marcu wsadzam do doniczek z nową ziemią - po 15 maja wysadzam do gruntu. Podejrzewam, że spokojnie tyle ziemi ile masz wokół tej bulwki może zostać - ale ja przechowuję swoje dopiero drugą zimę, więc może niech ktoś bardziej doświadczony w tym temacie się wypowie.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Tam są 3 bulwy, no nic wrzucam bryłę do namoczenia i całość do doniczki z uzupełnioną mieszanką. Ten sposób 'przechowywania' jest z forum, bardzo wygodny, potwierdzam, jeśli begonia ma iść do wiszącej doniczki. Praktykujemy pierwszy raz, co dalej to się okaże.
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Czyżbyście już sadziły bulwy begonii?
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Plan jest taki, żeby w maju była już duuuża, mamy bardzo jasne, ciepłe pomieszczenie pod dachem, więc chyba się uda.
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Witam wszystkich :wit Czy już wysadzaci niektórzy swoje begonie, czy jeszcze czekacie ? Pozdro :D
Obrazek
Awatar użytkownika
joannamm
500p
500p
Posty: 577
Od: 27 lut 2013, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, nad rzeką Brdą

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Jedna z przechowywanych begonii ma już 4 cm kiełek. Chyba powinnam ją już wsadzić do doniczki. Ale zastanawiam się w jakich warunkach ją trzymać czy na parapecie okna południowego bezpośrednio czy jednak w półcieniu i w jakiej temperaturze?
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Begonie raczej nie przepadają za słońcem - jak wsadzałam w zeszłym roku to trzymałam doniczki na parapecie północnym w temp. ok. 18-20. Później przeniosłam je na nieogrzewane poddasze też na północny parapet w temp.12-15 stopni (musiałam z braku miejsca na parapetach w domu) - pewnie jakbym je dłużej trzymała w ciepłym to by wcześniej zakwitły, ale i tak kwitły jak dla mnie w odpowiedniej porze - ledwo wyrobiłam się z przygotowaniem odpowiedniej miejscówki.
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

A moje begonki nie mają ani jednego kiełka...przynajmniej będe mógł je później posadzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”