Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 59, 60, 61, 62, 63
Autor Wiadomość
Ninia
 Tytuł: Re: Wyżlin - lwia paszcza
PostNapisane: 7 gru 2017, o 13:52 
1000p
1000p

---
Właśnie dobiegła końca moja lektura - wątek dokładnie przeczytałam i teraz zastanawiam się, czy dobrze zrobiłam, że swoje posiałam i trzymam do wykiełkowania na ciepłym kaloryferze - posiałam dokładnie 8 nasionek tak na próbę, czy wzejdą, bo akurat czytałam w wątku, że niektórym nasionka nie chciały wschodzić. Ja siałam lwią paszczę zwisającą - nasionek w opakowaniu bardzo, bardzo mało (dlatego odliczyłem tylko te 8 szt. na próbę). Dziś wyczytałam, że raczej do wschodów potrzebują niższej temp. a na opakowaniu moich jest napisane, że wschody następują w temp.20-25 stopni po 7-10 dniach i nic z tego nie rozumiem - chyba, że ta odmiana zwisająca tak ma. Wiem, że niektórzy siali też tą lwią paszczę, czy moglibyście mi pomóc w rozwianiu moich wątpliwości? Jeśli ktoś posiada zdjęcie tej zwisającej to tez chętnie zobaczę (otwierają mi się tylko poprzez "fotosika" - zdjęć z wcześniejszych postów dodanych przez "imageshacka" niestety nie mogę obejrzeć - te mi się nie otwierają) - jestem bardzo ciekawa, czy rzeczywiście będą zwisające.

corazonbianco
PostNapisane: 7 gru 2017, o 19:03 
1000p
1000p

1 szt.
Ja swoje zawsze wysiewam bezpośrednio do gruntu i nie zwracam aż tak bacznej uwagi na temperaturę, ale wydaje mi się, że przy siewie w domu do momentu wykiełkowania trzymamy nasiona w temperaturze 20-25, a gdy wykiełkują, obniżamy temperaturę, bo przy wysokiej i jednocześnie ograniczonej ilości światła słonecznego, siewki się wyciągają, tzn. rosną intensywnie do góry w poszukiwaniu słońca, a jednocześnie są bardzo cienkie i słabe.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Ninia
PostNapisane: 8 gru 2017, o 08:34 
1000p
1000p

---
Dzięki, to zaczekam aż wykiełkuje na kaloryferze a później ją przestawię na parapet południowy (temp. 17-20 stopni) - bardziej zależy mi na tym, by w ogóle sprawdzić zdolność kiełkowania tych nasion, bym w razie niepowodzenia miała czas rozejrzeć się za nasionami innego producenta.

Ninia
PostNapisane: 11 gru 2017, o 13:37 
1000p
1000p

---
A jednak kiełkują - 4 szt już się "wykluły" - cieszy mnie to bardzo.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 872 ]  Idź do strony nr...        1 ... 59, 60, 61, 62, 63

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Parrocja i 7 gości