Anacampseros sunrise

Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Anacampseros sunrise

Post »

Tak urosła dużo :) niestety musiałem ją przesadzić i idać moim znajomym kilka sadzonek i zostały mi tylko dwie. Aby się rozkrzewiły uciąłem im wierzchołek i zaczynają rosnąć. Aby je rozmnożyć wystarczy urwać listek i włożyć go wilgotnej ziemi :D oto moje 2 sadzonki i 3 listeczki ;:3
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Anacampseros sunrise

Post »

Choć toto sprinterem nie jest, to jednak rośnie. Mam go u siebie z pięć lat. No i ładnie kwitnie.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Anacampseros sunrise

Post »

Ja postanowiłem go rozmnożyć i położylem kilka listków na podłożu. Jest już kilka sadzonek. Pozostałe liście posadziłem wczoraj ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Anacampseros sunrise

Post »

W tym roku nie przegapiłam i zrobiłam zdjęcie ;:173

Obrazek

Kwiatuszki się zapyliły, zawiązały się nasionka i 3 dni temu posiałam i już kiełkują :shock: ;:138

Obrazek
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
wrocek
50p
50p
Posty: 68
Od: 12 wrz 2021, o 09:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Anacampseros sunrise

Post »

Spotkałem ten gatunek dziś w markecie budowlanym i nie mogłem przejść wobec niego obojętnie :D . Roślinka jest bardzo gęsto upchana, 8 sztuk w doniczce 5,5 cm, zupełnie jak na tym obrazku. Przesadzić je już teraz czy może poczekać z tym do wiosny? W necie spotkałem się z opiniami, żeby kaktusów i sukulentów kupionych zimą nie przesadzać z podłoża produkcyjnego, bo i tak nie trzeba ich teraz podlewać. Rośliny są w dobrym stanie (kolor i jędrność). Jeśli je przesadzić, to jaki rozmiar doniczki wybrać?
Oprócz tego macie dla mnie jakieś rady? Co do stanowiska, to wiem że musi być bardzo słoneczne by nie stracić wybarwienia - akurat tak się składa, że mam południową wystawę. Z podłożem też sobie poradzę jakby co - pewnie takie jak do reszty sukulentów.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Anacampseros sunrise

Post »

Błędne twierdzenie, z dwóch powodów:
1. Akurat przesadzenie w okresie jesienno-zimowym jest dobre dla sukulentów, bo do wiosny zdąży się zregenerować system korzeniowy. Doniczkę dobierasz ciasniejszą, większość tych roślin ma słabo rozwinięty system korzeniowy.
2. Sukulenty (za wyjątkiem kaktusów), jeśli nie trzymasz w niskiej temperaturze, a np przynajmniej kilkunastu stopni (nie mówiąc już o pokojowej), wymagają raz na 3 - 4 tygodnie podlania.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”