Austrocylindropuntia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Austrocylindropuntia

Post »

Witam :wit
Zrobiłam dzisiaj szczepki austrocylindropunti i nie wiem gdzie lepiej je dać by puściły korzonki do ziemi czy do wody ?
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć z własnego doświadczenia gdzie szybciej się ukorzenią :)
Pozdrawiam Milena :D
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Austrocylindropuntia

Post »

Z opuncjami to zajrzyj raczej do działu kaktusów.
Na moje doświadczenie, ustawić w pozycji pionowej i zostawić do przeschnięcia. Potem do ziemi, zwilżać co tydzień. Na pewno nie do wody. nie najlepszy to czas na rozmnażanie kaktusów, bo powinny znajdować się w spoczynku. Więcej na pewno powiedzą bardziej zaawansowani kaktusiarze.
Wątek dotyczący opuncji: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=30&t=41646
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Austrocylindropuntia

Post »

wisnia897 masz rację ,że to nie najlepszy czas na rozmnażanie kaktusów ale był tak wysoki ,że musiałam go przyciąć dlatego chciałam wiedzieć jak ukorzenić lepiej w wodzie czy w ziemi :)

Dziękuję za odpowiedz :D
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Austrocylindropuntia

Post »

Kaktusy rozmnaża się na sucho - w wodzie po prostu zgnije. Odcięty kawałek pozostawiasz do obeschnięcia na ok dwa, trzy dni i sadzisz do całkowicie suchej mieszanki ziemi do kaktusów i piasku w proporcji ok. 1:1. Nie podlewasz dopóki sadzonka nie wypuści korzeni.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Austrocylindropuntia

Post »

norbert76 ja poczekałam godzinę i wsadziłam je do ziemi jak na razie jest w porządku myślę ,że się przyjmą oby ...są w ziemi już drugi dzień jak nie zrobiłam tak jak napisałeś mam je wyciągnąć z ziemi by obeschły czy zostawić je już w ziemi ?
nie podlewałam ich ale lekko skropiłam tylko myślę ,że to im nie zaszkodzi :)
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Austrocylindropuntia

Post »

Godzina to za mało, poza tym nie powinnaś pryskać. Wyjmij z ziemi i daj do obeschnięcia jak napisałem wcześniej, inaczej istnieje ryzyko że zacznie gnić.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Austrocylindropuntia

Post »

Jak na razie mają się dobrze nie wyciągałam z ziemi ale widzę ze nie gniją końcówki które są w ziemi także miejmy nadzieje że wszystko będzie dobrze i przyjmą się oby :)
Dziękuję Ci ślicznie za rady pomogły mi jestem wdzięczna :*
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”