Co dolega kaktusowi?

Awatar użytkownika
skarb14
50p
50p
Posty: 56
Od: 5 gru 2006, o 19:04
Lokalizacja: Pieńsk

Problem z kaktusem !!

Post »

Mój kaktus ma dziwnie wyglądające dziurki, które przechodzą na wylot. :shock: Proszę o zdiagnozowanie choroby i jakieś rady w leczeniu. Zamieszczam kilka fotek poniżej.

Obrazek Obrazek Obrazek


Drugi problem to odnoga od korzenia, która rośnie baaardzo szybko i jest większa od innych odnóg, które są dużo starsze. Czy to normalne? Czy powinnam odciąć odnogę od korzenia? ? I dać jej rosnąć samodzielnie?
Dobre uczynki i słowa zawsze wracają
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Przyznam się bez bicia, że nie wiem, co to za kaktus. Ale myślę, że należałoby sprawdzić czy ten gatunek taki po prostu nie jest. Bo wygląda na zdrowy. ( tylko te dziury)
Co do odnogi to wydaje mi się, że rośnie szybko, bo przyszła wiosna. Jeśli coś rośnie to na pewno to nie jest nic groźnego. Podoba mi się ten kaktus. Mam nadzieje, że to nic poważnego.
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

To (chyba) jakaś OPUNCJA.
Przyrost zostaw, bo nie szkodzi on roślinie matecznej ;-) Co do dziur - nie mam pomysłu :(
Na zdrowy nie wygląda - przykro mi... Z jakiego powodu on się tak kładzie? Był przesuszony?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

To opuntia rufida, te dziurki mogą być objawem przelania, podobnie jak przechylanie się całego kaktusa, ziemia jest zdecydowanie zasolona a opuntia nie lubi dużych ilości wapnia w wodzie, proponuję przesadzić kaktusa w świeżą ziemię dla kaktusów z dodatkiem pisaku i gruboziarnistego żwiru, delikatniej podlewać i ustawić w dobrze nasłonecznionym miejscu najlepiej wschodnie lub południowe okno. :D :D :D
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Czy to możliwe, że z mateczną rośliną jest aż tak źle a jednocześnie przyrost ma przyrost jak na drożdżach? Przecież wszystko to jest w jednej ziemi, te same warunki, takie same podlewanie itp., Co, jak co ale musicie przyznać, że mateczna roślinka nie ma aż takiego złego kolorku.
Awatar użytkownika
skarb14
50p
50p
Posty: 56
Od: 5 gru 2006, o 19:04
Lokalizacja: Pieńsk

Post »

Witam Was wszystkich i dodaję, że:
1. W czasie zimy podlewałam kaktusa raz w tygodniu (po przeschnięciu ziemi)
2. Jest posadzony w ziemi specjalnej dla kaktusow.
3. Przechylał się od początku jak do dostałm, jest też troszkę wygięty.
4. Rośnie przy południowym oknie.

Boję się, że ta mała roślinka też zachoruje, więc może lepiej byłoby ją odseparować od matki? Już sama nie wiem co mam robić :( bardzo się martwię moim kaktusikiem.
Dobre uczynki i słowa zawsze wracają
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Ja ci powiem jak ja bym zrobił. Oderwałbym tą część, co się przechyla i spróbował ukorzenić w innej doniczce.
Wydaję mi się, że w zimie nie powinno wcale się podlewać kaktusów. Mają wtedy spać. Ja swoje podlewałem tak raz na miesiąc. Jak już miały Saharę w doniczce, to wtedy dałem im, ale odrobinkę wody.
Ja nadal uważam, że nie jest aż tak źle skoro ta odnoga ci tak prężnie i ochoczo rośnie.
Awatar użytkownika
skarb14
50p
50p
Posty: 56
Od: 5 gru 2006, o 19:04
Lokalizacja: Pieńsk

Post »

Chyba tak zrobię. Odetnę nową roślinkę od matki i przesadzę do innej doniczki, niech rosną oddzielnie. W ten sposób zobaczę jak będzie rosła roślina starsza (chyba chora), a jak młodsza.
Dobre uczynki i słowa zawsze wracają
Awatar użytkownika
jolka1954
100p
100p
Posty: 114
Od: 16 paź 2006, o 19:30
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Plamy na kaktusie

Post »

Proszę czy ktoś wie co jest mojemu kaktusowi dostał różowe plamy, a temu drugiemu jakby go słońce przypiekło Obrazek Obrazek Obrazek
Cały czas stoją na powietrzu. Proszę o poradę
Pozdrawiam Jolka
Awatar użytkownika
DawidS28
200p
200p
Posty: 248
Od: 1 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

To prawie na pewno grzyb. Opryskaj środkiem grzybobójczym
Awatar użytkownika
jolka1954
100p
100p
Posty: 114
Od: 16 paź 2006, o 19:30
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post »

Dzięki za radę jutro kupię środek grzybobójczy i opryskam wszystkie kaktusy profilaktycznie a te chore szczególnie , chciałam jeszcze zapytać czy długo kaktusy mogą przebywać na dworze, bo noce robią sie już coraz chłodniejsze czy może jest już za zimno i trzeba zabrać je już do mieszkania.
Pozdrawiam Jolka
Awatar użytkownika
ania007
200p
200p
Posty: 404
Od: 17 kwie 2007, o 22:53
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

Kaktusy mogą stać sobie na dworze do pierwszych przymrozków, więc nie ma potrzeby jeszcze zabierania ich do domu.
Chłop jak sięga, to przysięga, jak dostaje, to przestaje.

Mój zielony dom
Awatar użytkownika
jolka1954
100p
100p
Posty: 114
Od: 16 paź 2006, o 19:30
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post »

Dzięki Aniu za podpowiedź nie będe się bała że jest im za zimno. :D
Pozdrawiam Jolka
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”