Sedum

Roksana2009
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 12 lip 2018, o 22:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sedum

Post »

Ktoś mi podpowie co to sedum, od 2 miesięcy stoi na dworze na wschodniej stronie.
Wygląda mi na Aurora.
Obrazek
Lenaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 lut 2019, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pilęgnacja Sedum Buritto

Post »

Dzień dobry,
Jestem posiadaczką kilku doniczek Sedum Buritto, bardzo podobają mi się te roślinki.
Jednak mam problem z ich hodowaniem. Wiem że podlewać należy oszczędnie, żeby nie przelać.
Są to roślinki tzw. żelazne, bo z rodziny sukulentów. A jednak? coś robię nie tak!
Mianowicie na końcówkach łodyżki dosłownie więdną, usychają, inne z kolei bardzo żółkną a potem opadają? Niektóre listki są takie brązowe. Kiedy sprawdzam wilgotność wydaje mi się, że jest ok. Niektóre z nich (te zdrowsze poprzycinałam i włożyłam do nowych doniczek). Stoją na komodach niedaleko południowego okna. Nawożę w okresie od wiosny do września nawozem do sukulentów. Szkoda mi tych moich okazów, bo są naprawdę duże a poza tym nie są tanie. Proszę o jakąś radę, wskazówki.
Łączę pozdrowienia
Lenaa
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18646
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Sedum

Post »

Przejrzyj wątek do którego przeniosłem Twój post.
Podłoże nigdy sama ziemia, a mieszanka ziemi do sukulentów i żwirku.
Podlewanie - podłoże zawsze powinno całkowicie przeschnąć przed kolejnym podlaniem - w okresie jesienno - zimowym podlewamy sporadycznie.
Stanowisko - parapet, a nie szafka, biurko, komoda.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Lenaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 lut 2019, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sedum

Post »

Bardzo dziękuję za poradę.
Lenaa
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”