Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 3, 4, 5, 6, 7  
Autor Wiadomość
blabla
 Tytuł: Re: Czas wybudzania kaktusów
PostNapisane: 17 mar 2015, o 08:01 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Jeśli kaktusy są przyzwyczajone do słonka to u nas ono ich nie przypali. Latem kaktusy smażą się z powodu zbyt wysokiej temperatury i braku świeżego powietrza.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

jandom1
PostNapisane: 17 mar 2015, o 16:19 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Chodzi mi o taką i taką sytuację :) w tamtym roku w lecie mój Echinocactus Grusonii gdy stał na słońcu przez cały dzień to zaczynały się robić na nim jaśniejsze plamy, jakby zaczynał się przypalać, tak jakby słońce świeciło na niego zbyt długo i nie wiem dlaczego. Gdy stał w miejscu w którym nie było tego najmocniejszego słońca to wszystko było ok, i właśnie stąd moje pytania o to. Podobnie było z Eriocactus Magnificus.

Rafal44
PostNapisane: 22 mar 2015, o 22:39 
200p
200p

0 szt.
Mam pytanie odnosnie spryskiwania kaktusow. Jak pozyskujecie odpowiednia wode? Ja podlewam desczowka (z rynny z dachu) ale znajduja sie w niej drobinki ktore zapychaja spryskiwacz czy przegotowanie wody z odstaniem kilku dni wystarczy? Czy moze uzywacie jakichs srodkow chemicznych zmiekczajacych wode calgon :lol:

Do tej pory jakos nie spryskiwalem roslin wlasnie z obawy o ,,kamien w wodzie,, czy brak spryskiwania to duzy blad? Tylko deszcz je moczyl od czasu do czasu, mimo to roslinki maja sie raczej dobrze czy jak zaczne spryskiwac beda obficiej kwitly? czy cos? i czy nie zwiakszy to prawdopodobienstwa pojawienia sie grzyba?

Dziekuje z gory za wyjasnienie

norbert76
PostNapisane: 23 mar 2015, o 00:14 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Ja pryskam zwykłą odstaną wodą, nie zauważyłem żeby powstawał biały osad. Można też przegotowaną, jak masz bardzo twardą wodę.
Oczywiście mówimy tu tylko o spryskiwaniu podczas wybudzenia że spoczynku zimowego. W sezonie nie ma to większego sensu.
Co do istoty spryskiwania, tak jest bardzo istotne - daje sygnał kaktusom do rozpoczęcia wegetacji i wypuszczenia nowych korzeni. Spryskuje się codziennie przez okres półtora do dwóch tygodni. Dopiero po tym czasie można pierwszy raz podlać.

DAK
PostNapisane: 24 mar 2015, o 14:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jak wcześnie zacząć podlewanie? Czy zbyt wczesne nie popsuje warunków do zainicjowania kwitnienia?

Moje wszystkie były w tym roku przesadzane do suchego substratu, ale to już od miesiąca do ponad 2 tygodni temu. Były do prawie końca listopada na dworze (pod osłoną), a i zimą miały dość chłodno średnio ok. 5 (ale to były spore różnice dzień/noc od 0 do +20 w słońcu). Są więc całkowicie nie pomarszczone, starałam się jak mogłam by góralom zapewnić trochę chłodu. I teraz mam problem, bo już mnie korci by zacząć podlewać, a nie wiem, czy nie zahamuję tym kwitnienia. Najbardziej chodzi o Medio, Sulki, Lobivie - stoją od 2 tygodni za oknami południowymi pod osłonami z poliwęglanu). Zaczęłam zraszanie, ale ostrożnie bo pomimo braku podlewania od września napompowane są jak latem, a wilgotność za oknem też mam słabą 30%.

blabla
PostNapisane: 24 mar 2015, o 19:54 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Jeśli za wcześnie podlejesz rośliny możesz rzeczywiście spowodować problemy z kwitnieniem. Jest to prawdopodobne zwłaszcza u lobiwii, które dają odrosty. One zamiast pąków mogą wtedy zacząć puszczać nowe pędy. Generalnie lepiej jest podlać zbyt późno niż za wcześnie. Kiedy dokładnie zacząć podlewać? To już dylemat każdego z nas z osobna. Zależy to od warunków uprawy, uprawianych roślin oraz pogody.

DAK
PostNapisane: 24 mar 2015, o 22:16 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Tego mi Tomku było potrzeba, by moje obawy ktoś potwierdził i by one przeważyły nad niepohamowaną chęcią podlania.
Teraz uzbrojona w opinię fachowca chowam głęboko swoje głupie chęci i rozpoczynam trening cierpliwości.
Bo zasada - jak nie wiesz, czy podlać, to nie podlewaj - jest cenna, ale tak w sumie trudno się powstrzymać.

slonik
PostNapisane: 30 mar 2015, o 18:01 
50p
50p

1 szt.
Dzisiaj przesadziłem kilka kaktusów, przeniosłem wszystkie do ciepłego pokoju i szykuję się do wybudzania. Czy mogę zacząć spryskiwać wodą roślinki zaraz po przesadzeniu, czy raczej odczekać kilka dni?

blabla
PostNapisane: 30 mar 2015, o 19:16 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Jeśli korzenie nie zostaną zamoczone to można pryskać zaraz po przesadzeniu.

slonik
PostNapisane: 30 mar 2015, o 19:27 
50p
50p

1 szt.
Na pewno nie będa moczone, oprysk mgławicowy od góry (przemycie roślinek i wybudzanie), a korzenie w ziemi. W tym tygodniu będzie kiepsko z aurą za oknem ale sryskiwanie będzie ok.

meusx
PostNapisane: 21 mar 2019, o 13:24 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Jak tam u Was sytuacja z wybudzaniem?
Wstrzymujecie się jeszcze czy już pora na pierwsze spryskiwanie?
Moje kaktusy już od początku marca są na balkonie, słońca coraz więcej, ale z drugiej strony noce są jeszcze chłodne, chociaż na minusie pewnie już nie będzie

norbert76
PostNapisane: 21 mar 2019, o 14:09 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Oj, żebyś się nie zdziwił. Przymrozki mogą się trafić nawet w kwietniu. A w jakim regionie kraju mieszkasz?

meusx
PostNapisane: 21 mar 2019, o 14:47 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Warszawa, na balkonie mam 2/3 stopnie cieplej niż na dworze.
W razie czego kaktusy można zabrać na jedną noc do środka.
Chyba zacznę je spryskiwać od dzisiaj przez 2 tygodnie i później podlewanie, patrząc na prognozy będzie sporo słońca w najbliższych 2 tygodniach

gerranium
PostNapisane: 27 mar 2019, o 13:55 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

1 szt.
Witam wszystkich na forum

Moje kaktusy są zimowane na parapecie południowym w nieogrzewanym pokoju (temperatura ok. 15 st.). Jeszcze ich nie wybudzałam. Wybudziły się same - dwie mammillarie z supermarketu pięknie kwitną, natomiast echinocactus multiplex ma małe pączki, a w zasadzie zaczątki pączków.
Przyszła pora na podanie im wody. W związku z tym mam pytanie: czy codzienne spryskiwanie przez tydzień lub dwa nie zaszkodzi kwiatkom i pączkom? Nie spowoduje ich szybkiego przekwitania lub zrzucania albo zasychania pąków? Może lepiej nie spryskiwać tylko delikatnie podlać łyżką wody? Do tej pory pąki echinocactusa często u mnie zasychały stąd mój dylemat.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 89 ]  Idź do strony nr...        1 ... 3, 4, 5, 6, 7  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości