Kaktusy i sukulenty - 1cz.(2006.07-04.2008)

Zablokowany
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

ania007 pisze:Jedyne czego tak naprawdę nie lubię to dwóch gatunków kaktusów zaszczepionych jeden na drugim.
oraz hipermarketowych zabiegów przyklejania do kaktusów suszonych kwiatów silikonem :?
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21738
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Abudabi pisze:
ania007 pisze:Jedyne czego tak naprawdę nie lubię to dwóch gatunków kaktusów zaszczepionych jeden na drugim.
oraz hipermarketowych zabiegów przyklejania do kaktusów suszonych kwiatów silikonem :?


Tak ,macie rację- to wg. mnie obrzydlistwo i jedno i drugie. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Aniu007 a ja nie mówię, że Ty droga koleżanko mówisz, że mój mini ogródek jest nie ładny. Sam nie jestem z niego zadowolony, ponieważ wiem, że musze włożyć w niego jeszcze sporo pracy.

Zgadzam się Aniu. Ja wręcz nie mogę na takie „dziwadła” patrzeć. Wydają mi się takie nie naturalne. Podobno jak są takie małe w hipermarketach to jeszcze jakoś wyglądają. Dorosłe są dopiero naprawdę ohydne.

Basiu nie czepiasz się. Sam widzę, że zbiera się na nim osad. Prawdopodobnie to wina wody. Pewnie jest w niej dużo kamienia. Trzeba coś z tym zrobić. Oczywiście zbiorę tą górną warstwę. Ale co dalej. Czy przegotowana odstana woda będzie lepsza?

W Obi widziałem przyklejane kwiatki na silikon. Szok!! To jeszcze gorszę niż te naszczepiane dwa gatunki kaktusów.
Basia k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1160
Od: 2 maja 2007, o 16:58
Lokalizacja: podlaskie

Post »

Dziwi mnie , że jesteście tak żle nastawieni na kaktusiki szczepione , ja je bardzo lubię.Jestem sama w tym temacie . Formy kolorowe nie mogą rosnąć na własnych korzeniach dlatego są szczepione,również inne kaktusiki zaszczepione są łatwiejsze w uprawie i łatwiej,obficiej kwitną .
Awatar użytkownika
ania007
200p
200p
Posty: 404
Od: 17 kwie 2007, o 22:53
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

Może i są łatwiejsze w uprawie, ale wyglądają ohydnie! BRRRR
Są takie nienaturalne, nie lubię jak się poprawia naturę. Te kaktusy wyglądają jak jakieś mutanty. Paskudztwo.
FUJ...
Chłop jak sięga, to przysięga, jak dostaje, to przestaje.

Mój zielony dom
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Na pewno wielu osobom się podobają takie kaktusy skoro ktoś je sprzedaję i ludzie je kupują. Mi się nie podobają. Są dla mnie takie nie naturalne.
Awatar użytkownika
ania007
200p
200p
Posty: 404
Od: 17 kwie 2007, o 22:53
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

Masz rację Zaczarownay, na pewno te małe maszkarki mają swoich miłośników. W końcu każdy ma prawo lubieć co chce.
Chłop jak sięga, to przysięga, jak dostaje, to przestaje.

Mój zielony dom
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Mnie się podobają te szczepione kaktusiki - są CIEKAWE!
Niestety na parapetach miejsca brak, więc ich nie posiadam :(
Basia k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1160
Od: 2 maja 2007, o 16:58
Lokalizacja: podlaskie

Post »

Lżej się na duszy zrobiło wiedząc że jeszcze ktoś lubi szczepione kaktusy. A tu fotki tych "paskudztw" kwitnących


Obrazek Obrazek


cd.: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=7219
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Kaktusy i sukulenty - 3cz.(07.05-07.08)

Post »

Te, które widać na zdjęciu są ładne. Ja mówiłem o takich „dziwnych”, które widać w hipermarketach. Proszę o Więcej zdjęć. Z wielu stron. Muszę się przyjrzeć.
Przypomniało mi się, że mam zdjęcia „maleńkich” kaktusów zrobione w Grecji.



Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ania007
200p
200p
Posty: 404
Od: 17 kwie 2007, o 22:53
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

Ja też miałam na myśli te takie dziwolągi. Te kwitnące są śliczne, szczególnie kwietuszki bo reszty nie za bardzo widać.
Chłop jak sięga, to przysięga, jak dostaje, to przestaje.

Mój zielony dom
Basia k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1160
Od: 2 maja 2007, o 16:58
Lokalizacja: podlaskie

Post »

Oto fotki ,na drugim zdjęciu nie jest szczepiony rośnie na własnych korzeniach .Zdjęcia nie wyszły najlepiej o tej porze ,mammilaria i ajlostera są zaszczepione na e.jubestri od ziemi wystaje tylko centymetr lub dwa , dlatego jest mało widoczne .

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek :wink:
Awatar użytkownika
ania007
200p
200p
Posty: 404
Od: 17 kwie 2007, o 22:53
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

Ładniutkie i dobrze dobrane - nie rzuca tak się w oczy że są szczepione. Nie podobają mi się takie dziwadła jak się spotyka w marketach. Sama szczepiłaś te kaktusiki?
Chłop jak sięga, to przysięga, jak dostaje, to przestaje.

Mój zielony dom
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”