Sadzenie sukulentów w papierowe kubki

ODPOWIEDZ
Dominia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 26 wrz 2022, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Sadzenie sukulentów w papierowe kubki

Post »

Witam wszystkich chce poznać wasze zdanie Czy posadzenie sukulenta w papierowy kubek taki jak od automatów do kawy to dobry pomysł
imosama
50p
50p
Posty: 81
Od: 15 sie 2022, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie sukulentów w papierowe kubki

Post »

Wg mnie nie ponieważ:
- nie ma otworów na spodzie żeby nadmiar wody mógł wylecieć (w papierowym kubku to nie problem, ale trzeba to zrobić)
- z racji że to papier (przeznaczony do napojów ale nadal papier) po długiej ekspozycji na wodę prędzej czy później zwyczajnie ci się ten kubeczek rozwali. Tym bardziej, że musisz zrobić otwór w spodzie kubeczka, przez co 'odkrywasz' niezabezpieczony papier, który szybko nasiąknie wodą.
- poza zrobieniem dziury w spodzie kubka, trzeba też trochę przerobić samą bazę, bo zatrzymywałaby wodę. (Chodzi o ten jakby kołnierz przyczepiony do spodu kubka).

Już lepszym pomysłem jest wykorzystanie 'kubeczków' po np. śmietanie, jogurtach itp.
Ale najlepszym pomysłem będzie po prostu doniczka, która jest tańsza niż taka śmietana po której możnaby wziąć pojemnik :wink: .
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18642
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Sadzenie sukulentów w papierowe kubki

Post »

Przedmówca w zasadzie wszystko dokładnie wyjaśnił.

Mnie nurtuje jedno, jaki ma być cel w wykorzystaniu papierowych kubków?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
nizios
50p
50p
Posty: 82
Od: 14 cze 2021, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie sukulentów w papierowe kubki

Post »

norbert76 pisze: 21 lut 2023, o 16:21 Przedmówca w zasadzie wszystko dokładnie wyjaśnił.

Mnie nurtuje jedno, jaki ma być cel w wykorzystaniu papierowych kubków?
Pewnie jakaś forma ekologicznego podejścia do śmieci i koncepcja zero-waste ;)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18642
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Sadzenie sukulentów w papierowe kubki

Post »

Mhmmm...
Tylko z tym eko, gdzieś w pewnym momencie przekracza się granice gdzie kończy się sens i zdrowy rozsądek. :wink:

Plastikowe doniczki są na lata, bo plastik nawet w kontakcie ze słońcem, wodą wytrzymuje bardzo długo i przez to jest w pewnym sensie również ekologiczny.

A tak przy okazji, myślisz że produkcja takich papierowych kubków jest eko? Maszyny, które je wytwarzają wykorzystują energię elektryczną z różnych źródeł, nie tylko odnawialnych. :idea: :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
imosama
50p
50p
Posty: 81
Od: 15 sie 2022, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie sukulentów w papierowe kubki

Post »

No ale z racji że jest to papierowy kubek to finalnie skończy jako 'waste' najprawdopodobniej. Dlatego podrzuciłem pomysł z kubeczkami po śmietanie.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18642
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Sadzenie sukulentów w papierowe kubki

Post »

Tylko w jakichś papierowych kubkach nie uprawia się roślin w dłuższej perspektywie czasu ze względu na ich krótką trwałość...
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
imosama
50p
50p
Posty: 81
Od: 15 sie 2022, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie sukulentów w papierowe kubki

Post »

Jak autor bardzo chce w papierowych kubeczkach coś sadzić to polecałbym tylko nasiona i potem przepikować do plastikowej. I niekoniecznie sukulentów bo długo im względnie schodzi, ale jakieś rzodkiewki np już bardziej :D
nizios
50p
50p
Posty: 82
Od: 14 cze 2021, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie sukulentów w papierowe kubki

Post »

norbert76 pisze: 22 lut 2023, o 21:30 A tak przy okazji, myślisz że produkcja takich papierowych kubków jest eko? Maszyny, które je wytwarzają wykorzystują energię elektryczną z różnych źródeł, nie tylko odnawialnych. :idea: :wink:
Jasne, że nie jest tak do końca, ogólnie jestem dość sceptycznie nastawiony do wielu "ekologicznych" rozwiązań, niemniej pomysł wykorzystania plastikowych kubeczków np. po serkach i śmietanie jest jak najbardziej ok i sam często z tego rozwiązania korzystam. Najbardziej pasują mi te po serkach Piątnica :wink: Obecnie zimuję w nich zeszłoroczne siewki :) A z pudełek po płytach CD mam porobione przykrywki na inne większe pojemniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”