Wybudzenie kaktusów po zimowym odpoczynku

kilervirago
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 19 paź 2008, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wybudzenie kaktusów po zimowym odpoczynku

Post »

Czym kierowac sie wybudzajac kaktusy ze snu zimowego,kalendarzem,czy temperatura ? Kiedy wy wybudzacie swoje ? Pzdr.
maniak rowerów ,ekologii i wegetarianizmu.
Awatar użytkownika
aganeta
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 14 sty 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze Zachodnie

Re: Jak dbać o kaktusy zimą?

Post »

No właśnie!!! Czy sen 2-miesięczny wystarczy? Bo ja swoje wyniosłam w styczniu... ;:19
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Jak dbać o kaktusy zimą?

Post »

Kalendarz jest potrzebny dla nas. Dla roślin nie ma znaczenia. Jeśli jest ciepło i rośliny mają więcej słońca (dłuższy dzień) to budzą się do życia. Zwykle dzieje się tak w połowie marca lub najdalej na początku kwietnia. Wtedy wystawiamy swoje rośliny na bardziej słoneczne stanowiska (oczywiście je cieniując bo inaczej zostały by poparzone) ale jeszcze nie podewamy. Z tym wstrzymujemy się do naprawdę ciepłych dni kiedy to substrat będzie mógł szbyko wysychać pomiędzy kolejnymi podlaniami.
Aga - w tym roku Twoje rośliny będą spać krócej. :wink: Na następną zimę im zafundujesz całość snu zimowego. ;:132
Awatar użytkownika
aganeta
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 14 sty 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze Zachodnie

Re: Jak dbać o kaktusy zimą?

Post »

Heniu jak wiesz nieco zalałam moje kaktusy, bo dobra ze mnie kobieta i wiem, że trzeba spragnionego poić do upadłego :D :heja ....one sie kompletnie nie zmieniły w piwnicy, nic a nic!!! ...są zupełnie takie jak były na parapecie..myślałam, że jakoś podeschną? zmienią nieco chociaż kolor bez światła? Może ta moja piwnica nie za dobra na zimowanie? Czy jak wynosisz swoje na zimowanie to zauwazasz jakies zmiany? pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
popiolek69
500p
500p
Posty: 802
Od: 22 paź 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Trawniki

Re: Jak dbać o kaktusy zimą?

Post »

Witam, myślę że po 6 miesiącach "o suchym pysku" na pewno różnicę było by widać a 2 miesiące to dla tych roślin raczej dużej różnicy nie robi :twisted:
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Jak dbać o kaktusy zimą?

Post »

jak wiesz nieco zalałam moje kaktusy, bo dobra ze mnie kobieta i wiem, że trzeba spragnionego poić do upadłego :D :heja
Napisz mi na pw swój dokładny adres to Cię wnet odwiedzę. :;230
Poważnie to akurat przelanim roślinom ewidentnie robisz krzywdę - o czym już Cię starałem się przekonać.
....one sie kompletnie nie zmieniły w piwnicy, nic a nic!!! ...są zupełnie takie jak były na parapecie..myślałam, że jakoś podeschną? zmienią nieco chociaż kolor bez światła? Może ta moja piwnica nie za dobra na zimowanie? Czy jak wynosisz swoje na zimowanie to zauwazasz jakies zmiany?
Nawet po pół roku zimowania w chłodzie i bez wody rośliny niewiele się zmieniają. Co najwyżej te płasko-kuliste i kuliste bardziej się kurczą i wciskają w substrat. Te kolumnowe są jak poprzednio, co najwyżej się nieco przymarszczą. Ponieważ zaś Twój cykl tegoroczny był iście ekspresowy to nie licz na duże zmiany - no, przy pewnej dozie szczęścia i dalszej prawidłowej ich pielęgnacji być może Ci niektóre zakwitną. I o to chodzi przecież a nie o ich wizualne zmiany - przecież nie chcesz aby były brzydsze niż poprzednio? :P
Paula1984
200p
200p
Posty: 246
Od: 6 lis 2010, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak dbać o kaktusy zimą?

Post »

Witam. Włączę się do dyskusji. Moje kaktusy zimują w piwnicy (w miarę jasnej, temp. 5-10°C), zamierzam je wystawić do domu na parapet, a w lecie pójdą na taras. No i pytanko: Kiedy je przenieść z piwnicy do domu? Wiem, że należy je najpierw zraszać, a później powoli podlewać. Pogoda jaka jest każdy widzi, coraz cieplej, ale dzisiaj pochmurno i pada deszcz. To moje pierwsze zimowanie, więc nie wiem jak powinnam postąpić.
Pozdrawiam, .Paula. ;:3

Zobacz moje kaktusy
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jak dbać o kaktusy zimą?

Post »

Powoli można rosliny przenieść, po wyniesieniu je obserwuj, nie podlewaj , podlać można te które wykazują oznaki odwodnienia i to bardzo delikatnie. Przeniesienie do mieszkania to całkowita zmiana warunków temperatury i oświetlenia.
Awatar użytkownika
bartii9512
500p
500p
Posty: 858
Od: 30 mar 2010, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Wybudzenie kaktusów po zimowym odpoczynku

Post »

Moje kaktusy dzisiejszą noc spędziły już na dworze :wink: Dzisiaj siedzą sobie na słonku przykryte firanką ale jutro kupie jakąś agrowłókninę bo firanka za mocno cieniuje. Lekko spryskałem je wodą. Jutro zamocuje inspekt na ogrodzie bo dzisiaj niedziela więc nie wypada wkopywać nóg od inspektu więc inspekt stoi sobie na stole koło domu :lol:
A wasze kaktusy też już na dworze?
Moje kaktusy | Pozdrawiam, Bartosz.
Awatar użytkownika
pieczarah
500p
500p
Posty: 789
Od: 14 lis 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wybudzenie kaktusów po zimowym odpoczynku

Post »

bartii9512 pisze:Moje kaktusy dzisiejszą noc spędziły już na dworze :wink: Dzisiaj siedzą sobie na słonku przykryte firanką ale jutro kupie jakąś agrowłókninę bo firanka za mocno cieniuje. Lekko spryskałem je wodą. Jutro zamocuje inspekt na ogrodzie bo dzisiaj niedziela więc nie wypada wkopywać nóg od inspektu więc inspekt stoi sobie na stole koło domu :lol:
A wasze kaktusy też już na dworze?
w biedronce pojawiła się agrowłóknina wiosenna (tak jest na niej napisane) :wink:
pozdrawiam,ania
kłujące
Awatar użytkownika
bartii9512
500p
500p
Posty: 858
Od: 30 mar 2010, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Wybudzenie kaktusów po zimowym odpoczynku

Post »

Dzięki że mi napisałaś :D Będę musiał się wybrać do biedronki
Moje kaktusy | Pozdrawiam, Bartosz.
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybudzenie kaktusów po zimowym odpoczynku

Post »

Jeśli chodzi o Wrocław i okolice to od czwartku (+10*C) zacznie się na dobre rozkręcać wiosna, w niedziele już +17*C.
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Wybudzenie kaktusów po zimowym odpoczynku

Post »

A u nas rano -3. Na powietrze to je wyniosę chyba w maju...

Widzę jednak, że nie odpowiedział nikt konkretnie na pytanie Koleżanki.
Kiedy je przenieść z piwnicy do domu?
Można już. Pora jest odpowiednia.
Wiem, że należy je najpierw zraszać, a później powoli podlewać.

Zraszać można ale nie jest to konieczne. Raz, że nie wszystkie kaktusy to lubią (niektóre wręcz nie tolerują wody w aksilach i zagniwają) a dwa, że to w domu na parapecie szczególnie kłopotliwe a i brudzi bardzo. Chyba, że rośliny bardzo zakurzone to wtedy ma to konkretny sens.
Pogoda jaka jest każdy widzi, coraz cieplej, ale dzisiaj pochmurno i pada deszcz.
Dlatego na parapecie mogą spokojnie czekać lepszych czasów bez cieniowania. U mnie też w sobotę rozgrodziłem osłony zimowe w szklarence i zaczynam przyzwyczajać rośliny do światła i (jak już będzie) słońca. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”