Żywe kamienie? ( Lithops Sp )cz.1

Zablokowany
Anmet
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 10 sty 2015, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Lithops - żywe kamienie

Post »

Co do pionizowania - dziś zauważyłam, że pierwsze siewki po dwóch dniach same się podniosły, także nic nie robię i czekam na silne korzonki.
Sieweczki są tak malutkie, że podlewam je po kropelce ze strzykawki. Niestety, substrat to w większości piach i jakoś nie chce podsiąkać (więc nie mogę nawadniać od dołu).
Pozdrawiam,
Ania
Awatar użytkownika
marta_lara
500p
500p
Posty: 679
Od: 12 mar 2012, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Lithops - żywe kamienie

Post »

Aiivilis pisze: Im większa różnorodność tym lepiej. Tak sądzę po głębszym zastanowieniu.
Pewnie, ja kupuję takie jakie są dostępne, ale ważne jest żeby ładnie wyglądały. Wszystko sadzę do tej 1 donicy. Chyba z rok już nic nie dosadzałam bo nie ma miejsca. Taaak wiem, jak wyciągnę ten głaz to miejsce się znajdzie... ale ja lubię ten głaz :twisted:
Anmet pisze:...podlewam je po kropelce ze strzykawki. Niestety, substrat to w większości piach i jakoś nie chce podsiąkać (więc nie mogę nawadniać od dołu).
W naturze deszcz też leje z góry :wink:
Anmet
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 10 sty 2015, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Lithops - żywe kamienie

Post »

marta_lara pisze:
Anmet pisze:...podlewam je po kropelce ze strzykawki. Niestety, substrat to w większości piach i jakoś nie chce podsiąkać (więc nie mogę nawadniać od dołu).
W naturze deszcz też leje z góry :wink:
A i owszem, ale w naturze są miejsca, gdzie deszcz praktycznie nie pada, a rośliny czerpią wodę z wód gruntowych :wink:
Pozdrawiam,
Ania
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Lithops - żywe kamienie

Post »

Wygląda na to, że jednak zaczyna się coś dziać u jednego z moich kamyków 8-)

Obrazek
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Anmet
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 10 sty 2015, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Lithops - żywe kamienie

Post »

Wiosna coraz bliżej to i kamyki zrzucają skórkę ;:138

Moje maleństwa wciąż dokiełkowują. Jest jeszcze sporo spęczniałych niewykiełkowanych nasion, kilka niestety się zepsuło (pokryły się takim białym ciągnącym glutkiem - od razu usunęłam). Są ciągle przykryte szybką, podlewam po kropelce wodą z previcurem.
Pozdrawiam,
Ania
Awatar użytkownika
marlenka
500p
500p
Posty: 782
Od: 26 lut 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto (parapet zimą, balkon latem)

Re: Lithops - żywe kamienie

Post »

Marto, tak mi się twoja kompozycja spodobała, że sama z czasem stworzę podobną. Wygląda to jak wycinek z naturalnego środowiska Lithops. Bardzo ładnie.
Moje roślinki - wątek
Change blows through this house like the jasmine wind, F..head.
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Lithops - żywe kamienie

Post »

Kiedy jest najlepszy czas na wysiew Lithopsów i czy trzeba po wschodach ich ciągle doglądać?
Chodzę do szkoły, gdzie mieszkam w internacie i zostawiam co tydzień na 5 dni moje roślinki na pastwę rodziców...i trochę się boję, że coś mi popsują. Tata nie uznaje niepodlewania sukulentów na zimę, więc może mi łatwo zabić moje kamyki..
Pozdrawiam, Gosia:)
Awatar użytkownika
_Luna_
100p
100p
Posty: 113
Od: 19 lip 2014, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Lithops - żywe kamienie

Post »

Czy to normalne że lithops tak się spłaszczył ?

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Ananas26
200p
200p
Posty: 214
Od: 4 lip 2014, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Lithops - żywe kamienie

Post »

Zimą Lithopsy zmieniają liście- spłaszczają się, marszczą, schną, zrzucają stare, suche liście.

Z- Jerzy Woźniak, Kaktusy oraz inne sukulenty
[...] Podczas zimy nie wolno podlewać, nawet wówczas, gdy skurczą się tak, że częściowo schowają się w podłożu.
Pozdrawiam, Filip :)
Moje wątki
ania 25
50p
50p
Posty: 98
Od: 21 sty 2015, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Lithops - żywe kamienie

Post »

Posiałam te cudowne roślinki 3 dni temu. Bardzo starannie przygotowałam podłoże.Na dno keramzyt potem ziemia do kaktusów a na wierzch malutkie kamyczki zbierane na polnej drodze i wstawione do mikrofali. Przykryłam folią i na razie skraplam i czekam na efekty.
Evy_
100p
100p
Posty: 169
Od: 30 sty 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Lithops - żywe kamienie

Post »

A ja znowu nie mogę znaleźć nasionek po ogrodniczych w swojej mieścinie :? A nie chce kupować na allegro, bo to kompletni mi się nie opłaca :| No cóż jeszcze mam czas na ich wysiew, to jeszcze cierpliwie poczekam.

A z ubiegłorocznych, to jeden który chyba we wrześniu zaczął linieć, tak stanął. Niby poprzednia powłoczka jest już sucha, ale nowemu jakoś nie bardzo wychodzi to wychodzenie ;:174 A drugi wyższy który jeszcze żyje, to tak wygląda jakby lada dzień miał paść ;:174 Wygląda tak od jesieni ;:174 Z prawie 100% wschodu, ostały mi się tylko te dwa.
Awatar użytkownika
monstera
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 4 lut 2015, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lithops - żywe kamienie

Post »

Hmmm, z tego co się orientuję to można jeszcze na [zmoderowano] zamówić nasionka lithops za kwotę wysokości 1 dolara, w tym już przesyłka :) Ja zamówiłam z ciekawości, 3 zł nie majątek. Tyle że pewnie poczekam sobie długo, ale i tak planowałam siać w marcu, kiedy słońca będzie więcej. Moje zeszłoroczne siewki padły co do jednej bo niecierpliwie posiałam za szybko, to wolę teraz poczekać. Podobnież mają wysłać mi odmianę "optica rubra" (taką zamówiłam), ale czy faktycznie takie będą to nie wiem. Ucieszę się, jeżeli w ogóle jakieś kamienie dostanę :) :heja

Dla ciekawskich optica rubra to takie: http://www.cactus-esterel.com/galerie%2 ... cn0150.jpg


Następną część wątku znajdziecie :arrow: tutaj.
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”