Wilczomlecz trójżebrowy (Euphorbia trigona ) - wymagania,problemy, choroby

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Wilczomlecz trójżebrowy pytanko

Post »

o Super tylko jeszcze są spadki poniżej 10 stopni wiec troszku poczekam
Dziękuje :)
Maniak roślin egzotycznych :)
Awatar użytkownika
Grzdyl
500p
500p
Posty: 694
Od: 8 gru 2008, o 00:12
Lokalizacja: Police

Post »

Wklej poprawnie zdjęcie, gdyż otwiera się logowanie.
Wymienione przez Ciebie sukulenty wymagają przede wszystkim dużo światła. Jego niedobór objawia się właśnie tym co opisałaś. Gdy nocą temperatura nie będzie spadać poniżej 10 st. dobrze jest wystawić je na zewnątrz, na słońce. Jednak po wystawieniu przez ok. 2 tygodnie należy je cieniować np. gazą lub gęstą firanką, gdyż promienie słoneczne je poparzą.
Pozdrawiam,Władek.
Wykształcenie - coś, co mądremu mówi, jak mało wie, natomiast głupiemu, jak wiele potrafi. (J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Majorek
500p
500p
Posty: 571
Od: 9 lis 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: mój wilczomlecz trójżebrowy i austrocylindropuntia subulata

Post »

Właściwie już teraz możesz wystawić swojego wilczomlecza na balkon jeżeli takowy masz.
już po zimnych zośkach, więc temperatura nie spadnie już poniżej 5 stopni więc nie zmarnieje.
Cieniować nie musisz pod warunkiem, że nie ustawisz go w miejscu maksymalnie nasłonecznionym, tylko w niewielkim cieniu i stopniowo będziesz wysuwać go w stronę słońca. Chociaż na razie na jego nadmiar nie możemy narzekać.
pozdrawiam.
Życzę miłego dnia
Tomek.
Niebieskooka016
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 lut 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam, mam pytanie takie jak w temacie. Czy mogę obciąć wilczomlecz trójżebrowy? Stoi w pokoju na ziemi i już dotyka sufitu i zaczyna się nawet już wyginać bo jest za wysoki. Nie wiem czy mogę go tak po prostu obciąć? Jest na prawdę bardzo ładny i nie chciałabym żeby mi padł. Nie mam doświadczenia z kwiatami a tym bardziej już z kaktusami i sukulentami dlatego też proszę o poradę.

Pozdrawiam

Marlena.
Niebieskooka016
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 lut 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: wilczomlecz trójżebrowy - czy można obciąć?

Post »

O super :) Dziękuję za szybką odpowiedź :) I to co obcięte wsadzić w ziemie normalnie tak? I puści korzenie?
Awatar użytkownika
agapuszka_83_28
500p
500p
Posty: 926
Od: 4 lis 2010, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: wilczomlecz trójżebrowy - czy można obciąć?

Post »

:wit A może go pokażesz ?
anulaa27
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 cze 2011, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wilczomlecz trójżebrowy - czy można go obciąć i jak

Post »

Witam, mam wilczomlecza. Ma jakieś 10 lat. Na początku nie bardzo chciał rosnąć, bez listków itp. Od paru lat ma zmienione miejsce i jest cudny. Ma około 1m wysokości i od grona bocznych kawałków. Niestety nie mam dla niego miejsca, żeby mógł swobodnie rosnąć w górę. Chciałabym go obciąć, ale nie mam pojęcia czym to zrobić, gdzie (rośnie jeden "pień" i od niego ma masę małych idących w górę tak ułożonych wokół "pnia" -> V Ten "pień" jest zielony, jak cała roślina, ale w paru miejscach ma brązowy (jakby drzewny) pień. Czy w tym miejscu go obciąć? I on nie będzie rósł dalej? Nie chcę się go pozbywać bo ładnie wygląda na upalnym oknie. Zależy mi tylko, by nie był wielki na wysokość.
Czy ktoś może mi coś poradzić? Nie znam się na kaktusach i sukulentach....
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: Wilczomlecz trójżebrowy - czy można go obciąć i jak

Post »

Witaj szkoda obcinać takiego ładnego wilczomlecza.
Jak go obetniesz to będzie się bardziej rozkrzewiał .
Podczas obcięcia będzie leciał z niego takie białe mleczko i trzeba to osuszyć szmatką delikatnie.
To mleczko jest trujące. Ale wilczomlecz straci ładny pokrój gdy go obetniesz.
Wstaw zdjęcie bardzo proszę.
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
Arkady3
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 21 maja 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Wilczomlecz trójżebrowy - pomoc w diagnozie choroby

Post »

Witam. Posiadam 1,5 metrowy okaz, drewniejący już od dołu. Jego stałym miejscem był pokój od południowej strony, ale stał z dala od okna, w miejscu półcienistym. Dobrze znosił te warunki. Kilka dni temu wpadłem na "genialny" pomysł, żeby dostarczyć mu więcej światła i wyniosłem go na balkon od południa. Panowały wówczas upały. Po dwóch dniach zauważyłem, że zmienił miejscami na łodygach kolor z ciemnozielonego na jasno zielony. Od razu zabrałem go do domu. Nie wiem co teraz zrobić. Jest na to jakaś rada, żeby mu pomóc?
Z góry dziękuję.
Arkady
anulaa27
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 cze 2011, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wilczomlecz trójżebrowy - czy można go obciąć i jak

Post »

Ok, to w takim razie nie będę go cięła, tylko kupię mu za jakiś czas większą doniczkę (przesadzałam go rok temu), żeby była stabilniejsza i tyle. A gdy już totalnie będzie za wielki to wtedy pomyślę, co można z nim zrobić :) A zdjęcie wstawię jak się nauczę z tego portalu korzystać :) i jak już będzie nowa doniczka :))
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: Wilczomlecz trójżebrowy - czy można go obciąć i jak

Post »

Można też np ten główny pęd odciąć tak aby zakryły go te boczne , można też tak zrobić . Ja mam wilczomlecza trój żebrowego i biało unerwionego ale małe są bo ubiegło roczna powódź mi prawie wszystkie roślinki zniszczyła i muszę odnowa zaczynać moją przygodę z kwiatami.
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: Wilczomlecz trójżebrowy - pomoc w diagnozie choroby

Post »

Witaj wiesz co ja też mam wilczomlecza ale małego i zauważyłem że jak stoi w miejscu zacienionym to jego barwa jest ciemna a na słonecznym robi się jaśniejsza i może coś jest z tym związane . I może twój też tak ma bo miałeś go z dala od okna a tu raptownie wyniosłeś go na dwór i słońce może na niego działało nawet krótki czas i tak się zrobiło chodź mogę się mylić.
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
Arkady3
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 21 maja 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Wilczomlecz trójżebrowy - pomoc w diagnozie choroby

Post »

Przed kilkoma laty stał na parapecie od południa. Rósł bardzo szybko aż doszedł do końca otworu okiennego i musiałem go przestawić. Nie bladł wówczas. Szoku świetlnego się nabawił czy co?
Arkady
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”