Choroby i dolegliwości kaktusów.Cz.1

hamer_mayday
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 lip 2012, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kaktus

Post »

Witam
jestem tu 1 raz i mam pytania..
Jaki jest to rodzaj kaktusa i co mu sie stalo ??
Na zdjeciu tak dokladnie tego nie widac ale ta czern jest wklesla ,tak jakby pod nia byla pusta,wysuszona powierzchnia..
Pomozcie co mam robic ?? Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Spy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1860
Od: 25 lip 2009, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Kaktus

Post »

:( Najprawdopodobniej czarna zgnilizna/ link2. Do wycięcia ten fragment.
Pozdrawiam. Krzysztof.
/Pustynni Strażnicy/
nataliastrz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 lip 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów - PORADY

Post »

Nigdy nie lubiłam roślin - uważałam je za zbędne zielsko. Do czasu gdy dostałam ananas i ten baobab po babci.
Podlewam nieregularnie - bardzo nieregularnie. Jak sobie przypomnę. Ale mam wrażenie, że jak podlewałam choć troszkę częściej to było lepiej.
Początkowo stał na oknie - od strony zachodniej. Uznałam, że może się przypiekł ;D więc ustawiłam na półce 1,3 metra od okna. Ostatnio znów go przestawiłam pod okno - bo stwierdziłam, że jak ma za mokro, to się wysuszy ;D i w ten sposób liści w ogóle się pozbył - a przecież ostatnio wcale a wcale słońca nie było.
Też się zastanawiałam czy aby nie wystawić go na balkon - do południa będzie się wygrzewał w słonku. No i się przewietrz.
Myślałam też czy go nie odkopać - może ma robala w ziemi.
Bo chyba to, że na półce wyżej stoi duuuuża paproć nie powinno być problemem - duszy mu chyba nie wysysa, prawda? ;D

Tak to jest, jak się Natalka zabiera za uprawę roślin ;:145

p.s. kochani jesteście, że mi pomagacie :oops:
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów - PORADY

Post »

Im więcej słońca tym lepiej. Zachodni parapet może być, ale na pewno lepiej byłoby na słonecznym balkonie.
Jeśli zrzuciła wszystkie liście (co jest naturalne, gdy przechodzi w okres spoczynku) to nie powinna być podlewana praktycznie wcale do czasu wypuszczenia kolejnych. Jeśli listki robią się czarne to faktycznie lepiej zajrzeć w korzenie, bo może jednak była przelana w jakimś momencie. Sprawdź czy jest miękka. Jeśli gnije od środka to miękka byłaby tylko miejscowo.
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”