Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  
Autor Wiadomość
norbert76
 Tytuł: Re: Echeveria
PostNapisane: 4 sty 2017, o 18:00 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Tak, brak słońca niższa temperatura i związane z tym rzadsze podlewanie. Powiem tak, ja zimuje w niskiej temperaturze i przez zimę o nich zapominam. Kolejny rok dają radę.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Kassienka
PostNapisane: 26 sty 2017, o 18:28 
50p
50p

---
Jakie podłoże jest najlepsze dla echewerii? Zauważyłam że niektórzy sadzą tylko w ziemi zaś na YT obcokrajowcy stosują wyłącznie mineralne podłoże dlatego mam dylemat.

norbert76
PostNapisane: 27 sty 2017, o 01:06 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Standardowa mieszanka ziemi do sukulentów i żwirku w proporcji 2:1 będzie odpowiednia. Od lat rosną u mnie w takim podłożu.

Na jednej z wcześniejszych stron wrzuciłem zdjęcia części kolekcji:

viewtopic.php?p=5555115#p5555115

ivonar
PostNapisane: 27 sty 2017, o 20:09 
500p
500p

---
A ja nie bardzo rozumiem pojęcie "podłoże mineralne". Moje rosną w mieszance podłoża do kaktusów i żwirku akwarystycznego. Mam je pierwszy rok, ale póki co żyją :)

ivonar
PostNapisane: 15 mar 2017, o 18:59 
500p
500p

---
No i kot zrobił mi porządek z echeveriami. Zdjęłam je ze stryszku na chwilę, bo musiałam nieco podlać. Dolne listki zaczęły padać. Podlałam i postawiłam na parapecie. Kocisko wskoczyło i wywaliło mi doniczki, rozgrzebało ziemię, echeverie znalazłam do góry korzeniami. Jak już tak się stało, to je przesadziłam. Poobrywałam uszkodzone kocimi pazurami listki. Zrobiły się malutkie. Ciekawa jestem, czy coś z tego będzie? Korzenie były całe. Teraz to już pewnie strych odpada. Jak sądzicie?

Kassienka
PostNapisane: 22 mar 2017, o 15:06 
50p
50p

---
Za oknem fatalna pogoda, jak pojawi się słońce to jest cudownie. Moje echeverie jednak się tym nie przejmują, ponieważ postanowiły zakwitnąć. Obie zakupiłam na początku tego miesiąca w supermarkecie, gdzie Rundelli posiadała już dwa malutkie pąki kwiatowe, które z czasem w domu zaczęły coraz bardziej rosnąć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Elegans Albicans postanowiła wypuścić pąk kwiatowy ok. 2 tygodni temu.

Obrazek

Coudy
 Tytuł: Echeveria Perle
PostNapisane: 3 maja 2017, o 01:30 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam. Nie dawno zaczęłam zajmować się sukulentami. Kupiłam Echeveriare Perle w tą zimę i przy zakupie jej liście leżały płasko, a łodygi nie było widać w ogóle. Po czasie zaczęła się piąć w górę co jest pewnie spowodowane małą ilością światła jednak mogę się mylić jeżeli tak, to proszę o podpowiedź.

Aktualny wygląd rośliny: http://imageshack.com/a/img923/7098/xAEJmt.jpg

Może ktoś z was napisać mi jak teraz postępować z tą rośliną? Czytałam gdzieś, że można ją przyciąć jeżeli w taki sposób wyrośnie i zasadzić, ale nie jestem pewna co do tego. Proszę o wskazówki.

norbert76
PostNapisane: 3 maja 2017, o 02:20 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Jakbyś przeczytała wpierw ten wątek, to byś znalazła potwierdzenie że za aktualny stan rośliny odpowiedzialny jest nie tylko brak światła, ale przede wszystkim słońca. Południowy parapet to podstawa przy uprawie zdecydowanej większości sukulentów. Nie inaczej jest w przypadku eszewerii. Jeśli nie masz południowego parapetu, pozostaje jeszcze Wschodni albo w ostateczności zachodni. Północna wystawa całkowicie tutaj odpada. Zimą dobrze jest zapewnić temperatury w okolicach nie więcej niż +10 stopni.
Co do przycięcia, oczywiście jest to możliwe. Trzeba odciąć wierzchołek, pozostawić do obeschnięcia dzień, dwa i posadzić do całkowicie suchego podłoża, mieszanki ziemi do kaktusów i żwirku w proporcji około 1:3 - 1:2. Nie podlewać przez okres około trzech tygodni.

kinia34
PostNapisane: 11 maja 2017, o 15:53 
100p
100p

---
Moja escheweria mocno ucierpiała w zimę teraz też jako że nie było słońca
Obrazek

norbert76
PostNapisane: 11 maja 2017, o 18:32 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Gubienie dolnych liści to normalne zjawisko, z czasem robi się taki pieniek. Żeby nie wyciągała się zimą trzeba zapewnić chłodniejsze stanowisko: 5 - 10 stopni.

kinia34
PostNapisane: 17 maja 2017, o 18:55 
100p
100p

---
Czy te zielono-szare małe coś na pieńku to choroba czy odnóżki ?
Obrazek

norbert76
PostNapisane: 17 maja 2017, o 19:36 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Cecha naturalna.
Ale za to jest posadzona w niewłaściwe podłoże oraz za dużą doniczkę.

Koliber1112
PostNapisane: 25 cze 2017, o 22:10 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

---
Dziś chciałam pokazać echeverie mamy. Rośnie sobie całe lato na dworze. Dopiero chowana jest jesienia przed przymrozkami.
Obrazek
Całe lato pięknie kwitnie.
Obrazek
Miałam jedna u siebie ale nie pasowały jej warunki. Zaczęła dziwnie rosnąć. U mamy są piękne i pełne uroku. Zimują w pomieszczeniach w których jest chłodno. I to im bardzo służy .

ivonar
PostNapisane: 26 cze 2017, o 18:31 
500p
500p

---
Powiedz, z jakiego powodu uważasz, że warunki u Ciebie nie służyły escheverii. Pytam, ponieważ u mnie też nie koniecznie im dobrze. Zimowałam w chłodzie, wiosną poszły na południowy ciepły i słoneczny parapet w miejscu raczej przewiewnym, bo to ganek. Teraz mam już tylko jedną sztukę, resztę oddałam. Wiosną przesadziłam, pilnuję by nie przelewać, podlewam, jak podłoże zaczyna być suche na głębokość połowy palca. No niby rośnie, ale ... nie kwitnie, nawet zamiaru takiego nie widać. Ma młode przyrosty i to dużo, ale one jakieś takie mikre są. Szukam więc na nie sposobu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 205 ]  Idź do strony nr...        1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: schatzi i 11 gości