Przesadzanie kaktusów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jolka1954
100p
100p
Posty: 114
Od: 16 paź 2006, o 19:30
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Przesadzanie kaktusów

Post »

Kupiłam kilka kaktusów i chciałam im zmienić doniczki bo są bardzo malutkie prosze mi doradzić jak to zrobić, chodzi o to czy korzenie które są zbite przenieść do wiekszej doniczki bez rozkruszania ich i obsypać ziemią, czy rozluznic je. :?:
Pozdrawiam Jolka
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nie rozluźniaj ich poczytaj ten temat http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... zesadzanie coś tu znajdziesz.
Awatar użytkownika
jolka1954
100p
100p
Posty: 114
Od: 16 paź 2006, o 19:30
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post »

Dzięki za ścieżkę dużo wyczerpujących informacji ale mam jeszcze małe pytanko mam jednego starego kaktusa nie znam jego nazwy kilka lat mi ładnie zakwitał na początku lata , w ubiegłym roku miał trzy pąki ale nie rozwinęły się , w tym roku nie miał paków ale za to ma dużo młodych przyrostów które obrywam i nie wiem czy dobrze robię , a oto fotka kaktusa
Obrazek
Pozdrawiam Jolka
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Co do nazwy jak kolega z zaprzyjaźnionego forum rozpozna to wkleję jego wypowiedź a co do tych kwiatów to nieprawidłowo przezimowałaś i pewnie przez zimę podlewałaś przez to kaktus zamiast zawiązać pąki kwiatowe wytwarza młode odrosty, a czy je odrywać zależy od Ciebie ja też bym oberwał. :D :D :D
Awatar użytkownika
jolka1954
100p
100p
Posty: 114
Od: 16 paź 2006, o 19:30
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post »

Dzięki za komantarz. ;:3 Wziełam się za przesadzanie ty nowych kaktusów były bardzo przesuszone i tak zbite bryłki korzeniowej miały, że nie mogłam się do nich dobrać na sucho musiałam zmoczyć, ziemia była jak z betonu i dużo korzonków pozasuszanych miały pewnie długo by nie pożyły. ;:114
Pozdrawiam Jolka
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

pawelip pisze:pierwszy z lewej to Echinopsis a drugi to cereus jamacaru f. monstrosa ostatni to słabo widać ale jakaś mammillaria to jest :P

To wypowiedź kolegi i już wiesz jakie masz kaktusiki. :D :D :D
Awatar użytkownika
jolka1954
100p
100p
Posty: 114
Od: 16 paź 2006, o 19:30
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post »

Dzięki za identyfikacje moich kaktusów mam ich troche wszystkie kupowałam w supermarketach a tam nie ma nazwy, a te dwa to akurat dostałam do znajomej. ;:124
musze wbic sobie do głowy ten nazwy.
Pozdrawiam Jolka
justyna1984-28
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 mar 2009, o 15:42
Lokalizacja: Białystok

Jak poprawnie przesadzic???

Post »

Mam wielki problem chciała bym do jednej donicy posadzic 2 rodzaje kaktusów czy ktoś mi poradzi czy te połączenie sie przyjmie i nie wiem bo kupiłam ziemie do kaktusów i czy do niej mam dodac jeszcze moze coś np.keramzym.A oto te kaktusy: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Ten drugi sukulent to nie kaktus, tylko Gasteria. Nie polecam łączenia ich w jednej donicy.
Mają różne wymogi chociażby co do podlewania.

aha zapomniałam napisać o podłożu.
Kaktusy takie z marketu najlepiej sadzić do podłoża składającego się z ziemi do kaktusów, żwirku i piasku w proporcjach 1:1:1
Sukulenty takie jak gasteria mogą mieć nieco żyżniejszą ziemię np2 częsci ziemi do kaktusów i 1 cz. żwirku. Na spód doniczki keramzyt :D
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
justyna1984-28
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 mar 2009, o 15:42
Lokalizacja: Białystok

Post »

oki Dzięki to znaczy ze musze na spód dac żwirek potem piasek a na koniec ziemie do kaktusowtak??? I ten żwirek i piasem moge kupic normalnie w kwiaciarni???A co z korzeniami jak mam je umiejscowic w doniczce jak będę przesadzac??? Tak aby przechodzily przez zwirek piasek i ziemie
justyna1984-28
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 mar 2009, o 15:42
Lokalizacja: Białystok

Post »

Kurcze to jak ja na dzien dzisiejszy zabrala bym sie do tego to jednej doniczki by mi zabraklo, jestem nowicjuszem co do kaktusów.A teraz przyszla wiosna (no prawie) i mam dylemat bo dochodze do wniosku ze to nie taka prosta sprawa a tak one mi sie podobaja i nie chciala bym ich zmarnowac.Prosze o rade krok po kroku jak zajde do kwiaciarni co mam kupic i jak wszystko po kolei umiejscowic w doniczce.Ach aż wstyd ze nie wiem co do czego :oops:
justyna1984-28
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 mar 2009, o 15:42
Lokalizacja: Białystok

Post »

Mam jeszcze takie kaktusy które równierz czekaja na przesadzenie, kupiłam je dla syna w prezecie i teraz mama ma dylemat co z tym fantem teraz zrobic :cry: Obrazek
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Justynko w kwiaciarni czy ogrodniczym kupisz ziemię do kaktusów i keramzyt. W akwarystycznym żwirek różnej granulacji a piasek z piaskownicy na przykład :D .
Piasek, żwirek i ziemię mieszasz razem. Na spód doniczki dajesz drenaż z keramzytu lub tak jak Bebeszek napisał z potłuczonych skorup glinianych itp. Potem sadzisz roślinkę w skonstruowane wcześniej podłoże :D
Dla kaktusów dobrze by było to podłoże przesuszyć. Nie sadzić w mokre.
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”