Pachypodium lamerei (palma madagaskarska)

ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nie ścinaj bo narazisz roślinę na kolejną infekcję. :D
Awatar użytkownika
Agatek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 4 gru 2008, o 19:56
Lokalizacja: Sieradz

Pachypodium....heeelpp!!!!!

Post »

Mojemu Pachypodium chyba coś się dzieje. Wypuściło mi na czubku kilkanaście młodych listków a dziś zauważyłam, że te właśnie listki coś mi zaczęły obsychać. Czubeczki zwłaszcza. Nie jest to raczej żadna pleśń. Podejrzewam jedną przyczynę......a mianowicie otwieranie okna okna wieczorami w celu przewietrzenia mieszkanka. Nie ma wtedy przeciągu ale na parapecie stoi moja roślinka. Czy to mozliwe by to było przyczyną?? Załączam fotki ....niezbyt wyrazne niestety;/;/;/ :roll: Obrazek Obrazek. Będę wdzięczna za pomoc;)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Oczywiście że to najprawdopodobniej efekt tego że roślina dostała zimnego powietrza by wietrzeniu. :D
Awatar użytkownika
Agatek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 4 gru 2008, o 19:56
Lokalizacja: Sieradz

Post »

...a jak zaprzestane tego wietrzenia to mam nadzieję , że wróci do siebie?? Będzie zdrów?? :cry:
gostek125
50p
50p
Posty: 50
Od: 22 lut 2009, o 16:27
Lokalizacja: Sandomierz

Moja "palma Madagaskaru" (Pachypodium lamerei)

Post »

Oto mój kwiatuszek :) Pachypodium lamera (Pachypodium lamerei) zwana też palmą Madagaskaru lub gwiazdą stepową. Przed zrobieniem zdjęcia dokonałem pomiarów - ma 92 cm wysokości i 36 cm obwodu (bez kolców) w najszerszym miejscu. Wiek ok. 4 lat.
Kiedyś nie wiedziałem co to za roślinka i nie znałem jej zwyczajów, dlatego myślałem, że skoro usychają jej na dole liści i odpadają, to znaczy, ze roślinka padnie :D Dopiero później wyczytałem, że to normalne u tej roślinki
;:10

Obrazek Obrazek Obrazek
Krzysztof N
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 16 lut 2009, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post »

witam,niezły okaz,ile lat ma?
gostek125
50p
50p
Posty: 50
Od: 22 lut 2009, o 16:27
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Napisałem :P Chyba 4 lata, ale może 5 :) P.S. Od niego był taki odrost, który ukorzeniłem i mam kolejne pachypodium, ok 15 cm ma :)
edit:
Dodam tylko, że problemów hodowlanych nie sprawia, a jedyną zmorą są tarczniki, które uwielbiają "gniazdować" na wewnętrznych stronach liści w zakamarkach. Dlatego co jakiś czas robię przegląd, wykałaczką niszczę żyjątka i przecieram później te miejsca denaturatem :)
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

Bardzo ładne pachypodium, podobne do mojego :D tyle, że moje jest dużo starsze. Bardzo lubię tę roślinkę. Gratuluję :D
Krzysztof N
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 16 lut 2009, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post »

gostek125 pisze:Napisałem :P Chyba 4 lata, ale może 5 :) P.S. Od niego był taki odrost, który ukorzeniłem i mam kolejne pachypodium, ok 15 cm ma :)
edit:
Dodam tylko, że problemów hodowlanych nie sprawia, a jedyną zmorą są tarczniki, które uwielbiają "gniazdować" na wewnętrznych stronach liści w zakamarkach. Dlatego co jakiś czas robię przegląd, wykałaczką niszczę żyjątka i przecieram później te miejsca denaturatem :)
pytałem ile ,bo niewierzyłem że tak szybko ;:63
Czar@s73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 20 lut 2009, o 23:51
Lokalizacja: Poznań

Post »

Pięknie "odchowana" roślina... podobno można doczekać się pięknych białych kwiatów w mieszkaniu jeśli osiągnie wysokość ok. 120 cm.
Moje ma dopiero ok. 30 cm :(

Obrazek
gostek125
50p
50p
Posty: 50
Od: 22 lut 2009, o 16:27
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Krzysztof Nowicki pisze: pytałem ile ,bo niewierzyłem że tak szybko ;:63
Hihi, nie zcaziłem intencji tkwiącej w twoim pytaniu :lol:

Czar@s73 - ty tez sie doczekasz takiej jak moja roślinki, ta twoja fajnie wygląda. A swoją drogą ciekawi mnie, jak wielkiego pachypodium można w warunkach domowych wyhodować? Caro - proszę nam pokazać tutaj twoją gwiazdę stepową :)

A to wspomniany przeze mnie wcześniej ukorzeniony odrost mojego pachypodium. Miał 2 cm, teraz ma 21 cm :)
Obrazek
Czar@s73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 20 lut 2009, o 23:51
Lokalizacja: Poznań

Post »

gostek125, a jak Ci się udało ukorzenić odrosty? na moim też są 3 malutkie, ale nie wypuszczają liści..... jakby "spały"
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

To jego zdjęcie z listopada. Nie mierzyłam go, to nawet nie wiem ile ma wysokości, ale jest spory. Tyle, że ma na pewno ponad 15 lat.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”