Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3
Autor Wiadomość
ogrodnik12
 Tytuł: Re: Opuncja figowa - Opuntia ficus-indica
PostNapisane: 15 lut 2015, o 21:13 
200p
200p

1 szt.
A jak się sadzi nasiona opuncji figowej? Powierzchniowo czy po prostu przysypuje ziemią?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

blabla
PostNapisane: 15 lut 2015, o 21:22 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Warto przysypać je około 5-10mm warstwą ziemi.

konradxxx3
PostNapisane: 29 wrz 2016, o 19:54 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Obrazek
Pierwotnie wklejone zdjęcie było zbyt dużej rozdzielczości. Wkleiłem jego mniejszą wersję.
Tomek/blabla

A o to moja opuncja figowa wys 38cm szer 25cm, kilka owoców już zjedzonych :)
Jak wam się podoba ?

kecul
PostNapisane: 1 paź 2016, o 11:31 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

---
Ile ma lat?

Divine
PostNapisane: 21 lis 2016, o 23:29 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

1 szt.
Przepiękna ta opuncja! Ostatnio choruję na takiego kaktusa - czy polecacie jakieś sklepy internetowe gdzie zakupię opuncje?
Po ilu latach pojawiają się owoce i czy wymagane jest zimowanie, aby się pojawiły?

zeeah
PostNapisane: 23 lis 2016, o 20:57 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

1 szt.
Witam,
moje szkolne 'dzieci' przywiozły mi właśnie takie cudo z praktyk w Grecji, czy to jest opuncja figowa?
Zastanawiam się czy się przyjmie posadziłam w ziemi do kaktusów + żwirek.
Pozdrawiam

Obrazek

WujekTyczek
 Tytuł: Opuncja Figowa, nowy początek.
PostNapisane: 6 sie 2017, o 18:13 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam, posiadam w doniczce kaktusy, opuncje figowe. W doniczce o przekroju ok 35 cm rosną dwie opuncje ponad 30 cm, jedna około 25 cm. Trzy 15 cm i jedna 5 cm, te trzy najwieksze mają około 3 lat, reszta wyrastała samoistnie. Doniczka stoi na dworzu od marca do października, potem jest chowana do domu. Ziemia z ogródka, piaszczysta i nie tłusta. Chciałbym podratować roślinki i na wiosne przesadzić do oddzielnych doniczek. Doczytałem sie ze ziemia uniwesarlna 2;3 z piachem i zwir na dnie, bedzie OKEY, czy dosypać czegoś do tej ziemi? Gdzieś wyczytałem że skorupki od jajek są dobre dla kaktusów. Najwieksza sposród opuncji, ma jakby popękaną "skórę". Wygląda jakby zrzucała z siebie naskórek, podspodem kaktus jest zielony i jędrny. Opuncja 25-cio cm, obawiam się że zaczyna gnić. Przy glebie kaktus ma kolor brązowy, jest to plama, jednak w tym miejscu nadal jest twardy, czy to gnicie? I ewentualnie jak go odratować? Czy można je przesadzić na jesień? I ostatnie pytanie, czy są szanse zeby kaktus zakwitł, i jak go w tym wspomóc?
Może mógłbym go przesadzić już teraz, i skonstruować dla nich jakiś niewielki foliak?

wites
 Tytuł: Opuncja Figowa- Grzyb, szkodniki czy uraz mechaniczny? Proszę o pomoc!
PostNapisane: 8 sie 2017, o 20:39 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Cześć! Mam pewniem problem z opuncją, którą kupiłem 24-26 lipca (nie pamiętam dokładnej daty)? Miała dwie plamki, które zaznaczyłem kolorem czerwonym na zdjęciach poniżej. Wcześniej przekopałem różne fora i porównywałem zdjęcia innych, chorych opucnji do mojej. Napisałem również do jednej znanej mi osoby, która zna się na roślinach, lub mi się tak wydawało. Powiedziała mi, że to może być grzyb i żebym opryskał ją topsinem- oprysk zrobiłem w niedziele, choć teraz mam wątpliwości, czy to jest grzyb, została zaatakowana przez szkodniki, czy jest to uraz mechaniczny, który ukazał się po czasie, czy też poparzenia słoneczne, w dzien wystawiałem ją na balkon, a wtedy był skwar, pomyślałem, że nic się nie stanie, skoro kaktusy pochodzą z rejonów pustynnych. Choć aloesów, opuncji dorbnokolczastej innego kaktusa słońce nie popaliło. ;:14

+opuncja stała w zacienionym, chłodnym sklepie z roślinami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia zostały wykonane przed opryskiem, po oprysku nie widzę żadnych zmian, czy róznic.
Opuncję odseparowałem od innych roślin w obawie żeby się nie zaraziły, nie miałem innego miejsca niż zachodni balkon.
Bardzo was proszę o pomoc!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 36 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości