Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 12  
Autor Wiadomość
jolka1954
 Tytuł: Przesadzanie kaktusów
PostNapisane: 6 lip 2007, o 22:22 
100p
100p
Kupiłam kilka kaktusów i chciałam im zmienić doniczki bo są bardzo malutkie prosze mi doradzić jak to zrobić, chodzi o to czy korzenie które są zbite przenieść do wiekszej doniczki bez rozkruszania ich i obsypać ziemią, czy rozluznic je. :?:

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lip 2007, o 23:14 
---

więcej niż 1
Nie rozluźniaj ich poczytaj ten temat http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... zesadzanie coś tu znajdziesz.

jolka1954
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2007, o 21:24 
100p
100p
Dzięki za ścieżkę dużo wyczerpujących informacji ale mam jeszcze małe pytanko mam jednego starego kaktusa nie znam jego nazwy kilka lat mi ładnie zakwitał na początku lata , w ubiegłym roku miał trzy pąki ale nie rozwinęły się , w tym roku nie miał paków ale za to ma dużo młodych przyrostów które obrywam i nie wiem czy dobrze robię , a oto fotka kaktusa
Obrazek

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2007, o 05:03 
---

więcej niż 1
Co do nazwy jak kolega z zaprzyjaźnionego forum rozpozna to wkleję jego wypowiedź a co do tych kwiatów to nieprawidłowo przezimowałaś i pewnie przez zimę podlewałaś przez to kaktus zamiast zawiązać pąki kwiatowe wytwarza młode odrosty, a czy je odrywać zależy od Ciebie ja też bym oberwał. :D :D :D

jolka1954
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2007, o 14:10 
100p
100p
Dzięki za komantarz. ;:3 Wziełam się za przesadzanie ty nowych kaktusów były bardzo przesuszone i tak zbite bryłki korzeniowej miały, że nie mogłam się do nich dobrać na sucho musiałam zmoczyć, ziemia była jak z betonu i dużo korzonków pozasuszanych miały pewnie długo by nie pożyły. ;:114

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2007, o 21:02 
---

więcej niż 1
pawelip napisał(a):
pierwszy z lewej to Echinopsis a drugi to cereus jamacaru f. monstrosa ostatni to słabo widać ale jakaś mammillaria to jest :P

To wypowiedź kolegi i już wiesz jakie masz kaktusiki. :D :D :D

jolka1954
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2007, o 17:10 
100p
100p
Dzięki za identyfikacje moich kaktusów mam ich troche wszystkie kupowałam w supermarketach a tam nie ma nazwy, a te dwa to akurat dostałam do znajomej. ;:124
musze wbic sobie do głowy ten nazwy.

justyna1984-28
 Tytuł: Jak poprawnie przesadzic???
PostNapisane: 22 mar 2009, o 16:12 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Mam wielki problem chciała bym do jednej donicy posadzic 2 rodzaje kaktusów czy ktoś mi poradzi czy te połączenie sie przyjmie i nie wiem bo kupiłam ziemie do kaktusów i czy do niej mam dodac jeszcze moze coś np.keramzym.A oto te kaktusy: Obrazek Obrazek

kati-1976
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2009, o 16:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Ten drugi sukulent to nie kaktus, tylko Gasteria. Nie polecam łączenia ich w jednej donicy.
Mają różne wymogi chociażby co do podlewania.

Acha zapomniałam napisać o podłożu.
Kaktusy takie z marketu najlepiej sadzić do podłoża składającego się z ziemi do kaktusów, żwirku i piasku w proporcjach 1:1:1
Sukulenty takie jak gasteria mogą mieć nieco żyżniejszą ziemię np2 częsci ziemi do kaktusów i 1 cz. żwirku. Na spód doniczki keramzyt :D

justyna1984-28
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2009, o 16:48 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
oki dzieki to znaczy ze musze na spód dac żwirek potem piasek a na koniec ziemie do kaktusowtak??? I ten żwirek i piasem moge kupic normalnie w kwiaciarni???A co z korzeniami jak mam je umiejscowic w doniczce jak będę przesadzac??? Tak aby przechodzily przez zwirek piasek i ziemie

justyna1984-28
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2009, o 17:05 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Kurcze to jak ja na dzien dzisiejszy zabrala bym sie do tego to jednej doniczki by mi zabraklo, jestem nowicjuszem co do kaktusów.A teraz przyszla wiosna (no prawie) i mam dylemat bo dochodze do wniosku ze to nie taka prosta sprawa a tak one mi sie podobaja i nie chciala bym ich zmarnowac.Prosze o rade krok po kroku jak zajde do kwiaciarni co mam kupic i jak wszystko po kolei umiejscowic w doniczce.Ach aż wstyd ze nie wiem co do czego :oops:

justyna1984-28
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2009, o 17:12 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Mam jeszcze takie kaktusy które równierz czekaja na przesadzenie, kupiłam je dla syna w prezecie i teraz mama ma dylemat co z tym fantem teraz zrobic :cry: Obrazek

kati-1976
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2009, o 17:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Justynko w kwiaciarni czy ogrodniczym kupisz ziemię do kaktusów i keramzyt. W akwarystycznym żwirek różnej granulacji a piasek z piaskownicy na przykład :D .
Piasek, żwirek i ziemię mieszasz razem. Na spód doniczki dajesz drenaż z keramzytu lub tak jak Bebeszek napisał z potłuczonych skorup glinianych itp. Potem sadzisz roślinkę w skonstruowane wcześniej podłoże :D
Dla kaktusów dobrze by było to podłoże przesuszyć. Nie sadzić w mokre.

justyna1984-28
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2009, o 17:28 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
No i teraz wszystko jasne dziekuje bardzo za wyjasnienie, mysle ze dzieki tym radom moje kaktusy beda zyc :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 168 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 12  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: dagg, Momus88 i 8 gości