Przesadzanie kaktusów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

To zielone to podkładka z Chylocereus undatus :lol: A to co na podkładce to bezchlorowe Gymnocalycium michanovichi
Chyba zawżyłeś trochę tę granicę Michałku.
Moje stały w temp. poniżej 15 stopni, razem z innymi kaktuskami i nic się nie stało.
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Hylocereus :D Już się poprawiam. Właśnie coś mi nie pasowało jak to pisałam :lol: :lol: :lol:
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
justyna1984-28
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 mar 2009, o 15:42
Lokalizacja: Białystok

Post »

Mam jeszcze jedno pytanko:P Czy duzo mam na spod doniczki dodac keramzytu???Tak aby zakrył cale dno doniczki???
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

W zależności od wielkości doniczki. W małych doniczkach tak do 0,3 l wystarczy jak zakryje on spód. W doniczach większych 2 - 3 cm warstwa drenażu powinna wystarczyć :D
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
justyna1984-28
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 mar 2009, o 15:42
Lokalizacja: Białystok

Post »

A czy żwirek który mam dodac do ziemi i piasku moze byc taki kupiony w sklepie zoologicznym którego uzywa sie dla kotów do kuwet:p ???
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Zwirek dla kotów absolutnie odpada. Zawiera on w sobie chemię, która szkodzi roślinom.
Najlepiej kupić żwirek w sklepie akwarystycznym. Koszt jednego woreczka to jakieś 3 zł :)
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
justyna1984-28
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 mar 2009, o 15:42
Lokalizacja: Białystok

Post »

oki Dzięki jutro wybieram sie na zakupy wiec bardzo mi pomogłas.Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziekuje :D
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

kup żwirek do terarium:) ja taki używam
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Post »

Ja taki żwirek akwarystyczny dość mocno przepłukuję przed wymieszaniem z ziemią (oczywiście wcześniej czekam, aż przeschnie). Dopiero wtedy widać, co w nim siedzi (-iało).
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Przesadzanie Pachypodium

Post »

Do jakiej ziemi przesadzić Pachypodium Lamera (lamerei) - palma madagaskaru ?

Na jednej stronie pisze, że przesadzamy do ziemi kwiatowej i piasku. Może być ziemia do kaktusów z piaskiem? I w jakim stosunku dobrać?

Z góry dzięki. ;]
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
oloix
200p
200p
Posty: 201
Od: 12 gru 2008, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łosice

Re: Przesadzanie Pachypodium

Post »

Delete pisze:
Na jednej stronie pisze, że przesadzamy do ziemi kwiatowej i piasku. Może być ziemia do kaktusów z piaskiem?
Ziemia kwiatowa i kaktusowa to jedno i to samo. Do tej uniwersalnej dodaj zwykły piasek w proporcjach 1:1
Awatar użytkownika
Grzdyl
500p
500p
Posty: 694
Od: 8 gru 2008, o 00:12
Lokalizacja: Police

Re: Przesadzanie Pachypodium

Post »

oloix pisze:
Delete pisze:
Na jednej stronie pisze, że przesadzamy do ziemi kwiatowej i piasku. Może być ziemia do kaktusów z piaskiem?
Ziemia kwiatowa i kaktusowa to jedno i to samo. Do tej uniwersalnej dodaj zwykły piasek w proporcjach 1:1
Niestety,nie masz racji.Ziemia kwiatowa jest bogatsza w składniki od kaktusowej.Nie zmienia to jednak faktu,że sama taka ziemia nie jest dobrym podłożem do sukulentów.Jednak zamiast piasku,lepiej zmieszać ją z drobnym żwirkiem akwarystycznym w takiej proporcji jak podałeś.Sam piasek nie uczyni podłoża bardziej przepuszczalnym,a o to głównie chodzi.O dobrym drenażu nie piszę,bo jest to chyba oczywiste. :D
Pozdrawiam,Władek.
Wykształcenie - coś, co mądremu mówi, jak mało wie, natomiast głupiemu, jak wiele potrafi. (J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Kupiłem niedawno żwirek w ogrodniczym. Średnica to ok. 3-5mm. Czy taki wystraczy?
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”