Przesadzanie kaktusów

esia
50p
50p
Posty: 58
Od: 27 kwie 2014, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak poprawnie przesadzic???

Post »

Wyglada to tak:

Obrazek

Obrazek

Czy nada się to do tych roślinek?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jak poprawnie przesadzic???

Post »

Może być.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
esia
50p
50p
Posty: 58
Od: 27 kwie 2014, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak poprawnie przesadzic???

Post »

To świetnie ;:138 Bezpieczniej się czuję z takim gotowym podłożem, niż jakbym miała mieszać sama. Jutro biorę się za przesadzanie. Czy wszystkie mogę wsadzić w to samo podłoże, czy któraś lepiej będzie w mieszance ziemia uni + agroperlit? Kupiłam jeszcze dziś pieniążka czy on także może rosnąć w ziemi do sukulentów?
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Jak poprawnie przesadzic???

Post »

:wit Dziś zabrałem się za przesadzenie mammillari, która do dej pory rosła w torfie. Niestety podczas oczyszczania korzeni z ziemi wiele z nich mi się pourywało wraz z torfem, ponieważ był bardzo mocno przesuszony i zbity. Teraz mam czekać tydzień, aż korzenie się zabliźnią?
Pozdrawiam serdecznie ;:168
Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jak poprawnie przesadzic???

Post »

Tak.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
NINa
200p
200p
Posty: 468
Od: 15 maja 2008, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak poprawnie przesadzic???

Post »

A ja mam takie pytanie. W tym roku, w ramach eksperymentu posadziłam większość kaktusów (Echinopsis, Lobivia, Chamaelobivia, Gymnocalycium, Euphorbia) w gruncie, 5-7-letnie okazy. Ponieważ zbliża się jesień, a kaktusy są napite do granic możliwości, to chciałam się dowiedzieć, czy jest sens przesadzać je z powrotem do doniczek teraz w końcu lata, i czy się przyjmą przed zimą? Czy raczej mam je wykopać ok. października, wrzucić pojedynczo do tutek z gazet i schować w jakimś pudle w piwnicy, żeby zimowały w ciemności do wiosny? Czytałam, że tak też można przechowywać kaktusy, bez doniczek. Do tej pory zimowałam w piwnicy w doniczkach, niepodlewane przez 1-2 msc. przed wniesieniem, wystawiałam na zewnątrz dopiero w połowie maja i cieniowałam. W mieszkaniu nie trzymam, bo nie ma miejsca.
Awatar użytkownika
basiaamatorka
200p
200p
Posty: 409
Od: 12 lip 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Jak poprawnie przesadzic???

Post »

Powtórzę po pewnym Kaktusiarzu, który rok rocznie sadzi kaktusy do gruntu i to pod chmurkę , chyba nieco na zboczu. Otóż opowiadał, że wyjmuje z gruntu, tak jak masz zamiar zrobić w II wersji. Przycina korzenie, bo się pięknie rozrastają, zdaje się, że trzyma kaktusy w kontenerkach, nieco odkryte i w chłodzie. Czy w ciemności to nie wiem. Za to efekty ma imponujące, kwitną i przyrastają świetnie.
Basia
Awatar użytkownika
NINa
200p
200p
Posty: 468
Od: 15 maja 2008, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak poprawnie przesadzic???

Post »

Fajnie, dziękuję za szybką odpowiedź. One faktycznie mają ładniejsze korpusy w gruncie, bo i więcej miejsca, wilgoć, ale co do kwitnienia, to wydaje mi się, że obficiej kwitną w doniczkach, może gleba jest zbyt bogata w składniki, jeśli w naturze rosną na skałach. Posadziłam na płaskim gruncie, w zwykłym ogródku, niektóre w pełnym słońcu, niektóre ukryte trochę pod nasturcjami, inne do 14-ej mają cień, potem pełne słońce aż do zachodu, różnie. Miejscami straszny u mnie bajzel :) Aż dziwne, że ślimaki ich nie ruszają, poza odgryzieniem pąków Gymnocalycium. Nie sadziłam do gruntu Mammillarii, bo ślimaki wyżerały je od środka nawet w uprawie doniczkowej.
dodo77
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 14 wrz 2019, o 11:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak poprawnie przesadzic???

Post »

Witam ponownie.
Moje sukulenty są już tydzień w ziemi od kiedy je przesadziłem no i chciałbym je podlać. Pytanie jak bardzo? Czy podlać normalnie, podlać ale nie za dużo czy może nawet spryskać tylko? Mam różne gatunki :/
Obrazek
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak poprawnie przesadzic???

Post »

Sugeruję podlać je w kwietniu.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Arash37
200p
200p
Posty: 371
Od: 26 lut 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sułkowice (koło Krakowa)

Re: Jak poprawnie przesadzic???

Post »

Wolno rośliny przesadzać w trakcie zimowania? Czy lepiej to zrobić zaraz przed wyniesieniem na zimowisko?
Pozdrawiam, Filip
Rośliny Filipa
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jak poprawnie przesadzic???

Post »

O jakie konkretnie chodzi?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Arash37
200p
200p
Posty: 371
Od: 26 lut 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sułkowice (koło Krakowa)

Re: Jak poprawnie przesadzic???

Post »

O kaktusy rzecz jasna. Chodzi mi po prostu o to czy można "przerywać im sen" i wtedy je przesadzać czy lepiej wtedy kiedy się je znosi na zimowisko?
Pozdrawiam, Filip
Rośliny Filipa
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”