Co to za roślinka?(Pachyveria glauca)

Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Tajemniczy kaktus

Post »

Bardzo Was proszę, pomóżcie rozpoznać i podleczyć tego - jak mówi kochanie Anoli - zabiedzonego żuczka :) To jakiś kaktusik, ma długie pędy, podzielone wzdłuż tak jakby na 4, igiełki są mięciutkie i dają się głaskać.
Nie wiem, co to biedactwo przeszło, ale ma wyraźnie pousychane pędy przy ziemi, niektóre także na końcówkach, a nawet widać u niego takie suche przewężenia w środku pędów. Z czasem chyba jednak zaczął dochodzić do siebie. Wisiał w tym sklepie i wisiał od paru miesięcy z solidną przeceną, a i tak nikt go nie chciał... I tak jakoś na mnie patrzył za każdym razem, gdy przychodziłam... no sami rozumiecie - po prostu musiałam go wziąć... Czy mam go przesadzić w ziemię dla kaktusików? Zmienić doniczkę na większą? Czy skoro już doszedł do siebie, to nic nie ruszać? Pomóżcie proszę, bo - mimo różnych starań - ja naprawdę nie mam ręki do kaktusików :oops:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21736
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Myslę,że jest to wymagająca troski Pfeiffera erecta s. Lepismium ianthothele
Skoro wykazuje oznaki rekonwalescenta - zostaw go jeszcze Kari w tej donicy i nic nie uszczykuj.
Daj mu światła ,ciepła i odrobine wody z ociupinka nawozu i czekaj do wiosny i już...
Ja bym tak zrobiła :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ANETA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1466
Od: 14 lis 2006, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A ja myślę , że twojego kaktusa zaatakowały przędziorki , skutkiem ich żerowania jest korkowacenie pędów , zamieranie wierzchołków,
czyli to co widać na twoim kaktusie , radzę zastosować oprysk .
Natomiast co do gatunku, myśle że to któraś z odmian Aporophyllum .
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jejciu, jejciu - te wszystkie kaktusiki są do siebie takie podobne, a ja - taka ignorantka - nie potrafię ich rozróżnić ;:171
Ale zrobię tak, jak mówisz, Krysiu - dam na łagodne słoneczko i nie będę mu przeszkadzać. Przędziorka nie widzę, ale akurat zrobiłam roztwór preparatu do oprysku bluszczy, więc zostawię trochę dla kaktusika - zgodnie z radą Anetki.
Dziękuję za pomoc i wyrozumiałość dla mojej niewiedzy :) Pozdrawiam serdecznie ;:100
staedt
50p
50p
Posty: 59
Od: 7 mar 2008, o 11:23

Mój cudak

Post »

Witam!

Chciałbym Wam przedstawić mojego od lat towarzysza, cudaka - tylko właśnie, jak on się nazywa? :(
Jak oceniacie jego wygląd? trochę ma "szarawe" jakby wyschnięte plamy na samym dole...i chyba wypadałoby go przesadzić?
ps. na razie stoi na strychu, zimuje i doświetlam w pochmurne dni...w lato wystawiam na zewnątrz.
Obrazek
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Witam :D
Ciekawy okaz :P co do nazwy to nie pomogę :? ale chyba domaga się przesadzenia 8)
PS Unikatowe doniczki - bardzo mi się podobają
Pozdrawiam :twisted: :P
Awatar użytkownika
Chantico
50p
50p
Posty: 98
Od: 6 lut 2008, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ładny egzemplarz :)

Też uważam, że dobrze by mu zrobiło przesadzenie, ale i tak wygląda zdrowo.
Zauważyłam, że sporo kaktusów o takich dużych rozmiarach ma brązową, jakby zdrewniałą dolną część. Nie jest to chyba objaw chorobowy...
Pozdrawiam :-)
Kasia
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Mój 2 metrowy wilczomlecz też ma taką zdrewniałą dolną część, ale ogólnie wygląda na zdrowego :wink:
Awatar użytkownika
pszubart
100p
100p
Posty: 104
Od: 20 cze 2006, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Epifyllum o czerwonych kwiatach, to Epifyllum Akermana (Epiphyllum x ackermannii), zwane dawniej Filokaktusem Akermana (Phyllocactus x ackermannii).
:)
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Dzięki za wiadomości, kaktusy mam już od kilku lat i dlatego chciałam znać ich nazwę, przepiękny jest ten jasny, ma lekko waniliowy zapach ale kwitnie około dwóch dni, czerwony nie pachnie.
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Co to za sukulent

Post »

Witam, wiecie może co to jest? Wydaje mi się, że to jakiś sukulent, ale pojęcia nie mam co :?

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Ledebouria violacea
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”