Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Reposit-09
 Tytuł: Tajemniczy kaktus
PostNapisane: 31 sty 2008, o 11:54 
Konto usunięte na prośbę.

0 szt.
Bardzo Was proszę, pomóżcie rozpoznać i podleczyć tego - jak mówi kochanie Anoli - zabiedzonego żuczka :) To jakiś kaktusik, ma długie pędy, podzielone wzdłuż tak jakby na 4, igiełki są mięciutkie i dają się głaskać.
Nie wiem, co to biedactwo przeszło, ale ma wyraźnie pousychane pędy przy ziemi, niektóre także na końcówkach, a nawet widać u niego takie suche przewężenia w środku pędów. Z czasem chyba jednak zaczął dochodzić do siebie. Wisiał w tym sklepie i wisiał od paru miesięcy z solidną przeceną, a i tak nikt go nie chciał... I tak jakoś na mnie patrzył za każdym razem, gdy przychodziłam... no sami rozumiecie - po prostu musiałam go wziąć... Czy mam go przesadzić w ziemię dla kaktusików? Zmienić doniczkę na większą? Czy skoro już doszedł do siebie, to nic nie ruszać? Pomóżcie proszę, bo - mimo różnych starań - ja naprawdę nie mam ręki do kaktusików :oops:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Karo
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2008, o 12:25 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Myslę,że jest to wymagająca troski Pfeiffera erecta s. Lepismium ianthothele
Skoro wykazuje oznaki rekonwalescenta - zostaw go jeszcze Kari w tej donicy i nic nie uszczykuj.
Daj mu światła ,ciepła i odrobine wody z ociupinka nawozu i czekaj do wiosny i już...
Ja bym tak zrobiła :D

❤ KaRolinki

ANETA
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2008, o 16:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
A ja myślę , że twojego kaktusa zaatakowały przędziorki , skutkiem ich żerowania jest korkowacenie pędów , zamieranie wierzchołków,
czyli to co widać na twoim kaktusie , radzę zastosować oprysk .
Natomiast co do gatunku, myśle że to któraś z odmian Aporophyllum .

Reposit-09
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2008, o 01:07 
Konto usunięte na prośbę.

0 szt.
Jejciu, jejciu - te wszystkie kaktusiki są do siebie takie podobne, a ja - taka ignorantka - nie potrafię ich rozróżnić ;:171
Ale zrobię tak, jak mówisz, Krysiu - dam na łagodne słoneczko i nie będę mu przeszkadzać. Przędziorka nie widzę, ale akurat zrobiłam roztwór preparatu do oprysku bluszczy, więc zostawię trochę dla kaktusika - zgodnie z radą Anetki.
Dziękuję za pomoc i wyrozumiałość dla mojej niewiedzy :) Pozdrawiam serdecznie ;:100

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości