Aloes drzewiasty (Aloe arborescens).

ODPOWIEDZ
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ania na pewno ścina swojego aloesika nad pierwszym, tj. najwyższym odrostem, by nie sterczał nieładny "ogigiel" :D Musi być kawałek "pieńka", tj. pędu, najlepiej z trzema oczkami, tj. trzema miejscami, z których wyrastają listki - wtedy masz szczepkę, która się ukorzeni w ziemi, nawet bez ukorzeniacza.
Ciekawe, czemu Twoja roślinka nie chce się krzewić... a jaką ma ziemię? Taką dla kaktusów?
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Post »

To mój aloes:
Obrazek Obrazek
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

O kurna chata strzechą kryta.... hmmm.... tak, tak, niewątpliwie należy uznać, że Ani aloesik się ładnie krzewi ;:112
Awatar użytkownika
tasior_zabrze
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 mar 2008, o 10:40

Czy to normalne dla Aloesu ??

Post »

Cześć


Czy to normalne dla Aloesu ? Na niektórych liściach jest taka jakby zdrewniała skórka . Aloes stoi na parapecie okiennym .Okno jest na wschód. W pokoju jest dosyć ciepło - centralne ogrzewanie
Obrazek


Dziękuje za odpowiedzi :D i pozdrawiam wszystkich :)
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Normalne to raczej nie jest. Ale też trudno z daleka określić co to może być.

Pierwsze co mi się nasuwa - trzeba sprawdzić, czy nie zalęgły się na nim jakieś zbóje typu przędziorek - lupa w dłoń i poszukać małych pajączków lub pajęczynek.

I jeszcze - jak często jest podlewany i w jakim rośnie podłożu?

Pozdr,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
tasior_zabrze
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 mar 2008, o 10:40

Post »

Podlewany jest co parę dni czyli nie za często .
Podłoże to uniwersalna ziemia do kwiatków .


Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Jeśli co parę dni to właśnie za często ;:47 .
Zwłaszcza w zimie, kiedy podlewanie trzeba ograniczyć wszystkim roślinom, a juz szczególnie takim, co w naturze rosną na obszarach pustynnych i wodę potrafią gromadzić na zapas.
W zimie aloes powinien mieć nieco chłodniej i sucho i przechodzić okres spoczynku. (Chłodniej tzn. miedzy 16 a 20 st. C, ale nie mniej, bo aloesy nie cierpią zimna)

Ziemia dla sukulentów powinna być lekka i przepuszczalna. Jeśli kwiatowa - to zmieszana z piaskiem.
Na dnie doniczki - dobry drenaż, czyli warstwa keramzytu lub choćby potłuczonej donicy.

I tak naprawdę, to najlepiej by mu było na południowym oknie. ;:3 To roślinki wybitnie światło- i ciepłolubne.

Ja bym mu na razie drastycznie ograniczyła podlewanie i przestawiła na jaśniejsze okno jeśli to możliwe.

Pozdrawiam,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Wygląda to na poparzenie słoneczne. Idzie wiosna, słońca po ciemnej zimie szybko przybywa i roślinki nie są w stanie szybko się do niego przyzwyczaić.
Plamy pewnie już nie znikną. Roślinka z nimi już pozostanie. Nie ma sensu przestawiać jej w inne miejsce, bo w niedługim czasie przyzwyczai się do większej ilości słońca.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
volumineux
500p
500p
Posty: 563
Od: 8 lut 2008, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post »

Pamiętam, jak kilka lat temu sąsiadce wyskoczyło coś podobnego, tylko bardziej brązowawe i rozszerzało się z dnia na dzień. Ucięła liścia po skosie i do dziś nic się z nim nie dzieje. Ten 'eksperyment' był przeprowadzany na większym aloesie i innym gatunku. Tamten ma morski kolor-nalot. Tyle o nim potrafie powiedzieć :lol:
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Przyszło mi jeszcze do głowy, że możnaby zrobić sadzonki z odrostów, bo wydaje mi się, że je ma :?: Są na dole młode pędy :?:
Jeśli tak i jeśli chcesz się "pobawić" :) to można odciąć ostrym narzędziem młody pęd, usunąć najniższe listki, pozostawić w ciepłym miejscu do zaschnięcia ran, a potem posadzić do niedużej doniczki z ziemią dla kaktusów, powierzchnię ziemi posypać żwirkiem. W jasnym i wilgotnym miejscu powinna się ukorzenić po paru tygodniach :D

Pozdr,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Iwkala
50p
50p
Posty: 55
Od: 28 gru 2006, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Teraz ten aloes wygląda tak: ma boczne odnóżki, ale góra już jest ciężka i chciałabym, żeby rozrastał się na boki a nie do góry. Oderwac te odnóżki na dole czy ściąc górę i ukorzenic? Obrazek
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Post »

Zetnij czubek, poczekaj aż obeschnie i dosadź do tej samej doniczki :wink: Będzie ładnie wyglądać :wink:
Awatar użytkownika
Chantico
50p
50p
Posty: 98
Od: 6 lut 2008, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Iwkala, mój aloes był wysokosci mniej więcej 2/3 Twojego. Niestety był bardzo niestabilny i którejś nocy z hukiem zwalił sie z parapetu łamiąc się na kawałeczki :(
Zdołałam uratować tylko 3 odnóżki, reszta niestety poszła do kosza...
Pozdrawiam :-)
Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”