Moja kaktusowa "szkółka"

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Moja kaktusowa "szkółka"

Post »

Witam;
nie tak dawno zabrałam się za uprawę sukulentów - mam ich kilka, część z nich na razie jeszcze ledwo widać, ale mam nadzieję, że w przyszłości, coś z nich będzie...
To stapelie, huernie i epiphyllum (każdy w swoim, malutkim pojemniczku - a wszystkie pojemniczki w jednej doniczce, żeby im było raźniej....) Jednemu nawet zbiera się na kwitnienie.... ;:1

Obrazek
Obrazek
Obrazek

To moja ulubiona huernia - hystrix, ma śliczne, włochate kwiaty (choć na zdjęciu tego nie widać, jest bardziej...bordowa niż zielona)
Obrazek

Mam też maleńką sadzonkę epi, które ma tak kwitnąć:

Obrazek
Już się nie mogę doczekać...

Oto moja orbea (niestety ostatnio choruje, ale nie potrafię określić, co jej dolega :cry: ...)
Obrazek
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Urocze :mrgreen: też uwielbiam sukulenty :D zbieram je powolutku :P
Basia k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1160
Od: 2 maja 2007, o 16:58
Lokalizacja: podlaskie

Post »

Fajne :P ten patyczek ząbkowany jest super ,dorosła roślinka wygląda przepięknie ,nie pamiętam jak się nazywa to chyba jakieś epi..jak Ci się rozrośnie możemy się wymienić :wink:
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Bardzo ładnie i sprytnie, niektóre chyba szybko urosną, więc przesadzanie będzie bez problemów.
Waleria
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Sukulenty

Post »

Witam;
bardzo się cieszę, że spodobały się Wam moje maluchy :P - choć tak naprawdę dobrze prezentować się będą, jak trochę podrosną...
To ząbkowane to epiphyllum ANGULIGER (gatunek, nie hybryda), tworzy ogromne białe kwiaty, a kiedy jest sporo liści to trochę przypomina...paproć:wink: . Dobrze to widać tutaj: http://calphotos.berkeley.edu/cgi/img_q ... +0406+0633
A tu kwiat: http://www.thater.net/cactaceae/db/inde ... c_id=14113
Jak urośnie to chętnie się powymieniam, na razie niestety nie ma co "uszczknąć"...Pozdrawiam.

Tu jeszcze moje dwa malutkie sukulenty:Epiphyllum Cooperi(wyższe) i Nopalxochia phyllanthoides

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pszubart
100p
100p
Posty: 104
Od: 20 cze 2006, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Czy Twoja Orbeja plamista (Orbea variegata), jest odpowiednio nawożona? Sukulenty, też lubią sobie pojeść od czasu do czasu.
:)
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Post »

Dostaje czasem nawóz dla kaktusów, ale przez okres zimowy w ogóle rzadko ją podlewałam, (a już na pewno nie wodą z nawozem); jak tylko zrobi się pełna wiosna będę musiała ją "podkarmić"...
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Post »

Widzę kogoś z mojego województwa :wink: Ja tez lubię sukulenty i zaczęłam je kolekcjonować :wink: Mam nadzieję, że będzie kiedyś okazja się powymieniać :wink:
Awatar użytkownika
Chantico
50p
50p
Posty: 98
Od: 6 lut 2008, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Bardzo ładne roślinki :D

I świetnie prezentują się w grupie w jednym pojemniku.
Agar, jakie masz podłoże w tej kuwecie? Sam żwirek?
Pozdrawiam :-)
Kasia
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Post »

Zgadza się, a to po to, żeby nie przypałętały szkodniki. Zazwyczaj jak tylko podlałam sadzonki umieszczane w ziemi dla kaktusów, to prędzej czy później (nie wiadomo skąd) zjawiały się jakieś małe (ok. 5-8mm), pełzające robale przypominające dżdżownice i musiałam zmieniać ziemię :evil: Młodym roślinom to nie służy, więc nie umieszczam ich już w ziemi i mam spokój z intruzami :wink: Jak rośliny się dobrze ukorzenią dopiero wtedy je przesadzam do ziemi wymieszanej w połowie z keramzytem. Pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”