Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 27, 28, 29, 30, 31
Autor Wiadomość
Ulpen11
 Tytuł: Re: Grubosz - Crassula cz.5
PostNapisane: 8 wrz 2019, o 12:21 
200p
200p

1 szt.
Pierwszy raz zakwitł mi grubosz falcata. Od pojawienia się pąków do rozwinięcia kwiatów minął miesiąc. Bardzo się cieszę, bo do tej pory widziałam kwiaty na zdjęciach u kogoś innego a teraz mam na żywo. Nie ma upałów, więc długo będę się tym widokiem delektować.

Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Ekspresja
PostNapisane: 8 wrz 2019, o 12:42 
200p
200p

1 szt.
Ale cudo :shock: ;:303 ile ma lat :?:
Swoją pokazywałam: tutaj, ...czy możesz przeczytać moje posta na str. 28 :?: Widzę, że mieszkasz na terenach górzystych, to może podlewasz swoją wodą źródlaną, albo stoi w szklarni - może coś doradzisz, aby mi zakwitła.

Ulpen11
PostNapisane: 8 wrz 2019, o 17:23 
200p
200p

1 szt.
Ekspresjo: Kupiłam grubosza w 2014r. jako małą sadzonkę. Urósł do wys. ok. 30cm. Stoi w sezonie na balkonie gdzie słońce ma do godz. 14. Podlewam zazwyczaj deszczówką, ale kranówką też się zdarza i nie za często. Dwa razy w sezonie nawożę nawozem do kaktusów lub do kwitnących. Też się dziwię, że mi zakwitł, bo ja nie mam tzw. ręki do kwiatów. Wynagrodził mi to, że inne nie chciały zakwitnąć w tym roku.
Zajrzałam do Twojego postu. Grubosz z taką ilością odrostów też ładnie się prezentuje. Proponuję, żebyś ukorzeniła jeden pęd, obrywała wyrastające pędy boczne. Może wtedy siły skieruje na wyprodukowanie kwiatu. To tylko moja sugestia, bo nie ma na to żadnej gwarancji. Mój ma jeden pęd.

norbert76
PostNapisane: 8 wrz 2019, o 17:58 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Mój ma akurat jeden pęd, mam go długo i też nie kwitł dotychczas. Stanowisko prawie takie same, słońca m nieco krócej, bo do około 12-tej.

Ekspresja
PostNapisane: 8 wrz 2019, o 18:16 
200p
200p

1 szt.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. ;:167
Ulpen11 napisał(a):
Proponuję, żebyś ukorzeniła jeden pęd, obrywała wyrastające pędy boczne. Może wtedy siły skieruje na wyprodukowanie kwiatu
Właśnie mam taki dokładnie plan na wiosnę. Spróbuję jeszcze z tym nawozem do kwitnących, ale chyba w tym roku to już za późno na takie zabiegi. Co do stanowiska, to przez te lata miała różne, ale zawsze miała dużo światła. W tym sezonie stoi na zewnątrz od marca i ma 10 godzin słońca dziennie. Napisz jeszcze kiedy i ile razy ją przesadzałaś i w jakich warunkach zimuje.

Ulpen11
PostNapisane: 9 wrz 2019, o 16:20 
200p
200p

1 szt.
norbert76: "Mój ma akurat jeden pęd, mam go długo i też nie kwitł dotychczas. Stanowisko prawie takie same, słońca m nieco krócej, bo do około 12-tej."
Widocznie nie ma reguły. Jak zechce to zakwitnie, jak nie, to nie.

Ekspresja: Mój grubosz zimuje na parapecie okna. Zimą w pokoju jest max. 18 st. Przesadzałam go chyba 1 raz dwa lata temu. On nie ma dużo korzeni. Może go trzeba pogłaskać? Ja czasami tak robię, choć specjalnych efektów nie widzę. Moja koleżanka natomiast grozi kwiatkom, że ich wyrzuci jeśli nie zaczną rosnąć lub kwitnąć. Twierdzi, że to pomaga. Powodzenia.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 426 ]  Idź do strony nr...        1 ... 27, 28, 29, 30, 31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości