Grubosz - Crassula cz.5

Zablokowany
sylwek0512
50p
50p
Posty: 79
Od: 25 maja 2013, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Aga, jak to są 3 listki, to może ma to tak po prostu, myślałam, że na większą skalę ;) u mnie sie zaczynało od odpadania takich podeschniętych listków, ale u Ciebie to kawałki listków schną, więc miejmy nadzieję, że to nie to samo ;)
Sylwia
Awatar użytkownika
ori17
50p
50p
Posty: 92
Od: 23 mar 2019, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Moje gruboszki:
Crassula muscosa 'Variegata'
Obrazek

Crassula ovata 'Hobbit' w towarzystwie
Obrazek

Crassula 'Morgan's Beauty'
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Są śliczne ;:167 Bardzo dekoracyjnie i stylowo wyglądają w tych doniczkach.
Czy one stoją w łazience?
Awatar użytkownika
ori17
50p
50p
Posty: 92
Od: 23 mar 2019, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Hobbit i Morgan's Beauty stoją w łazience i radzą sobie całkiem nieźle.
mawis
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 25 mar 2017, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Grubosz znaleziony 2lata temu o tej porze na śmietniku pod blokiem. Wyglądał tak:
Obrazek

Nie ma idealnych warunków, ale chyba nie jest mu najgorzej bo wygląda tak:


Obrazek
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

mawis - pomijając to, jak ktoś mógł wyrzucić tak piękną roślinę, bo całkiem ładny okaz, to pięknie ci rośnie ;:167 Cudowny ;:63
Awatar użytkownika
eDorka
100p
100p
Posty: 126
Od: 24 paź 2013, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Jest piękny, bardzo ładnie uformowany ;:138
Ja nigdy nie znajduję takich wyrzutków, chyba pora zmienić trasy spacerowe ;:306
mawis
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 25 mar 2017, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Stoi u teściowej na zachodnim parapecie, bo u mnie niestety nie ma dobrego jasnego miejsca na takiego wielkoluda.
esia
50p
50p
Posty: 58
Od: 27 kwie 2014, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Witajcie :)
rozpoczynam swą przygodę z sukulentami, przede mną jeszcze długa droga, ale póki co chciałabym dopytać co za rośline udało mi się wyhodować? Wydaje mi się że to jakiś grubosz. Ten wielki liść znalazłam pod koniec ubiegłego lata na podłodze w jakimś supermarkecie, trochę zmasakrowany. Wzięłam go jednak, położyłam na ziemi w doniczce i po pewnym czasie wypuścił małe roślinki. Niestety nie mam pojęcia co to jest i jak to uprawiać. Zakładam że ma złą ziemię (uniwersalna), może za małą doniczkę? Czy powinnam oddzielić te małe roślinki od dużego liścia? Czy może jakoś przesadzić z liściem głębiej w ziemi?
Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18667
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Jest to grubosz szablasty, inaczej Crassula falcata.
W żadnym wypadku nie wolno sadzić głębiej. Natomiast jeśli ma odpowiedni system korzeniowy, możesz rozsadzić na dwie małe doniczki, chociaż nie wiem czy nie są jeszcze zbyt małe na taki zabieg. Liścia nie odrywaj, młode rośliny się z niego żywią. Jeśli korzenie nie przerosły doniczki to ta wielkość jest ok.
Podłoże ziemia do sukulentów wymieszana ze żwirkiem w proporcji ok 1:1 - 1:2. Po przesadzeniu/rozsadzeniu nie podlewaj przez tydzień.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Arash37
200p
200p
Posty: 371
Od: 26 lut 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sułkowice (koło Krakowa)

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Czy crassula ovata ma czerwone przebarwienia na krawędziach i spodzie liści? Czy to jakaś odmiana?
Pozdrawiam, Filip
Rośliny Filipa
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Od słońca zwykłe Crassula ovata jak i z arborescens też mogą mieć czerwone/bordowe brzegi i spody lekko kolorowe, to antocyjany uaktywniające się pod wpływem światła, chroni to roślinę przed poparzeniem. A tak ściśle mocno czerwone/pomarańczowe/żółte - w tych odcieniach liście, ma np. Crassula ovata Hummel's Sunset. Tutaj na forum np. raflezja ma pięknie wybarwione, z jesieni zdjęcia można jej tu znaleźć na wątku :)
esia
50p
50p
Posty: 58
Od: 27 kwie 2014, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

norbert76 pisze:Jest to grubosz szablasty, inaczej Crassula falcata.
W żadnym wypadku nie wolno sadzić głębiej. Natomiast jeśli ma odpowiedni system korzeniowy, możesz rozsadzić na dwie małe doniczki, chociaż nie wiem czy nie są jeszcze zbyt małe na taki zabieg. Liścia nie odrywaj, młode rośliny się z niego żywią. Jeśli korzenie nie przerosły doniczki to ta wielkość jest ok.
Podłoże ziemia do sukulentów wymieszana ze żwirkiem w proporcji ok 1:1 - 1:2. Po przesadzeniu/rozsadzeniu nie podlewaj przez tydzień.
Ok już mniej więcej wiem co i jak, dzięki. Będę go przesadzać jak tylko kupię podłoże. Jakie doniczki dla nich wybierać, chodzi ogólnie o sukulenty? Większe czy raczej takie na styk? Tylko nurtuje mnie ten duży liść, czy on zostaje z resztą na zawsze, czy w pewnym momencie (kiedy?) oddzielić go od reszty?
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”