"Kaktusowe Rozmówki..." cz.3

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.3

Post »

Nic dziwnego, że melokaktus nie przeżył. To jest kaktus wybitnie ciepłolubny, temperatura podczas zimowania nie powinna spadać poniżej około 12 stopni. Swoje zimuję w wyższej temperaturze około 18 stopni.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Arash37
200p
200p
Posty: 371
Od: 26 lut 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sułkowice (koło Krakowa)

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.3

Post »

Są jeszcze jakieś inne rodzaje które trzeba zimować w wyższych temperaturach tak jak melokaktusy?
Pozdrawiam, Filip
Rośliny Filipa
bod333
200p
200p
Posty: 369
Od: 22 paź 2011, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.3

Post »

Np. rodzaje frailea, discocatus.
Bogdan.
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1808
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.3

Post »

Rodzaj Uebelmanniana. Parodie nie lubią b. zimnego zimowania jak wielokrotnie pisał Henryk i poszczególne gatunki innych rodzajów, które to gatunki występują w stricte ciepłych, tropikalnych rejonach np. Mammillaria nivosa (Karaiby) czy Mammillaria eichlamii (Guatemala, Honduras, Nicaragua itp.). W echinocereusach masz takie co wytrzymają srogie mrozy i E.lindsay, który lubi ciepełko bo jest z Baja California. Warto doczytać o gatunkach, które się ma, bo sam rodzaj jak jest duży, to zwykle występuje w bardzo różnych środowiskach.
Awatar użytkownika
tom_ek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1495
Od: 16 sie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.3

Post »

Parodie zimuję jak inne kaktusy (ale mam ich niewiele); znacznie więcej mam frailei i te bez kłopotu od lat zimuję standardowo.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.3

Post »

Niektóre gatunki parodii z Boliwii jest wrażliwych na temperatury poniżej 10*C.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
AgnieszkaG.
200p
200p
Posty: 274
Od: 12 wrz 2008, o 13:24

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.3

Post »

Czy może ktoś z was posiada wiedzę na temat jak rozmnażać Echinocereus viridiflorus. To są kaktusy, które rosną na zewnątrz. Mało o nich wiem, a są takie śliczne. Nie wiem, jak je rozmnożyć. Mam jeden. Kwitnie co roku. Zbiorę nasiona w tym roku, ale nie wiem, czy z młodych osobników są dobre te nasiona. Ktoś ma jakąś wiedzę w tym temacie? A może jakoś się da wegetatywnie, tylko mój nie ma wcale przyrostów. Normalne to, mam go już 3 lata?
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.3

Post »

Możesz zebrać nasiona i wysiać. Nie wiem tylko czy E viridiflorus jest samopylny. Jeśli nie to potrzebować będziesz drugiej rośliny by dokonać zapylenia krzyżowego.
Wegetatywnie też się da. Twoja roślinka powinna z czasem zacząć dawać odrosty, które można oddzielić od rośliny matecznej.
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1808
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.3

Post »

Hej, jaki kolor ma Kristalon pomarańczowy? Bo kupiłam rozważony na małe porcje i mój ma taki kremowo-różowawą barwę. Forma proszku.
Arash37
200p
200p
Posty: 371
Od: 26 lut 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sułkowice (koło Krakowa)

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.3

Post »

Dorwę gdzieś w Polsce nasiona aztekium? Na pewnym portalu są jakieś wystawione ale po fotce stwierdzam że są średnio wiarygodne. :)
Pozdrawiam, Filip
Rośliny Filipa
Awatar użytkownika
tom_ek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1495
Od: 16 sie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.3

Post »

Pewnie od czasu do czasu ktoś nasiona Aztekiów u nas sprzedaje (parę lat temu można było u p. Licznerskiej kupić), ale pewniej byłoby zajrzeć na strony internetowe Czechów.
Arash37
200p
200p
Posty: 371
Od: 26 lut 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sułkowice (koło Krakowa)

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.3

Post »

Dzięki bardzo za informacje na temat nasion. Teraz jeszcze pytanie z zupełnie innej beczki. Moje kaktusy są przeniesione z zimowiska do domu jakoś 3 tygodnie temu i są wybudzane przez codzienne zraszanie. Chyba nieźle to idzie bo całkiem sporo roślin zdążyło się trochę napompować i ma już pąki. Patrząc na pogodę chciałem je wynieść na docelowe miejsce czyli do ogrodu jutro jednak obawiam się tych dwóch nocy weekendowych gdzie ma być około 2-3 stopni. Jak myślicie, takie pojedyncze spadki temperatury mogą im zaszkodzić czy można śmiało wynosić?

Obrazek
Pozdrawiam, Filip
Rośliny Filipa
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.3

Post »

Aga napisała:
Hej, jaki kolor ma Kristalon pomarańczowy? Bo kupiłam rozważony na małe porcje i mój ma taki kremowo-różowawą barwę. Forma proszku.
Tak ma taki kolor i jest w proszku,jest idealny,kaktusy rosną jak na drożdżach,,polecam. ;:108 ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”