Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 23, 24, 25, 26, 27  
Autor Wiadomość
ori17
 Tytuł: Re: Echeveria
PostNapisane: 30 gru 2019, o 19:09 
50p
50p

0 szt.
Jak ją przesuszyłeś, to tak może reagować.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

norbert76
PostNapisane: 30 gru 2019, o 19:54 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
mattt93m napisał(a):
Stanowisko słoneczne (południowo zachodnie), podłoże do kaktusów i sukulentów. Podlewanie raczej umiarkowane, ostatnio trochę mocno przesuszona była.

Ale sama ziemia do sukulentów? Takie gotowe podłoże powinno być dodatkowo wymieszane ze żwirkiem i to w proporcji ok 1:1.
W jakiej temperaturze trzymasz, pokojowej? Sukulenty zimujemy w chłodzie, gdyż przechodzą w okresie jesienno-zimowym okres spoczynku.

mattt93m
PostNapisane: 31 gru 2019, o 15:03 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Mam dwie eszewerie podobne warunki z tym że jedna na wystawie zachodniej i jedna jest ok, a druga oklapła (była przesuszona)

norbert76
PostNapisane: 31 gru 2019, o 17:22 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Nie patrz na drugi egzemplarz, bo do każdej rośliny podchodzimy indywidualnie.

gwiazdka99
PostNapisane: 11 sty 2020, o 19:58 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
mattt93m napisał(a):
Moja eszeweria ma wątłe, oklapniete liście ale mocno trzymają się łodygi. To oznaka, że ma za mało czy za dużo wody?

Po odwiedzeniu kilku stron dowiedziałam się, że jeżeli liście trzymają się mocno łodygi to ma za sucho a jeżeli odpadają przy nawet delikatnym dotknięciu to jest przelana. Natomiast znam tylko teorię a sama nie potrafię ratować swojej chorej eszewerii :( oby Tobie się udało!

Polecam tą stronę, z której korzytstałam: https://succulentplantcare.com/how-to-t ... r-watered/

Tutaj masz cytat: "Here’s how you can tell whether a plant drop leaves from over or underwatering: An overwatered plant will drop its leaves very easily, even from just a slight touch; whereas an underwatered plant will drop its bottom leaves that are brown, shriveled and dried up. "

yanina_19
PostNapisane: 15 sty 2020, o 18:47 
500p
500p

0 szt.
Dostałam taką ładną roślinkę, rozpoznaną jako echeverię viewtopic.php?p=6218066#p6218066 chociaż to nie moja bajka..nie mam żadnego doświadczenia.
Wydłubałam jakieś włóknisto-torfowe w 90% suche podłoże, przesadziłam w mineralne i co teraz?
Korzenie miała ładne, ale zapewne trochę je uszkodziłam. Postawiłam w cieple w bardzo jasnym miejscu. Może tak stać?

Maciek13
PostNapisane: 15 sty 2020, o 19:46 
500p
500p

1 szt.
:wit yanina_19- ja na twoim miejscu przeniósłbym echeverie do chłodnego pomieszczenia (+5, +10°C) i bardzo mało podlewał (jak tylko liście zaczną się marszczyć) , ponieważ teraz, jeśli będzie podlewana zacznie się wyciągać i straci swój kompaktowy pokrój. Jak wiesz słońca jest znacznie za mało, aby takie sukulenty mogły prawidłowo rosnąć. Oczywiście jeśli masz możliwość doświetlania, to dobrze by to jej zrobiło. :D

yanina_19
PostNapisane: 15 sty 2020, o 20:03 
500p
500p

0 szt.
Maciek13 a czy ona mi teraz nie padnie w chłodzie jak jej praktycznie rozwaliłam całą bryłę korzeniową? Ręką to poprzednie podłoże wykruszałam, dość brutalnie, do czystego :wink:
Może ją niepotrzebnie teraz przesadzałam...ale już się stało.

Maciek13
PostNapisane: 15 sty 2020, o 20:23 
500p
500p

1 szt.
Ja na twoim miejscu zostawił echeverie tam gdzie jest i delikatnie podlewał. Gdy wyrosłyby korzonki, zaniósłbym echeverie do chłodniejsze pomieszczenia i podlewał, ale dopiero wtedy, jak liście zaczną się marszczyć. Kiedyś miałem taki sam przypadek co ty i echeverie mi ładnie przezimowała do wiosny.

norbert76
PostNapisane: 15 sty 2020, o 20:23 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Odradzał bym dawać do chłodu roślinę, która dotychczas była trzymana w cieple (u producenta i sprzedawcy). Może to spowodować szok termiczny.
Zimowanie w niskiej temperaturze można dać najlepiej wtedy, jeśli przynajmniej większość sezonu była trzymana na zewnątrz kiedy zdążyła się zaaklimatyzować do niższych wartości. Zawsze tak robię z nowo kupionymi sukulentami.
Osobiście dałbym do nowego podłoża i umieścił na nieco chłodniejszym parapecie i sporadycznie podlewał aż do wiosny.

yanina_19
PostNapisane: 15 sty 2020, o 20:32 
500p
500p

0 szt.
Ok, dzięki, to daję jej miesiąc na regenerację i będę obserwować.

gerranium
PostNapisane: 15 sty 2020, o 21:59 
50p
50p

1 szt.
U mnie eszeweria po wykruszeniu torfu produkcyjnego regenerowała się trzy miesiące.

gerranium
PostNapisane: 15 sty 2020, o 23:06 
50p
50p

1 szt.
Po wsadzeniu do mineralnego podłoża liście mojej eszewerii zrobiły się bardzo cienkie. Dopiero po trzech miesiącach jej liście zaczęły wyglądać normalnie.

kinia34
PostNapisane: 24 sty 2020, o 19:18 
200p
200p

1 szt.
Dobry wieczór chciałabym pokazać swój sukulent. Echeveria troszkę ma brzydkich liści ale też są ładne zimuje mi teraz więc dużego przyrostu nie ma.Wyciągnęła się mocno. Ma temperaturę około 10 stopni. Dam jej szansę.
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 374 ]  Idź do strony nr...        1 ... 23, 24, 25, 26, 27  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości