Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
damianoso84
 Tytuł: Storczyk - białe kropki na liściach
PostNapisane: 22 sty 2017, o 19:26 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Hej,

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Moj storczyk choruje od jakiegoś czasu posiada widoczne plamy na liściu. Zginął też większość korzeni, które powycinalem i przelozylem storczyka do nowego podłoża.
Planuje wymienić podłoże i spryskac go preparatem, ale nie wiem jaki kupić.
Proszę o pomoc w diagnozie.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

norbert76
 Tytuł: Re: Storczyk - białe kropki na liściach
PostNapisane: 22 sty 2017, o 20:58 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Wg mnie to efekt podlewania zbyt twardą wodą - stąd wytrącające się sole wapnia. Storczyki powinny być podlewane miękką. Najlepsza byłaby deszczówka, ale znając realia spróbuj przygotowywać wodę albo ją zmiękczaj np. paroma kroplami soku z cytryny. Możesz poczytać też ten wątek:
viewtopic.php?f=5&t=9085&hilit=zmi%C4%99kczanie

Aniula85
 Tytuł: Re: Storczyk - białe kropki na liściach
PostNapisane: 27 lut 2017, o 15:22 
50p
50p

---
Legion89 absolutnie pod żaden prysznic, żeby nie zalać środka storczyka , czyli stożka wzrostu. Najlepiej podlewać przegotowaną odstaną kilka dni wodą w letniej pokojowej temperaturze. Wlać do osłonki storczyka i go zanurzyć w niej na kilkanaście minut aż korzenie będą zielone. Lub po prostu wlać wodę do storczyka do połowy osłonki i potem jak się roślinka napije wylać wodę z osłonki. Ja tak robię i wszystko jest ok.

Kamilaa89
 Tytuł: Plamki/dziurki na liściach i czerniejące korzenie
PostNapisane: 9 kwi 2017, o 13:03 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Bardzo proszę o pomoc. Z moim Phalaenopsis ostatnio coś złego się dzieje i nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Na liściach storczyka zaczęły pojawiać się jasne plamy, z których w większości zrobiły się dziurki od spodniej strony liści. Wygląda jakby coś zjadało listki ale żadnych szkodników nie widać. Dodatkowo wydaje mi się, że kwiatka zaatakowała czarna zgnilizna, a żeby tego było mało niektóre korzenie zaczęły pleśnieć.. Dodam, że 2 tygodnie temu storczyk był przesadzony i od tego czasu nie podlewałam go jeszcze. Przed przesadzeniem, żaden korzeń nie był spleśniały. Mam go jakieś 7 lat i przez ten czas nigdy nic złego się nie działo aż tu nagle bum :( Bardzo proszę o pomoc co to jest, co robić i czym te choroby mogą być spowodowane?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Yahoo [Bot] i 7 gości