Orchidea-problem:/ratunek dla phalaenopsis

Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No ,nie chcę szerzyć fatalizmu ,jednak w przypadku takiego stanu/ jak na zdjeciach/
szanse sa znikome .
Storczyk ma przesuszone korzenie w donczce,ta zielen jest złudna.Wolamen +troszke glonów
daje złudzenie wilgoci.
Korzenie na podłożu wyglądają na całkowicie zasuszone, zasolone .Ddodatkowo pozostałości infekcji są widoczne.Musiała być przyczyna i błędy w pielęgnacji skoro taki jest stan i ...rosliny praktycznie nie ma/??n/n?podlewanie, jakość wody, warunki ,itp.../

Pytasz o *odbicie* z korzeni ...
Są przypadki, ze storczyk robi jakby obejście -najczęściej przy uszkodzonym stożku wzrostu ale... do tego ,aby zyć musi mieć liście.Podejrzewam,ze infekcja weszła głęboko niszcąc cały system wzrostu- pozostały korzenie ,jedynie.

Więc.. ;:24 .
a,.mozesz próbować i ratować .
Dla Ciebie to dodatkowa obserwacja- mówi się czasami trudnooooooooooo przy porażkach.
I...sięga się po następnego storczyka.
Nadzieja w tym ,ze każda *wpadka* nas czegoś nauczy.Kto jej nie miał!!!

A co do wilgotności.....to wszystko zalezy od sposobu podlewania, warunków w mieszkaniu,warunków atmosferyczych.Nie zawsze i nie wszędzie dla hybryd jest tak
potrzebne zwiekszanie tego parametru.

Nie pocieszyłam .
- myślę, że na sprawę trzeba popatrzeć z drugiej strony-zyskało się nowe doświadczenie.


pozdrawiam JOVANKA
Fawin
50p
50p
Posty: 95
Od: 5 sty 2008, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ustroń

Post »

czyli, że będzie ciężko :( A co możesz powiedzieć o korzenaich w podłożu?

Co da się z tym zrobić?
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Marnie to wygląda, ale ........ już nie takie cuda bywały ze storczykami. Korzenie wyglądają na moje oko dobrze. Powiem ci tak - odstaw go w jakieś miejsce, gdzie nie będziesz codziennie do niego zaglądała. Zajrzyj dopiero po 2 tygodniach, gdy przyjdzie pora podlewania. I znów odstaw. Może sprawi ci niespodziankę i wypuści coś z korzeni. Gdzieś taki przypadek widziałam tu na forum.
Fawin
50p
50p
Posty: 95
Od: 5 sty 2008, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ustroń

Post »

Nie zaglądam codziennie do niego, i nie wiem czy przestawienie go w takim stanie dobrze by na niego podziałało (aklimatyzacja).

Korzenie są "niezależne" z tego co mi się wydaje, tzn. że same pobierają wodę i składniki mineralne oraz przeprowadzają proces fotosyntezy, więc naszedł mnie pomysł, by część korzenia oderwać i wsadzić obok innych, bądź w innym pojemniku, tak by miał dostęp światła i wilgoci potrzebnej do życia, może by zaczął sie rozwijać jak normalna roślina? Próbowaliście coś takiego zrobić?


P.S. Wanda, jestem facetem, ale nie szkodzi :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”