Ocena stanu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Wygląda na basal keiki ze stożka wzrostu. Ciekawa sprawa :shock: jeszcze takiego nie widziałam..
Ogólnie najlepiej to w sumie nic teraz nie robić tylko czekać na rozwój wydarzeń.. Keiki będzie rosło coraz bardziej aż z czasem najprawdopodobniej uszkodzi roślinę mateczną. Ta obumrze a keiki zostanie. Może też po prostu rosnąć jedno z drugiego a roślina mateczna standardowo będzie zrzucać liście aż dotrzemy do keiki. Ale może przynajmniej keiki odziedziczy system korzeniowy.. Bardziej istotne jest jak szybko, czy w ogóle i skąd właściwie keiki będzie puszczało swoje korzenie.. Trzeba obserwować
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Karolina14
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 12 kwie 2018, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Mój storczyk potrzebuje pomocy...

Post »

Proszę o pomoc w reanimacji. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18642
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Osobiście nie widzę podstaw do jakiegokolwiek ratowania. Odcięcia wymaga jedynie pęd kwiatowy nad pierwszym oczkiem.
Poczytaj również ten wątek, a dowiesz się jak go prawidłowo pielęgnować.

Ps. Następnym razem proszę korzystać z już istniejących wątków.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Potrzeb reanimacji nie widzę, ale widzę potrzebę lepszej opieki. Może przesadzenia.
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Czemu ten storczyk ma liście tylko po jednej stronie? To jakoś mechaniczny uraz? Przede wszystkim podlać
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Karolina14
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 12 kwie 2018, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Liście z jednej strony- taki został kupiony. :)
paulina905
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 19 mar 2013, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

paulina905 pisze:Parę miesięcy temu kupiłam storczyka miniaturka. Kwiatek już przekwitł, korzonki miał w bardzo dobrym stanie. Z radością obserwowałam jak ładnie rosną mu korzonki, bo szczerze mówiąc nie mam ręki do tych roslin. :( Pewnego dnia zobaczyłam, że wypuszcza coś że środka cieszyłam się nowym listkiem, mimo że czubek miał uschnięty. Dla mnie najważniejsze było, że rośnie i najwidoczniej ma się dobrze. Jakież było moje zdziwienie gdy owy listek okazał się być tylko czymś na kształt otoczki z której zaczęło wyrastać coś na kształt dwóch listków. Sądziłam że to może pęd kwiatowy, bo czytałam że i takie sytuacje się zdarzają,ale to chyba jednak nie to. Otóż na razie owo coś nie rośnie do góry tylko otwiera się bardziej wypuszczając że środka kolejne niby listki . Czy ktoś wie co to może być i oznaczać dla mojego kwiatka tzn. Czy da się to uratować czy jest raczej spisany na straty? Mam nadzieję że ktoś będzie w tanie mi powiedzieć co się dzieje z tym stprczykiem...
Obrazek

Obrazek
Storczyk dalej puszcza listki A obok nich powoli rośnie coś czego nie umiem zakwalifikować, kolejne listki? Może bardziej doświadczeni mają jakiś pomysł co to może być?
Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18642
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Wg mnie opcje są dwie, pierwsza to genetyczna mutacja, druga mogło dojść wcześniej do uszkodzenia stożka wzrostu.
Jeśli rośnie to nie ma czymś się przyjmować, najprawdopodobniej z czasem osiągnie bardziej normalny pokrój.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
paulina905
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 19 mar 2013, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Jak go kupowałam nie było widać że może być uszkodzony ale że że stożkiem wzrostu jest coś nie tak to na pewno bo zamiast jednego listka wypuścił naraz pięć no i teraz dodatkowo coś obok nich wyrasta. No cóż nie pozostaje nic innego jak obserwować tego dziwaka.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Być może to keiki wyrosło na samym czubku uszkodzonego stożka wzrostu.
Obserwuj nic i innego nie pozostaje :heja
Awatar użytkownika
kinia34
200p
200p
Posty: 341
Od: 17 wrz 2016, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk,Pruszcz ,okolice

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Mój storczyk miło mnie zaskoczył. Będzie kwitł jesienią. To pewnie dlatego, że o niego dbam. Na tym forum udzielają się fachowcy i doświadczeni forumowicze. Osłonkę zamieniłam na podstawkę . Wodę daję od dołu i tylko wtedy, gdy korzenie są srebrzyste. Przesychanie trwa od 2 do 3 tygodni. Nawożę go też ale mniejszą dawką nawozu niż zaleca producent. Czasami przepłukuję , żeby oczyścić z nadmiaru soli. Używam nawilżacza powietrza. Wietrzę pomieszczenie.
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Kinia34
Awatar użytkownika
kinia34
200p
200p
Posty: 341
Od: 17 wrz 2016, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk,Pruszcz ,okolice

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Moje storczyki zaczynają żyć ,cieszę się i dziękuję za rady i uwagi uratowany nawet jeden mało tego mam na nim pęd kwiatowy a traciłam już cierpliwość
Obrazek

Obrazek
Kinia34
nunka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 8 kwie 2018, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy ze storczykiem wszystko w porządku - ocena stanu

Post »

Hejka. Niechcący od świeczki przypalił mi się liść od storczyka. Nie wygląda to jakoś super i stąd moje pytanie, czy można go jakos usunąć czy musi zostać? Czy to zagraża roślince?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”