Plamy na liściach

ODPOWIEDZ
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Wszystko co ma stożek wzrostu jest do uratowania.

Nawet jak stozka wzrostu brak a są dwa liście to może się basal keiki pojawić.

Także głowa do góry i dbać o niego a się odwdzięczy.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Dopiero teraz sie dowiaduję, że trzeba kwiata obciąć? ;-) Obetnę dzisiaj! Relacja z mojej "reanimacji":

Obrazek
Awatar użytkownika
Limona
200p
200p
Posty: 428
Od: 18 maja 2009, o 01:54
Lokalizacja: Łódź

Post »

Beatko, zawsze warto spróbować. Wielu osobom na forum się udało więc dlaczego w tym przypadku miałoby być inaczej. Z moim zdechlaczkiem bez korzeni wciąż walczę, nie bez problemów oczywiście ale się nie poddaję i wiele się przy tym uczę, głęboko wierząc, że i jemu się uda - wiele cennych porad forumowych ekspertów znajdziesz na początku mojego wątku.
A pędy z kwiatami, od czasu kiedy zostały obcięte, do dzisiaj stoją w wazonie, przypominają mi o tym jaki miałam piękny kwiat i zagrzewają do walki o jego życie.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna
Moje STORCZYKI
Awatar użytkownika
Taccanivea
1000p
1000p
Posty: 1786
Od: 24 cze 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Witam:)
Chciałam zapytać o pewną sprawę, otóż mój phalenopsis kwitnie, ale na liściach pojawiły się czarne plamy, a raczej takie przebarwienia.. Najbardziej widoczne są po wewnętrznej stronie, na zewnątrz tylko trochę. Czy storczyk choruje? Jeśli tak to jak go leczyć? Mam tylko 2 phalenopsisy, ale ten drugi nie ma takich objawów..
Pozdrawiam, Maryla
Pracuję nad kolekcją hoi, ficusów, storczyków i syngonium:)
Spis treści
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Marylo, najlepiej by było, jakbyś wstawiła fotki i trochę bardziej opisała te plamy - mokre czy suche, rosną czy stoją w miejscu, wgłębione czy nie :roll: Bo na podstawie tych kilku słów nie da się nic stwierdzić :wink:
Awatar użytkownika
Taccanivea
1000p
1000p
Posty: 1786
Od: 24 cze 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Witaj Aniu:) Wrzucę zdjęcia jutro. Plamy są raczej suche. Zauważyłam je dziś przy podlewaniu. Pozdrawiam:)
Wrzucam fotki.. Nie wytarłam storczyka po podlewaniu, czasami o tym zapominam, może to mu szkodzi?
Obrazek Obrazek Obrazek
przepraszam, że zaśmiecam wątek dotyczący kwitnienia swoimi problemami...
Pozdrawiam, Maryla
Pracuję nad kolekcją hoi, ficusów, storczyków i syngonium:)
Spis treści
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Marylo, moim zdaniem za dobrze to nie wygląda ;:185 Na pewno nie są to naturalne plamki :(
Na TEJ stronie, po przejrzeniu zdjęć, uznałam, że przypomina to trochę infekcję - Bakteryjną plamistość na liściu.
Jednak czy to jest to, nie można podać w stu procentach, bo do tego trzeba by było zrobić specjalistyczne działania.
W każdym razie mogłabyś na storczyku wykonać oprysk którymś z podanym na stronie środków. Z tego, co się orientuję, dobre efekty daje Miedzian :roll:
A co do podlewania, to w jaki sposób go nawadniasz, skoro musisz go przecierać :?:
Awatar użytkownika
Taccanivea
1000p
1000p
Posty: 1786
Od: 24 cze 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Wstawiam go naokoło pół godzinki do wanienki z przegotowaną odstałą wodą, czasem coś na niego pryśnie bo moja Misia lubi włożyć łapki do wody i popluskać trochę... Dzięki Aniu :) Pędzę do tej stronki poczytać i ratować!
Pozdrawiam, Maryla
Pracuję nad kolekcją hoi, ficusów, storczyków i syngonium:)
Spis treści
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Proszę bardzo :wink: Jak masz jeszcze jakieś pytania, to dawaj! :lol:
A te "plamki" z wody lepiej jest dla bezpiczeństwa wycierać, bo czasami się zdarza, że ginje stożek wzrostu, gdy w rogu liścia zostanie woda... :roll:
Awatar użytkownika
Taccanivea
1000p
1000p
Posty: 1786
Od: 24 cze 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Oglądałam go dzisiaj i liść w środeczku taki najmniejszy (chyba się sercowy nazywa) ładnie rośnie. Koleżanka z pracy ma zakażone wirusem wszystkie storczyki, a trochę ich ma. Podobno znalazła jakiś środek, po którym dochodzą powoli do siebie. Ma mi przynieść w poniedziałek. U niej storki chorują już od roku i twierdzi, że teraz zaczynają ożywać... zobaczymy, może się uda :D
Pozdrawiam, Maryla
Pracuję nad kolekcją hoi, ficusów, storczyków i syngonium:)
Spis treści
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Mam nadzieję, że tak :) A ten listek to właśnie sercowy się nazywa. I wyrasta ze stożka wzrostu :wink:
A pomiętasz nazwę tego środku? Może to Topsin :roll:
Awatar użytkownika
Taccanivea
1000p
1000p
Posty: 1786
Od: 24 cze 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Niestety nie pamiętam, to jest jakiś środek całkowicie naturalny, miesza się go i spryskuje... Pamiętam, że koleżanka mówiła o bakteriach kwasu mlekowego w składzie. Nic to, w poniedziałek już będę wiedziała :D
Pozdrawiam, Maryla
Pracuję nad kolekcją hoi, ficusów, storczyków i syngonium:)
Spis treści
Awatar użytkownika
Oriana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 28 sie 2007, o 19:31

Żółte plamy na liściach mojego storczyka...RATUNKU! :(

Post »

Witam Was serdecznie. Od 2 tygodni zauważyłam dziwne zjawisko, ółte plamy na liściach storczyka. W końcu cały liść obsypał się plamistością i na zewnętrznej stronie pojawiły się małe białe kropeczki, jedna przy drugiej, po tym jak zżółkł. Nie mam pomysłu na tą chorobę. Szukałam w internecie, ale jakoś żadna z chorób mi nie pasuje na te objawy mojego. Niestety ucięłam liść 2 dni temu i nie jestem w stanie Wam go pokazać, ale przestępca nadal się czai w storczyku, bo atakuje mi drugi liść. Wczesne symptomy zamieszczam na zdjęciach poniżej. Proszę o pomoc miłośników tych pięknych kwiatów.

Obrazek Obrazek Obrazek
"W zdecydowaniu drzemie geniusz, siła i magia" - Johan Wolfgang Goethe
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”