Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
py1szczak2
 Tytuł: Re: Storczyk w wodzie
PostNapisane: 11 sie 2019, o 15:06 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

0 szt.
norbert76
Dziękuję za Twoją odpowiedź.
Ten kwitnący storczyk był spisany na straty.
Ale kiedy zobaczyłem pęd kwiatowy pomyślałem że ma wolę przetrwania więc dałem mu szansę, kiedy przekwitnie też trafi do wody.
O hodowli w samej wodzie bez podłoża czytam już od jakiegoś czasu, dzisiaj postanowiłem wprowadzić ją w życie.
Wszelkie rady mile widziane.
Co do korzeni to zostawiłem te które wydawały mi się solidne twarde i nie zasuszone.
Zdjęcia całych kwiatów i korzeni, te cztery sztuki od dzisiaj są w samej wodzie, jeśli należy usunąć im korzenie to proszę o radę które i czym się sugerować żeby określić że zgniły
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

norbert76
PostNapisane: 11 sie 2019, o 17:20 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Jeśli z tego storczyka coś miałoby ew być trzeba odciąć pęd kwiatowy już teraz bo niepotrzebnie obciąża roślinę i... liczyć na łut szczęścia.
Co do pozostałych, to jeśli to Twoje początki z nową metodą to trzeba wpierw spróbować z jednym, dwoma i jeśli przeżyją tak drastyczną zmianę zmianę uprawy, to wtedy próbować z pozostałymi.
Nie znam specjalnie tej metody uprawy, ale na logikę biorąc, jeśli zmieniasz warunki uprawy trzeba to robić stopniowo i stopniowo zwiększając czas i długość przebywania korzeni w wodzie. Do wody dobrze dodać węgla, żeby ograniczyć wejście infekcji.

Co do korzeni, chore korzenie będą miękkie.

kaLo
PostNapisane: 11 sie 2019, o 17:34 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Próbowałem w wodzie i w ziemi. Do pewnego czasu jakoś to tolerowały ale potem było coraz gorzej. Jeżeli uprawa bez podłoża to raczej aeroponika bo ona najlepiej naśladuje warunki naturalne storczyków a jeżeli w wodzie to z napowietrzaniem, tak jak w akwarium. Korzenie u storczyków też służą do oddychania i bez tlenu duszą się. Na dodatek są o wiele wrażliwsze na różne sole niż korzenie "doniczkowe" i nie powinny być zraszane woda z większą ilością nawozów. Takie są moje wnioski z prowadzonych doświadczeń.

py1szczak2
PostNapisane: 11 sie 2019, o 19:16 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

0 szt.
Zastosuje na razie metodę 2dni w wodzie 5dni obsychanie.
I będę obserwował jak rośliny to znoszą.
Co do napowietrzania,to nie zrozumiem - przecież tyko dolna część korzeni jest w wodzie więc moim zdaniem powietrza mają nawet więcej niż te które są w podłożu.

norbert76
PostNapisane: 11 sie 2019, o 20:28 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
I tutaj źle myślisz. Fizyka się kłania. W podłożu na bazie kory masz pełny dostęp powietrza, w wodzie która nie jest napowietrzona szybko go ubywa. Porównanie masz w zbiornikach wodnych, tlenu w małym stawie masz mniej, niż w przepływowym jeziorze, proste. Albo inne, dlaczego w akwarium z rybami muszą być napowietrzane? Bo szybko zużywają tlen i szybko by pozdychały.

Gandalfwhite
PostNapisane: 11 sie 2019, o 20:30 
200p
200p

1 szt.
Witaj.

Chętnie poobserwuję Twoje poczynania i efekty więc załóż swój wątek o storczykach w dziale "moje storczyki" i opisuj co i jak się dzieje.
Na pewno wielu to zaciekawi i wiele osób będzie zaglądać i coś podpowiadać.

Grzegorz :wit

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 48 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości