Strata storczyka z niewiadomej przyczyny

Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: phalenopsis pomocy!!

Post »

Nie, nie, mam go za krótko aby to był efekt nawożenia lub zbyt twardej wody. Niemniej dzięki za spostrzeżenia. ;:180
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: phalenopsis pomocy!!

Post »

Inez w takim razie sprawdź czy nie ma gąbki lub mchu w środku. Nie ma za co jak umiem to pomogę :wink: Może jeszcze ktoś wpadnie na jakis pomysł.
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: phalenopsis pomocy!!

Post »

Nie, gąbki nie było, podłoże ok.
Niestety ostatni i jedyny listek jest już w połowie żółty, pędy kwiatowe też od spodu żółkną...kwiaty dokończą żywota jako cięte...niestety :(
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: phalenopsis pomocy!!

Post »

Inez-Mnie się nie podoba podłoże ponieważ wygląda na zasolone .Jaką wodą podlewasz ?
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: phalenopsis pomocy!!

Post »

Wcześniej pisała, że kranówką... ostatni liść już żółknie i kwiaty ucięte. Ale szczerze mówiąc, nawet jak ten ostatni liść odpadnie, ja bym zostawiła jeszcze doniczkę, bo korzenie wyglądają na zdrowe i może jeszcze jakieś keiki puści.

Inez nie załamuj się, zostaw jeszcze tę doniczkę z korzeniami, może coś się urodzi :wink: (tylko nie wstawiaj jej do osłonki).
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: phalenopsis pomocy!!

Post »

Fakt...Dopiero teraz się cofnęłam i doczytałam...
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: phalenopsis pomocy!!

Post »

Moczony był w kranówce, ale tak jak już pisałam-mam go od niedawna i moczony był zaledwie 3 razy, w tym raz z nawozem i wydaje mi się, że to raczej nie to. Mam też inne storczyki, dłużej i więcej razy moczone w kranówce i mają się dobrze. Mimo tego, teraz będę je moczyła w wodzie przefiltrowanej.

Natka, dziś rozejrzę się za nowym ;) a do tego niedługo urodziny to mam nadzieję, że ta strata będzie "odbita" z nawiązką :tan
Też właśnie myślałam żeby zostawić te korzenie, bo one ładne są, zdrowe i nóż coś z tego jeszcze wyjdzie. A te same korzenie też moczyć jak zwykle, czyli jak zrobią się srebrzyste (jasne)?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”