Czy kupić storczyka na allegro?

Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Ja od jakiegoś czasu robię zakupy na ebay'u i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona. Ceny duużo niższe (wliczając już w to wysyłkę!) niż na allegro czy po sklepach internetowych (mam na myśli gatunki, czy trudno dostępne w Polsce krzyżówki), a i stan roślin przeważnie znacznie lepszy. No i asortyment znacznie bogatszy :D niż na allegro. Fakt, że często koszt wysyłki przewyższa ileś razy cenę rośliny, ale są sprzedawcy z kosztem wysyłki do przyjęcia :wink: Sporo roślin wystawianych jest od 1 euro i to nie przekwitających, tylko kwitnących czy z wychodzącymi pędami! Paczka też jakoś specjalnie długo nie idzie, bo przeważnie 4-5 dni.
Dla mnie świetna alternatywa :D
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

Kupiłam tydzień temu swojego pierwszego storczyka na allegro. I chyba ostatniego :(
Z przesyłka kosztował ponad 30 zł, a falenopsisa w tej cenie i to niezłego wcale nie tak trudno kupić.
Roślina kwitnie, ale spodziewałam się lepszego stanu liści i korzeni. Jeden liść jest odłamany - nie było tego liścia w pudełku, więc musiał już być złamany w momencie wysyłania. Na zdjęciu prezentowanym w aukcji było 6 liści, ten który dotarł ma liści 4 (wiem, ze te najstarsze czasami zółkną i odpadają, ale ten ewidentnie złamany można uznać jako uszkodzenie rośliny (nic nie wskazuje na to by to uszkodzenie nastąpiło podczas przesyłki).

Roślina ma korzenie, ale część z nich jest sucha. W doniczce zielono od glonów. Jak tylko kwiaty opadną roślinę będę musiała przesadzić.
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Ja kupowałam kilka storczyków na allegro i tylko w jednym wypadku była klapa. Pozostałe storczyki rosną i kwitną bez zarzutu. A jeśli chodzi o stan rośliny- gdy zdjęcia są słabe albo mało widoczne proszę o przesłanie bardziej dokładnego. I tu jeden haczyk według mnie- jeśli roślina jest ok to sprzedawca przysyła lepsze zdjęcie jeśli coś nie tak - wysyła wiadomość, że nie może przesłać zdjęcia podając błahy powód. Na pw. mogę podać tych zaufanych i tych, których nie polecam.

Pozdrawiam Ania
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

Ania, proszę podaj

ja chyba kupowałam u osoby, która ma spory obrót i dużo pozytywnych opinii.
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Post »

Madzik, a jak dokonujesz płatności? Wpłata w banku, przelew z konta czy jeszcze inaczej? Ile średnio wynosi koszt takiej transakcji? Ja chciałam robić zakupy na ebay, ale jak zobaczyłam, ile mój bank bierze za przelew na np. niemieckie konto to mi się włosy zjeżyły....
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Agnieszko najlepszym wyjściem jest karta kredytowa, umożliwiająca zakupy w obcej walucie, podpięta do systemu PayPal. Większość zagranicznych sprzedawców woli tę formę płatności. Kartę rejestruje się w systemie, o którym pisałam powyżej (wejdź na stronę PayPal i tam jest przewodnik do poczytania, wszystko jasno opisane). Po zakończeniu aukcji sprzedawca wystawia ci fakturę, a tam jest już okienko do zapłaty. Wpisujesz dane karty i kwotę za aukcję z przesyłką w obcej walucie, a z konta karty zchodzą odpowiadające tej kwocie złotówki. Ot i cała tranzakcja. Potem tylko trzeba spłacić kartę, ale to w terminie rozliczenia karty.
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

Agar, a do przelewów zagranicznych u sprzedawcó na e-bayu polecam paypal!
prosty i bezpieczny sposób!

(z karty kredytowej pobiera chyba jednak 2,5 % prowizji - trzeba by sprawdzić, ale konto paypalla można doładować też przelewem z banku)

Lana, napisałam do sprzedawcy o moim rozczarowaniu. Ciekawe czy i co odpisze :roll:
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Post »

Mała MI, dzięki, właśnie założyłam konto na PayPal :P
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

Sprzedawca napisał, że złamał mu się liść przy pakowaniu - chyba uczciwość wymaga zadzwonienia lub zamailowania czy dalej chcę taką roślinę, która jest uszkodzona - nr telefonu jest dodany do moich danych na allegro.
Wyjęłam roślinę z doniczki, korzenie niestety w kiepskim stanie. Nawet nie tyle, że pognite, ale przesuszone, żadnych świeżych przyrostów :(
Sprzedawca zaoferował gratis przy następnym zakupie, ale takiego już nie będzie.

Ten sprzedawca to Plejone1.
Zdjęcia wstawię jutro wieczorem.
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Post »

Mała Mi, a jeśli dokonuję przelewu z rachunku bankowego na konto PP w złotówkach, a potem chce zapłacić sprzedawcy w euro, to jaki koszt prowizji dla PP za "przewalutowanie" ? Właśnie próbowałam dokonać takiej operacji i jak zobaczyłam, ile sobie zażyczyli to padłam :evil:
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

Agar pisze:Mała Mi, a jeśli dokonuję przelewu z rachunku bankowego na konto PP w złotówkach, a potem chce zapłacić sprzedawcy w euro, to jaki koszt prowizji dla PP za "przewalutowanie" ? Właśnie próbowałam dokonać takiej operacji i jak zobaczyłam, ile sobie zażyczyli to padłam :evil:
hmm wiesz co jakoś nie wiem czy jest jakaś prowizja. ty wpłacasz złotówki, a ściąga Ci w walucie obcej. Ja kupowałam jak na razie stanik i kosmetyki na ebay.uk
ściągnęło mi kwotę jaką mniej więcej sobie wyliczyłam sama, nie było jakichś wielkich różnic, może akurat jakiś zły kurs jest dziś.

Nie umiem zmienić swojego wcześniejszego postu. "mój" sprzedawca z allegro zaoferował mi nowego falka (nie kwitnącego) w ramach zadośćuczynienia.
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Justynko i to jest pozytywne wyjście sprzedawcy z twojej reklamacji :D , pod warunkiem, że nie będziesz płacić za przesyłkę tej roślinki. Też czekam na przesyłkę reklamowanego panelu korkowego, który został połamany w paczce. Nie ma co odpuszczać w takich sytuacjach, a jeżeli sprzedawcy zależy na dobrej opinii, to postara się zawsze jakoś nas usatysfakcjonować.

Agar PayPal pobiera dokładnie należność za aukcję i koszty przesyłki, po kursie, jaki jest w danym dniu na serwisie. Czasami od momentu wygrania aukcji do momentu zapłaty upływa parę dni i tu mogą powstać jakieś różnice, ale moim zdaniem nie powinny być duże.
Może nie sprawdziłaś dokładnie kosztów przesyłki u tego sprzedawcy ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”