Czy kupić storczyka na allegro?

Beatrix
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 25 cze 2007, o 18:47

Czy kupić storczyka na allegro?

Post »

Witajcie

Chciałabym kupić nowego storczyka
zastanawiam się nad kupnem sadzonek oferowanych np: na allegro, powiedzcie czy warto
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Bea :P

Jezeli oczekujesz sugestii to powiem we własnym imieniu , krótko:

nie radzę , jeżeli to ma być eksperyment w pierwszych krokach uprawy.

Myślę, że najlepiej uczyć się na dostępnych w sklepach storczykach, skorzystać z promocji. Zawsze to towar widziany *na oczy*.

Z aukcjami bywa różnie,są narzekania na rzetelność , ale są i dobre rzeczy.

Problem tkwi , tak jak Pawłowi odpisywałam, w kupowaniu de facto ;:30 wyobrażenia o roślinie.
Bywa tak, ze osoba nie zapoznana dobrze ze storczykami , jest zawiedzona ;:110 .

Więc myślę.!!!!!..i mówię.. abyś , oszczędziła sobie rozczarowań na początek *kariery*.

Kup hybrydki poczciwe, dorosłe w innych niż masz rodzajach i ....ucz się przed
podjęciem decyzji o sadzonkach.W nich poczekać czasami trzeba i 3-4 lata aby zakwitły--->ale to też wielka pielęgnacja maluchów :roll: .Zależy jakie??one są ,ja piszę o małych.

Myślę ,ze troszkę dałam do przemyślenia.
Ale nie odradzam w 100% :P -w końcu prawo wyboru ma każdy!!!!

Zyczę trafnej decyzji.

pozdrawiam J ;:76 VANKA
Beatrix
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 25 cze 2007, o 18:47

Post »

Cześć

dzięki za radę, skorzystam i zaopatrzę się w dorosłą roślinkę ;-) mam nadzieję, że uda mi się ładnie wypielęgnować ;-)
Awatar użytkownika
Paweł,,<
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 lip 2007, o 20:27
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Witam jeszcze raz ekipę po urlopie.
Jovanka przytoczyła w odpowiedzi chyba moje jednak imię. Potwierdzam atrakcyjna cena sprzedawca sprawia wrażenie znającego się ale popełnia takie "luźne głupie błedy", które obnizaja jakość- warynki zycia rosliny na długie tygodnie (nie chce mi się już pisac tego).
Kupiłem oncidium- jestem zawiedziony i ciekawe czy nie dostane tego samego oncidium w kwiaciarni za wyższą cenę -- ale bedzie, że "widziały gały co brały" :shock:
Nigdy już nie kupię storczyka na allegro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted: :evil: :!: :idea:
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce
Awatar użytkownika
-ewelina-
500p
500p
Posty: 677
Od: 14 sie 2007, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj Pawle !
A ja Ci powiem, że robiłam już zakupy storczykowe na Allegro i jestem zadowolona ;:77
Owszem, zdażały się małe potknięcia Sprzedających, lecz problem zawsze można wyjaśnić - wymiana towaru, zwrot pieniądzy i takie tam ...
Nie zniechęcaj się po pierwszych przykrych doświadczeniach ;:78

Pozdrawiam,
Ewelina
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

a ja powiększam swoją kolekcję kupując przekwitnięte okazy po bardzo atrakcyjnej cenie..falki można kupić po 5 zł (na giełdzie w Tychach),w kwiaciarni kupiłem dwie vandy jedną za 20 drugą za 45 zł,cambrie -20 zł..wszystkie po reaniacji mają się świetnie..to jedna z cambrii która teraz wypuściła pięknu..chyba 60 centymetrowy pęd kwiatowy.. Obrazek
jednej z vand rośnie pęd kwiatowy,a drugiej rośnie młoda roślinka..
Awatar użytkownika
-ewelina-
500p
500p
Posty: 677
Od: 14 sie 2007, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Józefie , tylko pozazdrościć !

Cambria przepiękna, pęd ogromniasty, a lada chwila pewnie pachnieć będzie ;:215
Jeśli możesz, napisz proszę jak zapewniasz im wilgoć ?
Ja nie dbałam o swoje należycie i mam teraz harmonijki zamiast liści :(
Jak sobie z tym poradziłeś ?

No i szkoda, że nie mam w pobliżu takich kwiaciarni :( ceny faktycznie niesamowite :shock:

Pozdrawiam,
Ewelina
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Józefie w Twojej kolekcji kwiatowej odnoszę wrażenie jest wiele storczyków...
Może stworzysz w Orchidarium swoją galerię i podzielisz się z Nami tymi pięknymi widokami? :D
Awatar użytkownika
Paweł,,<
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 lip 2007, o 20:27
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Fajnie mieć taka kwiaciarnię z tak wielkimi przecenami. W moim mieście Phalaenopsis, który przekwitł i wystał się w kwaiciarni to kosztuje 30-35 złotych. Natomiast ceny kwitnacych sa w okolicach 40-70 zł jedynie w Tesco mozna dopaść czasami kwitnace po 30 zł ale zamawiaja tylko 1 pudło wiec jest ich kilkanaście i mozna niezdążyć
Pozdrawiam
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

U mnie ogólnie storczyki nie są drogie. Jako że mieszkam w kraju produkującym je, w koszta nie wliczją cen expotru itp. co powoduje że ceny są dość atrakcyjne. Ostatnio dorwałam falka jeszcze z 1 pąkiem tak jak pisałam w mojej galerii za 2,99 euro (przeceniony z 16,99). Ten żółty kupiony wczoraj też nie był drogi - 5,99 euro. Były tez cambrie i miniaturki falków w szklanych wazonach z żelem za 8,99.

Jeszcze marzy mi się Burrageara Nelly Isler ( jeszcze w sklepie nie spotkałam) i ten którego zdjęcie umieszczam poniżej, a którego nazwy nie znam. Podejrzewam że to Miltassia, ale jaka :?:

Obrazek
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

a to nowy nabytek..dendrobium.. Obrazek
no tak ..w Holandii kwiaty są naprawdę tanie ..wiem bo tam bywałem ..kilka lat mieszkałem i pracowałem w Niemczech niedaleko holenderskiej granicy więc czasami zapuszczałem się na zakupy...
Awatar użytkownika
Paweł,,<
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 lip 2007, o 20:27
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Teraz jest chyba jakaś moda na storczyki (tak mi sie wydaje), wiec pojawia się w kwiaciarniach coraz więcej ja liczę , że zaczną w końcu tanieć.
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce
Awatar użytkownika
Anya
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Od: 5 gru 2006, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

agasta pisze:U mnie ogólnie storczyki nie są drogie. Jako że mieszkam w kraju produkującym je, w koszta nie wliczją cen expotru itp. co powoduje że ceny są dość atrakcyjne. Ostatnio dorwałam falka jeszcze z 1 pąkiem tak jak pisałam w mojej galerii za 2,99 euro (przeceniony z 16,99). Ten żółty kupiony wczoraj też nie był drogi - 5,99 euro. Były tez cambrie i miniaturki falków w szklanych wazonach z żelem za 8,99.

Jeszcze marzy mi się Burrageara Nelly Isler ( jeszcze w sklepie nie spotkałam) i ten którego zdjęcie umieszczam poniżej, a którego nazwy nie znam. Podejrzewam że to Miltassia, ale jaka :?:

Obrazek
Najprawdopodobniej to Beallara Peggy Ruth Carpenter "Morning Joy" lub coś bardzo zbliżonego. To inaczej cambria i tak też się ją hoduje. Wielu kwitnień życzę, a kwitnie chętnie, trzeba tylko zapewnić sporo rozproszonego światła.
Możesz porównać do mojej beallary (do obejrzenia na mojej stronie).
Zazdroszczę łatwości kupowania storczyków i ich niskich cen!
Pozdrawiam, Anna
Wszystko czego potrzebujesz to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”