Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
x-y-19
 Tytuł: Re: Kupno storczyka - co i jak wybrać.....
PostNapisane: 14 gru 2019, o 02:15 
---

0 szt.
Filomatka napisał(a):
Powiedzcie mi gdzie kupić storczyka, żeby ładnie kwitł? Czy to możliwe że w mieszkaniu jest za ciepło dla nich?
Zazwyczaj kupuje się kwitnące to i ładnie kwitną :) Sklepowe hybrydy phal zazwyczaj kwitną kilka miesięcy...a potem niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo chyba Tobie chodzi o ponowne kwitnienie. Jak już wypuszczą pęd kwiatowy to wg moich doświadczeń rosną i kwitną i w chłodzie i w cieple.
Jak nie masz wprawy albo cierpliwości to kup sobie taką mini floribundę viewtopic.php?p=6189495#p6189495 . W handlu są przeróżne, o pięknych kwiatach. Ten typ kwitnie na okrągło, wypuszczając nowe pędy z głównej łodygi. Tego akurat kupiłam w kwiaciarni.

helhaim
PostNapisane: 16 gru 2019, o 23:15 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Czy takiego świeżo kupionego falenopsisa trzeba przesadzać? Podlewać od razu po zakupie? Czy niech stoi, póki kwitnie, a jak przekwitnie, wtedy przesadzić? Boję się, że dwie sztuki, które kupiłem mają te korki jak mój biedny zalany okaz, i nie chce, żeby zgnily.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

norbert76
PostNapisane: 16 gru 2019, o 23:40 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Z własnego doświadczenia, kupując w markecie najlepiej przesadzić od razu, gdyż zdarzyło mi się że czekałem aż do przekwitnięcia i musiałem potem odcinać przynajmniej połowę korzeni bo po prostu zgniła. Problem leży nie tylko w tym korku, ale również nieprawidłowym podłożu w którym sprzedawane są najczęściej storczyki.
Generalnie ryzykujesz, że wcześniej Ci przekwitnie albo zgubi parę pąków, ale lepsze to niż potem go stracić.

Co do podlania, to zasada jest prosta - jeśli korzenie są jeszcze zielone, nie podlewamy a dopiero wtedy gdy zrobią się srebrno - szare.

helhaim
PostNapisane: 17 gru 2019, o 08:31 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Dzięki Norbert. Kupiłem dwie sztuki, jedna ma podłoże z kory, a ta druga identyczne co ten, którego próbuje wskrzesić i oczywiście korek też jest, więc go usunę. . Dziś po pracy przesadzę go w lepsze podłoże.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 55 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości