Jak uprawiać storczyki ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Post »

Moje storczyki jakoś dziwnie pomarszczyły łodygi, nie miały tak jak je kupiłam. Może za mało mają wody? :?
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witaj Lucy :P
Który storczyk ma pomarszczoną łodygę , jeśli możesz wstaw zdjęcie tej pomarszczonej łodygi , sprawdź czy podłoże jest suche , jeśli tak to podlej go , a jak podłoże tylko na wierzchu jest suche to lekko je spryskaj.
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Bogumiło moja cambria też ma lekko pomarszczoną jedną łodyżkę, nie wiem czy to z braku wody? Podlewam raz na 2 tygodnie tzn wstawiam do garnka z odstaną wodą, na godzinkę.
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Asiu jeżeli to stara pseudobulwa, to normalna reakcja, ale jeżeli młoda psb, to musisz częściej podlewać, a najlepiej zraszać .
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Post »

Tak wyglądają moje bidule. Obrazek Obrazek
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Lucy widzę , że pomarszczone są stare psb. czyli reakcja normalna , nowe przyrosty są ładne . Widzę , że wierzch podłoża jest przesuszony ( sprawdź czy doniczka jest ciężka jeżeli tak to podłoże w środku jeszcze dobrze nie przeschło ) możesz spryskac wierzch podłoża ( pryskaj zawsze rano , żeby zdążyło przeschnąc do wieczora) , jeżeli doniczka jest lekka to znaczy , że podłoże przeschło i możesz wtedy podlac przez zamaczanie .
Drugi storczyk tj. dendrobium zrób tak samo , on powiniem byc często spryskiwany .
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Post »

Czy spryskiwać rośline czy podłoże? I jaką wodą? :shock:
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Lucy
spryskaj roślinkę i podłoże ( jeżeli jest przeschnięte ), najlepiej deszczówką lub przefiltrowaną wodą , ale jak takiej nie masz to przegotuj kranówkę , można też kupic wodę destylowaną i nią pryskac .
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Post »

No i stało się. Tak mi smutno. Właśnie jeden mi umiera. Choć korzenie niby ma zdrowe, to liście mu zżółkły i gniją od środka, jeden już odpadł. Tak mi przykro.

Oto obiecane zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

no to już po nim, chyba, że puści boczne keiki. może gdzieś (np. między liście) dostała się woda i zaczął gnić...
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Post »

Oczywiście, że mogło tak się zdarzyć. Przecież (tak jak kazałyście) kąpałam go! <
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

Lucy 09 przykro mi.
Może puści keiki jak mój. Wczoraj przesadzałam i wycinałam zgniliznę. Niestety tak niefortunnie, że obleciały wszystkie listki . Była ta zgnilizna za głęboko. Też musiał być zalany w sklepie wodą ( biedronkowy :? ). Na pocieszenie zobaczyłam właśnie listek keiki. Mam nadzieję, że sobie poradzi mimo że nie ma listków, ale korzonki są super zielone.
Powiedz Twojemu,że na niego też liczę, że będzie rósł :)
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Post »

Co się stało to się nie odstanie. Ale chociaż powiedzcie mi co się z nim stało i co ja żle zrobiłam. Z tą kąpielą - żartowałam. Podlewając go wstawiałam do miski z wodą. Raczej boję się, że może go przesuszyłam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”