Przesadzanie storczyka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Witaj Art Twój wątek napawa mnie optymizmem :) Mam nadzieje, że mi się także uda. Co do keramzytu Jovanka już wyjaśniła w moim wątku :wink: Przeczytaj, bo warto wiedzieć.
Miltoniopsis to jednak nie koniec moich zmartwień - dostałam 3 storczyki ostatnio - dwa z nich mają brzydkie objawy na liściach - zrobię zdjęcia i założę nowy temat, albo się gdzieś podepnę :?
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Narine, o ukorzenianiu w keramzycie poczytałam z wielkim zainteresowaniem :!:
Widzisz, swoją determinacją w ratowaniu storczyka sprowokowałaś bardzo ciekawy temat ;:333
A co do Twoich kolejnych storczykowych zmartwień, jak tylko chcesz, zawsze możesz się "podpiąć"
do mojego wątku. Będzie mi miło :) :!:

Pozdrawiam, Joanna
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Witam !
Dziś główny bohater tego wątku (wraz z właścicielką :) ), dziękuje swoim PONOWNYM KWITNIENIEM J ;:76 VANCE, za wyratowanie z opresji grzybowej :!:
Teraz być może bym już sobie poradziła. Wtedy byłam "zupełnie zielona" jeśli chodzi o choroby...
Moją pierwszą prośbę napisałam też bez polskich znaków :oops: Dziś widzę jak to razi !
A nauka w obydwu przypadkach "nie poszła w las" :)

Obrazek

Pozdrawiam, Joanna :wink:
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Dziękuję za miłe słowa
ale to pewnie nie tylko skutkiem działania magii porad ;:15

Anielska ;:118 cierpliwość uprawcy ,to pierwszy atut..

Wspaniały efekt JOANNO ! piękny storczyk , jakże żywotny -
możesz być dumna z uratowania rośliny.
Dobrze* to i tamto* poskładałaś ;:36 i tyle wyszło!!!

To wielka satysfakcja i fuuuuuura pozyskanych na stałe wiadomości.
Wiesz ;:88 przecież * praktyka czyni mistrza *


Powodzenia , pogody i wspaniałego wypoczynku urlopowego
życzę

J ;:100 OVANKA
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

BARDZO WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ za tyle ciepłych słów i miłe życzenia urlopowe :) :!:
Chciałam moim postem pokazać, ze warto "powalczyć" o nasze piękności.
Wando, cieszę się razem z Tobą z nowego małego korzonka, ale dużego sukcesu ;:138 !
Jovanko, bez Ciebie w naszym dziale nie wiedziałabym jak się za tę praktykę zabrać ... :roll: ???
Ale - wiem, wiem - to tak, jak w moim zawodzie prawda :?: :D
Renatko, piszesz - "wracaj stęskniona za swoimi pięknymi storczykami" - JUŻ za nimi tęsknię !!!
Tym bardziej, że gdy tłumaczę synowi "10 storczykowych przykazań", ma minę jakbym mówiła do niego po chińsku :?
Pozdrawiam serdecznie, Joanna ;:100
Awatar użytkownika
Angela
50p
50p
Posty: 84
Od: 27 lis 2007, o 12:27
Lokalizacja: Koszalin

Post »

Moim orchideom spadają kwiatki ratunku :cry: co może być przyczyną ??? Pomocy
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Angelo odpowiedź może być bardzo prosta- przekwitanie- ale musisz napisać więcej szczegółów , jak długo je masz, jak długo kwitną i w jakich warunkach stoją, czy nie ma przeciągów, owoców w pobliżu itp.
Awatar użytkownika
Angela
50p
50p
Posty: 84
Od: 27 lis 2007, o 12:27
Lokalizacja: Koszalin

Post »

Jednego mam już od wakacji pięknie kwitł nawet nowe pączki puścił drugiego dostał mój tata 13 Październiki też ładnie kwitł stały na południowym oknie przestawiłam je na wschodnie ze względu na ogrzewanie po 2 góra 3 tygodniach ten młodszy stażem zrzucił kwiaty a teraz i ten co mam dłużej, bezpośrednio nie ma owoców przy nich ale troszkę niżej stoi koszyk z jabłkami. Przelewam raz na 2 tygodnie lub jak widzę że korzonki robią się blado zielone. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Angelo, myślę, że one po prostu przekwitają, ten pierwszy ma do tego pełne prawo, bo jak piszesz to naprawdę długo kwitł , a temu drugiemu mogła troszkę pomóc obecność jabłek .Nie należy stawiać owoców w pobliżu storczyków, ponieważ powoduje to szybkie przekwitanie. Nie wiadomo też jak długo kwitł zanim do Ciebie trafił, a i nie bez znaczenia jest zmiana warunków i transport, jedne kwiaty łatwiej się adaptują inne mają większe problemy. Myślę, że jeśli wszystko jest w porządku z jego korzeniami, to nie masz czym się martwić, tylko czekać na kolejne kwitnienia
Awatar użytkownika
Angela
50p
50p
Posty: 84
Od: 27 lis 2007, o 12:27
Lokalizacja: Koszalin

Post »

A czy powinnam obciąć te pędy po kwiatach jak tak to jak i w którym miejscu Pozdrawiam
Awatar użytkownika
-ewelina-
500p
500p
Posty: 677
Od: 14 sie 2007, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Angela, a może by tak trochę wysiłku włożyć przed zadaniem pytania :?:
Szczególnie, że to, które padło przed chwilą należy do najbardziej popularnych :)

Kilka postów wcześniej Jovanka dokładnie opisała problem "wyciąć czy zostawić " - zapraszam więc na stronę 3 i przyjemnej lektury życzę ;:2


Pozdrawiam,
Ewelina
Awatar użytkownika
marcia0409
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 27 lis 2008, o 22:19
Lokalizacja: ostrów wielkopolski

Post »

ola177 pisze:
Jovanka pisze: W niektórych przypadkach obcięcie pędu może nawet pozbawić kwitnienia na zawsze.
a u mnie nowy pęd wyrósł dopiero jak obcięłam stary pęd
Jovanko witaj Co zrobic jeśli pęd kwiatowy po przekwitnięciu zaschnął do samego końca,potem został przeze mnie ucięty...a do tej pory jakoś nie chciał wypuścic żadnego pędu,ani listka...a mineło już troche czasu...dopiero niedawno kupiłam, im nawóz(wcześniej ich nie nawoziłam) z Florovitu,no i puścił młode listeczko i świerze korzenie powietrzne...ale pędu kwiatowego jak nie było tak nie ma... Ratunku!!! Prosze doradz mi co mam zrobic?????


Pozdrawiam storczykowo Marta
Awatar użytkownika
Angela
50p
50p
Posty: 84
Od: 27 lis 2007, o 12:27
Lokalizacja: Koszalin

Post »

Słuchajcie znajmy podpowiedział mi że to może być przyczyna robaczków i rzeczywiście zostawiłam storczyki na białym papierze na noc rano doznałam szoku miałam na papierze malutenkie dziwne robaczki jak mini muszki co mam robić
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”