Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68  
Autor Wiadomość
Ekspresja
 Tytuł: Re: Ratowanie storczyków
PostNapisane: 25 cze 2017, o 12:00 
200p
200p

1 szt.
@mkizielewicz
Przede wszystkim obetnij oba pędy u nasady...osłabiają roślinę, a z kwiatów już nic nie będzie. Jeżeli posadziłeś w podłoże dobrej jakości, to pozostaje czekanie i utrzymywanie wysokiej wilgotności.

mkizielewicz
PostNapisane: 25 cze 2017, o 13:13 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
@Ekspresja
Wziąłem usunąłem kwiaty, na jednych z pędów są pączki, ale chyba za dużo energii pójdzie w to, więc utnę ponad "kolankiem" najniższym

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Alusia842
 Tytuł: Reanimacja storczyka
PostNapisane: 27 cze 2017, o 15:21 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witajcie! Jestem tu nowa, od jakiegoś czasu podczytuje ale dopiero dziś się zalogowałam, gdyż mam storczyka do reanimacji. :( Niestety pomimo, że podlewam go co 7 dni zaczęły gnić korzenie i żółkły liście. Wczoraj kupiłam nowe podłoże i przesadziłam... jednak zastanawaiam się czy nie lepiej byłoby go dać na początek do kamyków skoro większość korzeni niestety musiałam usunąć.

Obrazek

norbert76
PostNapisane: 27 cze 2017, o 15:37 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Zapraszam do lektury tego wątku - znajdziesz w nim wszystkie potrzebne informacje, a następnym razem przed założeniem nowego proszę skorzystać z wyszukiwarki.

Nie podlewa się roślin dokładnie co do dnia, szczególnie jeśli chodzi o storczyki. Substrat i korzenie przesycha w różnym czasie w zależności od stanowiska, temperatury otoczenia, wilgotności powietrza. Podstawową zasadą podlewania falenopsisów jest kolor korzeni, podlewamy dopiero wtedy gdy kolor korzeni z zielonego zrobi się srebrno szary.

Alusia842
PostNapisane: 27 cze 2017, o 16:20 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Dziękuje za odpowiedz. Od 3 dni siedzę i czytam ten watek. Mieszkam we Włoszech i teraz tu są okropne upały z duża wilgotnością powietrza.... jutro pewnie spirobuje wsadzić w kamyki mojego bezkorzenbego zdechlakaMam nadzieje ze uda się go uratować

norbert76
PostNapisane: 27 cze 2017, o 16:39 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Jest wiele metod ratowania storczyków. Spróbuj wykorzystać korzenie powietrzne (jeśli są zdrowe) i wtedy posadzić głębiej.

ivonar
PostNapisane: 27 cze 2017, o 23:35 
500p
500p

---
Alusia842, ratowałam storczyka, który stracił korzenie, ale miał kilka powietrznych i dwa liście. To było wiosną rok temu. Namoczyłam korzenie powietrzne, by były elastyczne. Delikatnie wygięłam w dół i wsadziłam w podłoże typowe dla storczyków. Robiłam okłady na liście przez kilka dni. Były wiotkie i miękkie. W tym czasie roślina była w przezroczystym worku, który otwierałam codziennie na ok. godziny. Później postawiłam na wschodnim parapecie i trochę zapomniałam o nim. Wstyd, ale podlewałam jak mi się przypomniało. Wypuścił nowe korzenie, dwa liście i dzisiaj kwitnie. Jedna cienka i krótka gałązka, ale miał 10 dużych kwiatów. Teraz, powoli, gubi kwiaty. Radochę mam, że hej. Próbuj, bo warto. Powodzenia.

Alusia842
PostNapisane: 28 cze 2017, o 12:00 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Obrazek
U mnie tak wyglądają korzenie naziemne... póki co włożyłam w podłoże dla storczyków i wstrzymuje się z podleganiem przez Ok 7 dni... czy uważacie ze lepiej byłoby w kamyki włożyć na jakiś czas?

norbert76
PostNapisane: 28 cze 2017, o 12:48 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Ja bym oczyścił podłoże z wszelkich włókien i wybrał bym tylko większe kawałki kory, żeby była lepsza wentylacja w strefie korzeni. Jak wyjmiesz storczyka, to namocz go na kilkanaście minut tak żeby namokły korzenie powietrzne. Posadź do w/w substratu z dużych kawałków kory.

Alusia842
PostNapisane: 28 cze 2017, o 15:16 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Ale korzenie powietrzne przykryć korą czy zostawić odkryte?

norbert76
PostNapisane: 28 cze 2017, o 15:38 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Napisałem przecież wcześniej, żeby posadzić głębiej aby zakryć korzenie powietrzne. Oczywiście dobierz możliwie najmniejszą przeźroczystą doniczkę. Falenopsisy i tak lubią ciasne doniczki, a w przypadku małych korzeni to podstawa.

Alusia842
PostNapisane: 28 cze 2017, o 15:39 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Ok pięknie dziękuje!

aniago
 Tytuł: Ratunek dla storczyka :cry: ;:218
PostNapisane: 11 sie 2017, o 20:31 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Bardzo proszę o pomoc ;:110 Ok 3tyg temu dostałam pięknego storczyka. Zaczęły żółknąć mu liście, dwa już odpadły. Wyjęłam go z podłoża żeby zobaczyć korzenie i przesadzić. Proszę o porady jak go przesadzić i czy jest wogóle szansa na uratowanie go?Nie chciałabym go stracić ;:145 Czy muszę wyciąć któreś korzenie, zanim włożę go do nowego podłoża?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

norbert76
PostNapisane: 11 sie 2017, o 21:48 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Zacznij od poczytania tego wątku. Znajdziesz w nim wszystkie potrzebne informacje.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 945 ]  Idź do strony nr...        1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości