Opadające kwiaty storczyka

ewelokiwk
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 19 paź 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Opadające kwiaty storczyka

Post »

Witam, otóż jakiś miesiąc temu kupiłam storczyka jest to moj drugi kwiat tego rodzaju i zarazem w mojej karierze ogrodniczej. Jak się okazało przerósł moje możliwości.
Pierwszy storczyk dobrze sobie żyje, natomiast drugi zaczął tracić kwiaty, opadają jeszcze nie przekwitłe Jestem przekonana, że to zły obiaw. Natomiast nie wiem jak sobie z tym poradzić.
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

Czasami się tak dzieje np. przy zmianie temperatury, wilgotności powietrza, wody itd. Opadające kwiaty i pąki nie muszą oznaczać niczego złego, ale jak możesz to wklej fotki korzeni i kwiatów to zobaczymy czy się mylę czy nie. :wink:
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2331
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

Po prostu mogło go tylko przewiać, a jeśli to nowy to mogła to spowodować po prostu zmiana warunków
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
ewelokiwk
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 19 paź 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

Witam, dziękuję za odpowiedzi.

Dzis kolejne kwiaty opadły. Postaram się dzis wkleić zdjęcia moich storczyków.
Niestety obawiam się, że ich przelałam. Teraz stoją bez szklanych osłonek.

Pozdrawiam
ewelokiwk
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 19 paź 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

Nie widać na zdjęciach nic niepokojącego. Korzenie zielone, bo mokre, ale są w bardzo dobrym stanie. Teraz nie podlewaj go tak z 10-14 dni i powinno być dobrze.
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

Mam dokładnie takie same wnioski jak Rosarita. Korzenie mimo sporej wilgoci, nie są pognite, wyglądają na zdrowe. Są ciemnozielone a to znaczy, że otrzymały sporą dawkę wilgoci - trzeeba przesuszyć przed kolejnym podlaniem - pozwolić im uzyskać kolor bardziej srebrny. Opadanie kwiatków jest pewnie spowodowane nagłą zmianą warunków, szczególnie, że te kupowane teraz są już narażone na przewianie podczas transportu.
ewelokiwk
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 19 paź 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

Awatar użytkownika
Patrycja91
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2012, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

Witaj ewelokiwk , moim zdaniem, faktycznie, korzenie tego pierwszego stroczyka są w lepszym stanie, ale nie ma co panikować. O który liść Ci chodzi, bo ja nie jestem w stanie na żandym z nich zauważyć niczego niepokojącego?
Na Twoim miejscu zrobiłabym dziurki w doniczkach dla lepszego przewiewu powietrza, należałoby je wykonać w taki sposób, jak zrobiła to 3velyna => patrz tutaj
Powodzenia w uprawie! :)
Pozdrawiam.
Patrycja - storczykomaniaczka :)
=>Moja storczykolandia<=
ewelokiwk
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 19 paź 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

http://imageshack.us/photo/my-images/29/cimg9585s.jpg/ dokladnie na tym zdjęciu liść jest pękniety na poł przez srodek.

Tak zrobię z tymi dzurkami:)
To moje pierwsze kwiaty i widzę dopiero teraz że wybrałam sobie dość trudne;)
Co dziwniejsze storczyk z gorszymi korzeniami ma ładne kwiaty.
jeszcze chciałam zapytać, w jaki sposób pierwszego storczyka obiciąć bo już kwiaty opadły.
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

Bez przesady, te dziury nie muszą być aż tak wielkie :D (po pewnym czasie będą z nich bardzo wychodziły rosnące korzenie). Wystarczy całą doniczkę wypalić w dziurki dłutkiem albo nawet i śrubokrętem i będzie ok.

A po co obcinać? Niczego nie obcinaj chyba że pędy uschną, ale dopóki są zielone to je zostaw, bo na nich mogą pokazać się nowe przyrosty na których znowu będą kwiaty.

Jeżeli masz pękniętego liścia to nic z nim nie rób. Będzie musiał sobie sam poradzić w takim stanie w jakim jest. Ja też ostatnio kupiłam storczyka przez internet i dopiero u mnie w domu okazało się, że jeden z liści jest pęknięty na całej długości , ale żyje bo jest cały zielony więc daje sobie dobrze radę i nie trzeba ingerować w niego.

Bardziej bym się martwiła tym, że twój storczyk na tym zdjęciu widać http://imageshack.us/photo/my-images/716/cimg9580n.jpg/ ma dość sporo zgniłych korzeni. Może być tak, że przez to jest on słabszy i gorzej wygląda. Osobiście proponowałabym obserwację. Jeżeli storczyk będzie marniał to zrobiłabym mu reanimacje w postaci wyciągnięcia z doniczki, obcięcia wszystkiego co suche i zgniłe i wsadzenie do nowego podłoża.
ewelokiwk
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 19 paź 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

Właśnie ten storczyk co ma gorsze korzenie, ma lepsze kwiaty:D.
Nie mam pojęcia dlaczego tak jest.
Zastanawiam się czy go nie wyjąć z doniczki, poucinać te korzonki zgniłe i zasypać cynamonem. Wtedy powtórnie wsadzić już w nowe podłoże. Czy póki co czekać?
Awatar użytkownika
Izka08
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 15 wrz 2012, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

Mój storczyk też zaczął zrzucać kwiaty, dlatego bo włączyłam kaloryfer na 5 i zaczęły mu kwiaty opadać. Wiecie może czy jakoś da się go trochę podratować żeby nie rzucił wszystkich?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”