Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  
Autor Wiadomość
Volvosia
 Tytuł: Re: Hybrydy dendrobium nobile - warunki uprawy
PostNapisane: 20 gru 2015, o 19:41 
100p
100p

---
Kupiłam na wyprzedaży takie dendrobium. Czy te 3 pędy z prawej strony na zdjęciu nr 1 to młoda sadzonka? Kiedy można ją oddzielić od rośliny matecznej? Najgrubszy pęd z tych 3 ma zgrubienie sugerujące pąk kwiatowy.

Obrazek Obrazek
Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

MoWo
 Tytuł: Re: Keiki (nowy przyrost) - porady
PostNapisane: 21 gru 2015, o 01:17 
500p
500p

więcej niż 1
Dendrobium rośnie całkowicie inaczej jak typowe Phalenopsisy. Pędy się rozwijają , zakwitają i później zamierają. U ciebie właśnie wyrastają nowe.
Jak urosną za jakiś czas zakwitną na pędach kwiatami naprzeciwko liści. Ale jeśli chcesz mieć drugi nie ma problemu , wystarczy podzielić bryłę korzeniową.

reglas23
 Tytuł: Re: storczyk dendrobium-przesadzanie
PostNapisane: 26 gru 2015, o 14:49 
200p
200p

więcej niż 1
Mój problem dotyczy tego, iż moje dendrobium nobile kwitnie tylko na 1/3 wysokości reszta jest naga bądź rosną same listki.Nie nawoże żadnymi nawozami,bo coś nie pomagają tzn.moja siostra przestrzegała zawsze i dawkownia i terminów podlewania a dendrobia i inne storczyki nikły w oczach,więc postanowiłem nie stosować chemii tylko samą wodę.Obumarłe pędy, które już zżółkły i zeschły obcinam przy ich pieńku.Widziałem w kwiaciarniach,a zwłaszcza przed świętami dendrobia są "obsypane" kwiatami.Chciałbym abyście mi coś poradzili aby i moje w przyszłości tak wyglądały.Z góry dziękuje i pozdrawiam :D

Volvosia
PostNapisane: 24 sty 2016, o 12:31 
100p
100p

---
Jak pozbyć się tarczników z dendrobium?

Emila707
PostNapisane: 25 lut 2016, o 09:49 
500p
500p

więcej niż 1
Na forum było wiele o tych szkodnikach, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę; tarczniki, miseczniki.

Goshia
PostNapisane: 7 mar 2016, o 16:03 
500p
500p

1 szt.
Czy podłoże, w którym kupiłam moje dendrobium może być powodem, że roślina teraz nie kwitnie? Przekwitła i tyle. Jedynie co widzę, to psuje się ta psb, która kwitła, ale wiem, że tak po prostu jest. Wiem, że nie mam jej odcinać. Tylko czy skoro roślina była w stanie zakwitnąć w ziemi z supermarketu, to będzie w stanie i teraz? Pisaliście o włóknie kokosowym...czy jest coś bardziej dostępnego/coś, co można skomponować w domu?

joanna00js
PostNapisane: 10 cze 2016, o 16:29 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Czy dendrobium nobile wymaga przezroczystej doniczki tak jak inne storczyki ? Bo po zdjęciach widzę, że jest normalnie trzymany w nieprzezroczystych osłonkach.

natka_211
PostNapisane: 11 cze 2016, o 16:10 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dendrobium nie wymaga przeźroczystej doniczki.

Iochroma
PostNapisane: 1 lip 2016, o 09:33 
500p
500p

więcej niż 1
Czy da sie bliżej oznaczyć te dwa dendrobium? Na opakowaniu nie ma bliższych oznaczeń, są z przeceny w Tesco.

Obrazek

Obrazek

kasia74
PostNapisane: 3 sie 2016, o 15:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Magdo obydwie roślinki to dendrobium phalaenopsis, warunki uprawy takie same jak dla phalaenopsis hybrydy. Okno wschodnie, podlewanie raz w tygodniu, od czasu do czasu troszkę nawozu. Kwitnie raczej bez problemu z nowych, dojrzałych przyrostów najczęsciej ze środka przyrostu. Czasem zakwita ponownie na starym przyroście. Kwiaty utrzymują sie dosć długo. Wdzieczna to roślinka. :)

Alota2016
PostNapisane: 28 paź 2016, o 21:38 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Witam,
Moje piękne biało kwitnące dendrobium dostałam 29 kwietnia br. Kwitło u mnie do końca maja. Nie wiem, czy tak powinno?

Potem zgodnie z przeczytanymi radami dla posiadaczy tego cudnego kwiatka, wystawiłam dendrobium na balkon. Wycięłam pędy po kwiatach, podlewałam, nawoziłam i wypuściło nowe pędy.

Lato było raczej upalne, ale kwiat stał w ocienionym miejscu.
Jednak nadciągnęły szkodniki. Wielokrotnie musiałam spryskiwać roślinę przeciwko mszycom, potem wciornastkom, potem nie wiadomo skąd przyplątał się przędziorek.
Wyglądało, że złe ze szkodnikami minęło, na początku października zrobiło się bardzo zimno, ok 1-2 stopnie w nocy, więc zabrałam kwiat do domu.
Po tygodniu ze zgrozą zobaczyłam, że 3 listki na końcach mają czarną plamę, a wokół plamy liść żółknie i choroba pędzi bardzo szybko.
W perspektywie - utrata liści.
Ucięłam liście zaatakowane w połowie, albo dalej i nie wiem co to było.
Jakiś liść miał pajęczynkę od spodu, więc wstawiłam cały kwiat do wanny z podejrzeniem przędziorka, najpierw go umyłam, potem spryskałam bardzo dokładnie preparatem Ortus 05 SC (zwalcza przędziorki na roślinach ozdobnych).

Potem wykonałam dwa opryski interwencyjnym Astivitem i namoczyłam doniczkę w roztworze Astivitu, bo pomyślałam, że podłoże może zawierać przędziorka.
Pogoda nie wróży mrozu, więc kwiat stoi teraz na balkonie i nie wiem co dalej.

Dwa liście obcięłam całkowicie, trzy inne są skrócone.
Obrazek Obrazek
Obrazek

Na jednym pędzie (łodydze) pojawiły się dwa malutkie jakby pączki - stąd pytanie, czy zabrać kwiat do domu i podlewać?
Obrazek

Ma mokre podłoże, bo po namoczeniu w Astivicie nie przeschło - na dworze jest chłodno.

anecior1990
 Tytuł: storczyk dendrobium
PostNapisane: 3 kwi 2017, o 15:01 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
witam chcialam sie poradzic jak rozsadzic mojego storczyka nigdy tego nie robilam a mam go juz bardzo dlugo i wiem ze musze go przesadzic juz. no i troche jest juz zarosniety. przyjme kazda rade
Obrazek
Obrazek

Witaj, zgodnie z regulaminem proszę o używanie wszystkich polskich znaków oraz rozpoczynanie zdań dużą literą. Dziękuję. wanda/mod.

zabkamarta
PostNapisane: 7 maja 2017, o 16:49 
200p
200p

---
Witam
Mam pytanie mam Dendrobium Nobile. Przekwitło wczesną wiosną a teraz z ziemi wychodzą dwa różne pędy. Ten gruby to psb a ten drugi to keiki ? Co będzie z tym keiki? Też będzie kwitło jak psb czy jakaś inna przyszłość go czeka ? Tak jakoś nie wiem czym one się różnią więc proszę kogoś bardziej doświadczonego o pomoc.
Obrazek

norbert76
PostNapisane: 7 maja 2017, o 17:32 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Czy przeczytałaś ten wątek od początku? Przecież masz wszystko w nim opisane.
Kwiaty pojawiają się na keiki, jak osiągnie dojrzałość. Mateczną roślinę zostawiasz, nawet jak zgubi wszystkie liście. Osobiście nie rozdzielam i zostawiam razem. Teraz do dobry czas na wymianę podłoża.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 217 ]  Idź do strony nr...        1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości