Pierwszy storczyk,początki kolekcji - opieka nad storczykami,problemy

ODPOWIEDZ
volumineux
500p
500p
Posty: 563
Od: 8 lut 2008, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post »

U mnie w tamtym roku (mieszkam w starej kamienicy) odpadł tynk i przez tydzień na ścianach pojawiał się grzyb :/
Dwukrotny oprysk jakimś środkiem chyba pomógł. Za to sąsiedzi niżej wyprowadzili się z tego samego powodu, tylko ich mieszkanie było ciemne i słońce do nich nie docierało, dlatego też żadne opryski nie działały.
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Ale chipsy kokosowe trzeba najpierw dobrze wymoczyc i kilkakrotnie przeplukac, bo są zasolone, prawda? Trzeba o tym uprzedzać p.Bogumiło :), bo jeszcze dzieczyna włoży bez przygotowania i zmarnuje storczyki....
Kwiatomaniaczko, powodzenia! Wpisz w google phalaenopsis uprawa, to wyskoczy Ci sporo linkow z podstawowymi wiadomościami na ten temat.
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

kwiato_maniaczka pisze:Bogumiło dziękuje bardzo:) aktualnie mam 25 stopni w mieszkaniu, na noc podkręce grzejnik nad którym stoją storczyki i otworze okno, Czy to dobry pomysł? Zaraz zajrze do Twojego wątku i poczytam o tych drożdzach:)
Asiu nie otwieraj okna tylko rozszczelnij . Jak będzie zimno na dworze wtedy zmrozi liście i Ci zbrązowieją , raz tak miałam u swoich , mnie się zdawało , że jest nawet ciepło a listki niestety ucierpiały . Ja u siebie mam zakręcony grzejnik. Ja przy takiej temperaturze nie mogłabym spac , ale jak jesteś zmarźlakiem to rozszczelnij okno i zasłoń zasłony to wtedy chłód tak się nie przedostanie do wnętrza pokoju .
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Agita pisze:Ale chipsy kokosowe trzeba najpierw dobrze wymoczyc i kilkakrotnie przeplukac, bo są zasolone, prawda? Trzeba o tym uprzedzać p.Bogumiło :), bo jeszcze dzieczyna włoży bez przygotowania i zmarnuje storczyki....
Kwiatomaniaczko, powodzenia! Wpisz w google phalaenopsis uprawa, to wyskoczy Ci sporo linkow z podstawowymi wiadomościami na ten temat.
Agitko przyznam się szczerze , że ja tylko zalewam gotującą się wodą i gdy napęcznieją i przestygną wtedy przesadzam . Jak na razie wszystko ze storczykami jest w porządku .
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Bogumiło jak rozszczelnic to okno?
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Asia wystarczy klamki okienne ustawic pod kątem.
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Dzięki kochana dzisiaj tak zrobie, tylko ze na tym oknie stoją jeszcze ripsaliski, fiołki, kohleria i boje się ze te roślinki mogą zmarznąć:(
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Nie wiem jakie masz okna . Ja mam plastikowe( lewe ) wiec klamkę przekręcam na godz. 10 . Zamieszczam Ci link do rozczelniania okien , najlepiej będziesz widziała,
http://www.jocz.pl/file/wskazowki_dotyc ... en_pcv.pdf
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Ja nie uzywałam samych chipsów, ale pamietam moją panikę jak wsadziłam storczyki w nowe gotowe podłoże, w składzie m.in. chipsy, a 2 dni później doczytałam się że trzeba je płiukać i to porządnie! Myślałam że wszystko już na zmarnowanie, ew. do następnego przesadzenia, ale na szczęście w tych gotowych podłożach chipsy są też gotowe do użycia.
Dobrze wiedzieć jak je Pani przygotowuje, może i ja spróbuję.... :) Pozdrawiam!
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
marzena.wozniak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 sty 2009, o 20:24

Mgiełka do storczyków

Post »

Jestem od paru miesięcy fanką storczyków kupiłam nawoz ale polecano mi mgielkę do storczyków ale opis na opakowaniu nie wiele mi mowi używał ktos teg o preparatu?
Awatar użytkownika
Dorota-C
500p
500p
Posty: 613
Od: 25 wrz 2007, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Ja też używam tej mgiełki do storczyków już z pół roku. Oprócz niej stosuję też normalny nawóz tak jak zaleca producent.
"Wszędzie kwitną kwiaty dla tego, kto chce je dostrzec."
Storczyki i ogródekDorotki
Doniczkowe
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Co to za mgiełka? Nie znam jej. :roll:
Awatar użytkownika
Dorota-C
500p
500p
Posty: 613
Od: 25 wrz 2007, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Mgiełka dla storczyków - producent Zielony Dom.
Zawiera wyciąg z pestek grejpfruta, submikroelementy i aminokwasy jak w naturze. Mgiełka jest na bazie wody destylowanej i spryskuje się nią korzenie powietrzne.
"Wszędzie kwitną kwiaty dla tego, kto chce je dostrzec."
Storczyki i ogródekDorotki
Doniczkowe
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”