Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5  
Autor Wiadomość
arek001
 Tytuł: Re: Storczyk - opadające kwiaty
PostNapisane: 8 maja 2012, o 15:37 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Doniczka jest bardzo lekka, czyli jutro będzie namaczanie przez około 30 min. Wiem że storczyków nie podlewa się według kalendarza ale czy możesz mi powiedzieć kiedy mam podlać następny raz ? Czy mam obserwować i jak będą miały sucho to dopiero mam podlać? i jeszcze jedno przed chwilą czytałem poradnik który dostałem kilka postów wyżej i opisane tam jest jak powinno wyglądać namaczanie i nie wiem czy dobrze rozumiem że poziom wody w którym jest roślina powinien równy z wysokością podłoża rośliny?Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Wanda
PostNapisane: 8 maja 2012, o 15:50 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Ja to robię na oko, korzenie srebrne, doniczka leciutka, to namaczam. A woda nie może sięgać nasady rośliny, bo zacznie podgniwać jeśli się dostanie do nasady liści.

arek001
PostNapisane: 8 maja 2012, o 16:05 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Dzięki za porady. Jutro będzie namaczanie i zobaczymy co dalej. Dzięki

arek001
PostNapisane: 16 maja 2012, o 14:28 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Witam. Właśnie mija 7 dni od ostatniego namaczania.Jeden ze storczyków ten większy ma na dnie doniczki zielone korzenie do chyba dobry objaw, prawda ? Natomiast ten mniejszy ma cały czas brązowe korzenie zarówno na dole jak i górze doniczki.Dodatkowo pojawiła się jedna brązowa kropka na liściu. Dzisiaj zrobiłem ten patent z nawilżaniem otoczenia do storczyków. Postawiłem kwiaty w głębszym talerzy następnie talerze wypełniłem woda.Doniczki od storczyków nie stoją w wodzie ponieważ są dodatkowo w specjalnych ozdobnych doniczkach dla storczyków.
Mam jeszcze kilka pytań:
Czy storczyki mogą być namaczane np pod wieczór czy tylko z rana i czy ten mniejszy storczyk co ma brązowe korzenie ma jakieś szanse na przeżycie jeśli tak co mam teraz zrobić? i od czego pojawiła się ta brązowa plama?
Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam Arek.

demeter1
PostNapisane: 16 maja 2012, o 19:43 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
Witaj :wit Zielone korzenie to dobrze, ale zazwyczaj świadczą o tym, że w podłożu jest jeszcze woda, a więc nie należy podlewać. Jeśli taki stan trwa długo (10-14 dni) i korzenie są mokre, w doniczce widać parę wodną, to prawdopodobnie podłoże jest rozłożone, stare i trzeba je wymienić na nowe. Poczytaj. Jeśli podłoże dobrze wygląda, to można powypalać dziurki w doniczce, aby szybciej przesychało, to pomaga. I mam bardzo złe zdanie o szklanych i innych osłonkach, zwłaszcza szczelnie przylegających do doniczki. Korzenie falków rosną w powietrzu, potrzebują wiatru i światła, po co te więzy? Jak chcesz wyeksponować na stół, na weekend coś co ładnie kwitnie, wstaw w osłonkę, ale na stałe ;:185

arek001
PostNapisane: 16 maja 2012, o 19:57 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Witam. A jak mniejszy storczyk ma brązowe korzenie, to co jest z nim nie tak był namaczany 7 temu. I jeszcze jedno czy można namaczać storczyki wieczorem ? Z góry dzięki za odpowiedź.

Wanda
PostNapisane: 16 maja 2012, o 20:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Mozna, jasne. A te brązowe korzenie są jędrne? Jeśli tak, to spoko.

arek001
PostNapisane: 16 maja 2012, o 20:42 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Można wyciągnąć storczyka z doniczki i zrobić oględziny? Bo tak to raczej ciężko powiedzieć.

misiu235
PostNapisane: 16 maja 2012, o 20:57 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
Jak najbardziej :)
Ja miałam moje phalaenopsis'y w mlecznych plastikowych osłonkach i niby nie dotykały jej, a mimo to najlepiej nie rosły - teraz przełożyłam je do plastikowych, kwadratowych przeźroczystych osłonek z mrówki i różnica jest ogromna - każda jedna roślinka wypuszcza nowe i przedłuża stare korzenie, w niektórych pojawił się nowy liść, w pozostałych nowe pędy bądź przedłużenia starych.
Widocznie teraz mają więcej powietrza i światła, co na nie bardzo korzystnie wpłynęło ;:138

Kazia_24
PostNapisane: 17 maja 2012, o 21:34 
50p
50p

0 szt.
Co do podlewania storczyka na noc, to wszystko zależy od tego czy masz w domu ciepło czy zimno. Jeśli chodzi o zalecenia fachowej literatury, to zdecydowanie mówią, żeby namaczać storczyki w dzień, aby nadmiar wody zdążył odparować, storczyki nie lubią nadmiaru wody. Znam osoby, które natomiast zostawiają namoczony storczyk na noc w wodzie, a rano odsączają i cieszą się naprawdę pięknymi okazami.
Sama raz na tydzień lub dwa wstawiam storczyk do wody, żeby zakryła całą bryłę i zostawiam do godziny czasu. To jest najbezpieczniejsze wyjście, po tym jak Pani w kwiaciarni na odchodne zalała mojego storczyka i udało mi się uratować jeden liść.... Teraz się odradza na szczęście :)

arek001
PostNapisane: 20 maja 2012, o 18:29 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Witam.Wczoraj po 10 dniowej przerwie były namaczane storczyki przez 45min.Tego mniejszego wyciągałem z doniczki w celu obejrzenia korzeni raport jest następujący ma dużą ilość korzeni która jest sucha, część jest brązowa ale wiotka i na samej górze jest jeden zielony ale bardzo krótki tak z 5 cm od nasady liści. Ale za to ten drugi ma coraz więcej zielonych korzeni. Co mam teraz robić ? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Kazia_24
PostNapisane: 20 maja 2012, o 18:41 
50p
50p

0 szt.
Jak na mój gust, korzenie które nie są zielone po namoczeniu, a są suche - są po prostu zasuszone - one raczej nie stanowią zagrożenia. Natomiast te brązowe już chyba tak - są przegnite - lepiej je odciąć i zabezpieczyć węglem, powinno być okej.

arek001
PostNapisane: 30 maja 2012, o 14:09 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Witam. Mam kolejny problem. Jedna łodyga storczyka zrobiła się brązowa i zdrewniała.Czy jest się czym obawiać ? Za kilka dni będę wymieniał podłoże dla kwiatów i teraz pytanie jakie są ceny i czy są różne odmiany tego podłoża? Z góry dzięki za odpowiedź.

Kazia_24
PostNapisane: 30 maja 2012, o 14:16 
50p
50p

0 szt.
może storczyk zasusza łodygę po przekwitnięciu? Nie mam pewności, bo jeszcze nigdy przez to nie przechodziłam :)
co do cen podłoża nie wiem, bo nie przesadzałam, ale wydaje mi się, że w moim ogrodniczym cena nie przekracza 10 zł.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 68 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości