Problem z liśćmi - różne

demeter1
200p
200p
Posty: 250
Od: 30 kwie 2011, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Storczyk - opadające kwiaty

Post »

Witaj :wit Zielone korzenie to dobrze, ale zazwyczaj świadczą o tym, że w podłożu jest jeszcze woda, a więc nie należy podlewać. Jeśli taki stan trwa długo (10-14 dni) i korzenie są mokre, w doniczce widać parę wodną, to prawdopodobnie podłoże jest rozłożone, stare i trzeba je wymienić na nowe. Poczytaj. Jeśli podłoże dobrze wygląda, to można powypalać dziurki w doniczce, aby szybciej przesychało, to pomaga. I mam bardzo złe zdanie o szklanych i innych osłonkach, zwłaszcza szczelnie przylegających do doniczki. Korzenie falków rosną w powietrzu, potrzebują wiatru i światła, po co te więzy? Jak chcesz wyeksponować na stół, na weekend coś co ładnie kwitnie, wstaw w osłonkę, ale na stałe ;:185
pozdrawiam zielono Beata!
Wymienię
arek001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 paź 2011, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyk - opadające kwiaty

Post »

Witam. A jak mniejszy storczyk ma brązowe korzenie, to co jest z nim nie tak był namaczany 7 temu. I jeszcze jedno czy można namaczać storczyki wieczorem ? Z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Re: Storczyk - opadające kwiaty

Post »

Mozna, jasne. A te brązowe korzenie są jędrne? Jeśli tak, to spoko.
arek001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 paź 2011, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyk - opadające kwiaty

Post »

Można wyciągnąć storczyka z doniczki i zrobić oględziny? Bo tak to raczej ciężko powiedzieć.
misiu235
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 23 kwie 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyk - opadające kwiaty

Post »

Jak najbardziej :)
Ja miałam moje phalaenopsis'y w mlecznych plastikowych osłonkach i niby nie dotykały jej, a mimo to najlepiej nie rosły - teraz przełożyłam je do plastikowych, kwadratowych przeźroczystych osłonek z mrówki i różnica jest ogromna - każda jedna roślinka wypuszcza nowe i przedłuża stare korzenie, w niektórych pojawił się nowy liść, w pozostałych nowe pędy bądź przedłużenia starych.
Widocznie teraz mają więcej powietrza i światła, co na nie bardzo korzystnie wpłynęło ;:138
Kazia_24
50p
50p
Posty: 52
Od: 17 maja 2012, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lubań
Kontakt:

Re: Storczyk - opadające kwiaty

Post »

Co do podlewania storczyka na noc, to wszystko zależy od tego czy masz w domu ciepło czy zimno. Jeśli chodzi o zalecenia fachowej literatury, to zdecydowanie mówią, żeby namaczać storczyki w dzień, aby nadmiar wody zdążył odparować, storczyki nie lubią nadmiaru wody. Znam osoby, które natomiast zostawiają namoczony storczyk na noc w wodzie, a rano odsączają i cieszą się naprawdę pięknymi okazami.
Sama raz na tydzień lub dwa wstawiam storczyk do wody, żeby zakryła całą bryłę i zostawiam do godziny czasu. To jest najbezpieczniejsze wyjście, po tym jak Pani w kwiaciarni na odchodne zalała mojego storczyka i udało mi się uratować jeden liść.... Teraz się odradza na szczęście :)
arek001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 paź 2011, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyk - opadające kwiaty

Post »

Witam.Wczoraj po 10 dniowej przerwie były namaczane storczyki przez 45min.Tego mniejszego wyciągałem z doniczki w celu obejrzenia korzeni raport jest następujący ma dużą ilość korzeni która jest sucha, część jest brązowa ale wiotka i na samej górze jest jeden zielony ale bardzo krótki tak z 5 cm od nasady liści. Ale za to ten drugi ma coraz więcej zielonych korzeni. Co mam teraz robić ? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Kazia_24
50p
50p
Posty: 52
Od: 17 maja 2012, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lubań
Kontakt:

Re: Storczyk - opadające kwiaty

Post »

Jak na mój gust, korzenie które nie są zielone po namoczeniu, a są suche - są po prostu zasuszone - one raczej nie stanowią zagrożenia. Natomiast te brązowe już chyba tak - są przegnite - lepiej je odciąć i zabezpieczyć węglem, powinno być okej.
arek001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 paź 2011, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyk - opadające kwiaty

Post »

Witam. Mam kolejny problem. Jedna łodyga storczyka zrobiła się brązowa i zdrewniała.Czy jest się czym obawiać ? Za kilka dni będę wymieniał podłoże dla kwiatów i teraz pytanie jakie są ceny i czy są różne odmiany tego podłoża? Z góry dzięki za odpowiedź.
Kazia_24
50p
50p
Posty: 52
Od: 17 maja 2012, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lubań
Kontakt:

Re: Storczyk - opadające kwiaty

Post »

może storczyk zasusza łodygę po przekwitnięciu? Nie mam pewności, bo jeszcze nigdy przez to nie przechodziłam :)
co do cen podłoża nie wiem, bo nie przesadzałam, ale wydaje mi się, że w moim ogrodniczym cena nie przekracza 10 zł.
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczyk - opadające kwiaty

Post »

arek001 pisze:Witam. Mam kolejny problem. Jedna łodyga storczyka zrobiła się brązowa i zdrewniała.Czy jest się czym obawiać ? Za kilka dni będę wymieniał podłoże dla kwiatów i teraz pytanie jakie są ceny i czy są różne odmiany tego podłoża? Z góry dzięki za odpowiedź.
Twoja łodyga po prostu zasuszyła się i nie pozostaje nic innego tylko ją obciąć, bo z niej już nic nie będzie a co do podłoża to dla storczyka najlepszym podłożem jest kora.
arek001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 paź 2011, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyk - opadające kwiaty

Post »

To gotowe podłoże kupione w centrum ogrodniczym nie będzie dobre ? Jak ta łodyga jest cała sucha to mam ją uciąć przy samych liściach ?
Kazia_24
50p
50p
Posty: 52
Od: 17 maja 2012, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lubań
Kontakt:

Re: Storczyk - opadające kwiaty

Post »

jak nie - będzie dobre, ale można storczyk posadzić też w samej korze, ale takie podłoże jest specjalnie do storczyków, więc jest dobre... utnij wszystko co suche ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”