Żółknące liście storczyka

ODPOWIEDZ
anulka19
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 21 lut 2014, o 15:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warszawa

żółknące liście u storczyka

Post »

Witam mam problem z moim nowo zakupionym storczykiem.
Mam go jakiś tydzień. Zauważyłam, że żółkną mu liście.
Bardzo proszę o pomoc. Obrazek
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: żółknące liście u storczyka

Post »

Anulka przyczyn żółknięcia liści może być wiele. Ze starości, brak/lub/nadmiar jakiegoś składnika w podłożu itd.Czy cały czas jest zawinięty w te ozdóbki? Może korzenie nie mają czym oddychać? Ewentualnie liść został poparzony przez słońce.. w sumie wydaje mi się że to może być taka przyczyna.
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
anulka19
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 21 lut 2014, o 15:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: żółknące liście u storczyka

Post »

Poparzony raczej nie, bo nie stoi na parapecie.
W papier cały czas jest zawinięty. W sumie dwa górne liście są OK, ale pozostałe żółkną.
dziękuję za podrzucenie możliwych przyczyn :D
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: żółknące liście u storczyka

Post »

Mam nadzieję że pomogłam. Dodam tylko że to stare spodnie liście żółkną i zasychają po jakimś czasie. :)
Może wstaw zdjęcie jego z boku, tak by było widać całą roślinkę. Korzenie, i liście które żółkną.
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
anulka19
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 21 lut 2014, o 15:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: żółknące liście u storczyka

Post »

Obrazek Obrazek



Korzeni nie widziałam żółtych, tylko liście. Czy może być to skutek przelania?
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: żółknące liście u storczyka

Post »

Jasne że może, do tego przewiew powietrza utrudniony jest poprzez tą papierową ozdobę, więc korzenie schną wolniej. Fotosynteza też w korzeniach zachodzić nie może z powodu braku światła.
anulka19
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 21 lut 2014, o 15:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: żółknące liście u storczyka

Post »

Obrazek Obrazek
Tak wygladaja jego korzenie.
Wyjełam go ztej folij mam nadzieje ze bedziej z nim lepiej
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Re: żółknące liście u storczyka

Post »

Przesuszenie storczykowi nie zaszkodzi, ale nadmierne podlewanie i owszem. On jest zalany! Na twoim miejscu wyjęła bym storczyka z doniczki, podłoże wysypała na gazetę lub ręczniki papierowe i zostawiła przynajmniej przez noc do przeschnięcia.
marta_agn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 mar 2014, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żółknący storczyk - /J-materiał rob./

Post »

Witam,

chciałam podpytać, co może być przyczyną żółknięcia wszystkich liści naraz? Storczyki hoduję od paru lat, wcześniej zdarzało się, że pojedyncze liście robiły się żółte, ale teraz praktycznie w ciągu 2-3 dni na jednym storczyku zżółkły wszystkie. Właściwie są one żółto-różowe. Dodam, że jednocześnie storczyk pięknie kwitnie. Przy stożku rosną 0,5 cm nowe korzonki. Został tylko jeden zielony listek. Korzenie są zdrowe. Stoi obok innych storczyków; z tamtymi nic się nie dzieje. Co do warunków:
Storczyk stoi na oknie południowym (od kilku lat);
Podlewam przez zanurzenie raz w tygodniu (dopiero teraz wyczytałam na forum szczegóły odnośnie podlewania);
Nie nawożę.

Proszę o rady. Mam nadzieję, że da się mu pomóc?
Obrazek Obrazek Obrazek
konarekm
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 kwie 2014, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomocy, żółkną liście

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek
Kochani, czy ktoś może wie co dolega mojemu storczykowi?
Mam go 3 lata, stoi na komodzie, podlewam raz w tygodniu przez namaczanie. Pięknie kwitnie ale żółkną mu liście. Zostały mu jeszcze tylko dwa zielone. Żółknięcie zaczyna się od trzonu roślinki. A i korzonki są ok. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
MirellaM
100p
100p
Posty: 173
Od: 13 cze 2011, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pomocy, żółkną liście

Post »

nie popaliło go coś> Słońce albo nawóz?? Może przypadkowo polałaś po liściach?? Wygląda na bardzo zadbanego, zdrowe korzonki, kwiaty tylko te dwa listki.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 61&t=75966" onclick="window.open(this.href);return false;
konarekm
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 kwie 2014, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomocy, żółkną liście

Post »

Droga MirellaM, z tych wszystkich możliwości może być tylko jedna: polanie wodą liści ;:14 nie nawożę swoich storczyków, a mam ich 8 sztuk, pielęgnuję ich od kilku lat w taki sam sposób. Bardzo lubię tego storczyka, masz może pomysł co zrobić żeby zatrzymać to żółknięcie? Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt, może go nie widać na zdjęciach, storczyk nie wypuszcza nowego listka, nie ma młodego nawet tyci tyci :roll:
Romeczka1990
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 27 kwie 2014, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecinek

Re: żółknące liście u storczyka

Post »

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie:)
Jestem nową storczykomaniaczką a co za tym idzie dopiero się uczę. Potrzebuję Waszej pomocy! :wink: Nie chciałam powielać tematu więc podpinam się tutaj :roll: .
Podejrzewam, że mój storczyk został poparzony przez słońce jednak pewności nie mam dlatego proszę Was o opinie. Najpierw może troszkę opowiem o nim :wink: . A więc kupiłam go w przecenie już po przekwitnięciu w markecie. Stoi już od dłuższego czasu u mnie na oknie zachodnim. Namaczam go jeśli zajdzie taka potrzeba czyli kiedy korzenie się tego domagają z dodatkiem nawozu z mniejszą dawką niż jest zalecana na butelce. Tak więc nie ma możliwości zalania (przynajmniej tak mi się wydaje). Stożek z jednej strony stał się żółty (po tej stronie, na którą świeciło słońce) a środkowy liść stał się bardzo miękki i pomarszczony. Inne liście są jędrne. Stało się to dosłownie w ciągu jednego dnia bo codziennie zaglądam do moich storczyków i nic wcześniej się takiego nie stało. Ostatnio przygrzewało słoneczko i niestety przegapiłam moment... Bardzo proszę o pomoc. Co mam teraz zrobić? Zostawić i opiekować się nim dalej tak jak robiłam czy może coś trzeba zastosować szczególnego? Pytam bo jestem kompletnym laikiem w tych sprawach. Dołączam zdjęcia do lepszego zobrazowania problemu.
pozdrawiam! Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”